Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Hiszpania
Hiszpania

Hiszpania - przewodnik

Hiszpania jest krajem położonym za Półwyspie Iberyjskim. Graniczy z Portugalią, Francją, Andorą, brytyjskim Gibraltarem, oraz Marokiem. Do Królestwa Hiszpanii należą także położone na Morzu Śródziemnym Baleary (m.in. Majorka, Minorka i Ibiza), Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, oraz terytoria suwerenne w Afryce Północnej - 2 miasta: Ceuta i Melilla. Do Katalonii należy Llivia - miasteczko otoczone przez terytorium francuskie. W skład Hiszpanii wchodzą także liczne niezamieszkałe wysepki Cieśniny Gibraltarskiej.

Ciekawa historia, niesamowite widoki, oraz bogactwo kulturowe przyciągają tu rzesze turystów. Hiszpania słynie z licznych festiwali i świąt. Spotkamy tu świetnych ludzi, wspaniałe zabytki, doskonałe miejsca do wypoczynku oraz oryginalne imprezy. Każdy zakątek tego pięknego kraju wart jest odwiedzenia. Hiszpania jest turystycznym rajem, gdzie nie można się nudzić i gdzie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Gdzie spędzić wakacje?

Hiszpania oferuje turystom doskonale warunki do wypoczynku. Tutejsze wybrzeże Morza Śródziemnego, wraz ze swoimi regionami turystycznymi, jak Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca i Costa del Azahar zapewniają piękne plaże, dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i wspaniałe widoki.

Pozostałe ośrodki wypoczynkowe skupiają się głównie na Balearach. Baleary to archipelag wysp położonych na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Hiszpanii. W skład Balearów wchodzi ok. 200 wysp, ale największe i najbardziej popularne wśród turystów są trzy: Majorka, Minorka i Ibiza.

Na wakacyjny wypoczynek można także wybrać się na Wyspy Kanaryjskie. Wyspy Kanaryjskie to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Atlantyckim. Wyspy należą do Hiszpanii. Ich historia sięga wielu wieków przed nasza erą, były sławne już wśród starożytnych Greków i rzymian. Dziś są turystycznym rajem. Co roku przybywają tu rzesze turystów, aby móc korzystać ze świetnych warunków do wypoczynku. Najbardziej popularnymi z wysp są: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Fuertaventura.

Dzięki swojemu klimatowi i położeniu geograficznemu wyspy są turystycznym rajem przez cały rok.

Co warto zwiedzić

Bogata historia i kultura Hiszpanii sprawia, że wszędzie, gdzie byśmy nie pojechali napotkamy na coś godnego uwagi. Znajdziemy tu przede wszystkim piękne miasta, które szczycą się wspaniałymi zabytkami. Warto odwiedzić stolicę kraju - Madryt, a także jedno z najładniejszych w całej Europie miejsc, którym jest Barcelona. Godnym uwagi miastem jest także Walencja. Hiszpania jako kraj w większości katolicki stała się także popularną destylacją pielgrzymkową, do takich miejsc, jak np. Montserrat czy Santiago de Compostela przybywa co roku wielu chrześcijan. Jednym z najładniejszych regionów w Hiszpanii jest Andaluzja i jej największe atrakcje: Grenada, Sewilla, Malaga i Kordoba. Warto także odwiedzić takie miejscowości jak Saragossa, Girona i Toledo. Piękne widoki zapewnia, co prawda należący do Wielkiej Brytanii, ale położony na Półwyspie Iberyjskim Gibraltar. Hiszpania to także kraj festiwali, z których najsłynniejsze to gonitwa byków w Pampelunie i bitwa na pomidory w Bunol.

Czas lokalny: GMT + 1 godzina, w okresie letnim GMT + 2 godziny.
Czas przelotu: Warszawa - Madryt - ok. 3,5 godziny.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 11677)
Hiszpania - Zdjęcie
Hiszpania - Zdjęcie Plac Hiszpański- palac
Hiszpania - Zdjęcie
Hiszpania - Zdjęcie Nowa Katedra  - Catedral Nueva w Kadyksie
Hiszpania - Zdjęcie Slonce zachodzi  - nad Sierra Bermeja
Relacje z wakacji
Hiszpania - Majorka
Hiszpania - Majorka   (Wrzesień 2014)
Hiszpania - Fuerteventura
Hiszpania - Fuerteventura   (Wrzesień 2014)
Hiszpania - Lanzarote
Hiszpania - Lanzarote   (Wrzesień 2014)
Hiszpania - Sewilla
Hiszpania - Sewilla   (Sierpień 2014)
Hiszpania - Kordoba 2014
Hiszpania - Kordoba 2014   (Sierpień 2014)

Zobacz wszystkie >>

Porady
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.