Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Gran Canaria w październiku

Gran Canaria w październiku

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w październiku to idealna oferta dla osób, którym w Europie doskwierają jesienne temperatury. Przeglądając oferty biur podróży w tym okresie, znajdziemy oferty m.in. na Gran Canarię. Sprawdziliśmy więc jaka pogoda na Gran Canarii jest w październiku.
 

Osoby, które po sezonie wakacyjnym chcą uciec od złotej polskiej jesieni poszukując wysokich temperatur i jednocześnie nie mają zbyt grubego portfela, mają dość ograniczone możliwości. Jeśli wykluczymy kraje w Afryce Północnej, to pozostają jedynie Wyspy Kanaryjskie, które w biurach podróży są destynacją całoroczną.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

W tym wypadku jedynym kryterium, przemawiającym za wyjazdem na „Kanary” jest pogoda, gdyż ceny na miejscu w sezonie i poza sezonem praktycznie nie różnią się od siebie. Jakich więc temperatur możemy spodziewać się w październiku na Wyspach Kanaryjskich (na przykładzie Gran Canarii)?

Zacząć należy od tego, że Gran Canaria jest bardzo specyficzną wyspą pod względem klimatu, a to zarówno ze względu na swoje położenie, jak i przede wszystkim ukształtowanie terenu.

Miejscowości typowo turystyczne znajdują się na południu wyspy, gdzie panują najwyższe temperatury. I tak w San Agustin, Maspalomas (Playa del Ingles), Puerto de Mogan czy Puerto Rico w dzień temperatury wahają się od 25 do nawet 31 stopni Celsjusza. Temperatury zależą głównie od stopnia zachmurzenia. Woda w oceanie ma w tym czasie ok 22 °C, co sprawia, że jest idealna do kąpieli. W nocy jest chłodniej - około 20 °C, stąd osoby „ciepłolubne” powinny mieć ze sobą długie spodnie i jakąś bluzę.

Warto wspomnieć, że jeśli jesteśmy na plaży, a niebo jest zachmurzone, to promienie słońca nadal opalają, dlatego trzeba pamiętać o używaniu balsamów do opalania z filtrem, na początek proponujemy minimum filtr „30”.

Tak wysokie temperatury są idealne do przebywaniu na plaży lub wylegiwania się nad basenem, jednak nie do zwiedzania. I tu mamy dobrą wiadomość, gdyż większość atrakcji znajduje się na północy wyspy lub w jej środkowej części, gdzie klimat jest bardziej surowy.

Przykładowo - jeśli na południu Gran Canarii jest 30 °C, to na północy wyspy (np. w stolicy - Las Palmas), będzie około 23-25 ° C, co jest idealną temperaturą do zwiedzania. Jako, że piszemy o październiku, mogą spotkać nas opady deszczu (raczej przelotne).

Opady mogą być większe w środkowej, górzystej części wyspy, tam też temperatura może być niższa o kilka stopni.

Co spakować do walizki?
Podsumowując, warto wspomnieć o tym, co powinniśmy spakować do walizki jadąc w październiku na Gran Canarię. Przede wszystkim, co jest oczywiste, spakujmy stroje typowo letnie. Koniecznie trzeba pamiętać o balsamie do opalania z filtrem oraz o okularach przeciwsłonecznych. Do tego nie zapominajmy o czymś cieplejszym - długich spodniach i swetrze/bluzie, abyśmy nie odczuwali chłodu wieczorem.

/ Fr, fot.Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: