Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Fuerteventura z dzieckiem

Fuerteventura z dzieckiem

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich (Fuerteventurze) z dzieckiem w praktyce. Wybierając się na wyczekany urlop musimy wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów: cena, jakoś, odległość od miasta, co można zobaczyć. Wybierając się na wakacje z dzieckiem wszystko to musimy przepuścić również przez filtr jego oczekiwań. Fuerteventura jest jednym z tych miejsc, które powinno przypaść do gustu najmłodszym uczestnikom naszej podróży. Niesamowite plaże, szerokie i piaszczyste, umiarkowany klimat oraz wiele ciekawych atrakcji. Jaka jest Fuerteventura z dzieckiem ? Poniżej kilka praktycznych informacji.
 

Przelot.
To jest jedyny aspekt całego wyjazdu, który może być problemem. Pięć i pół godziny lotu to jest coś czego nie przeskoczymy. Wszystko zależy od tego jak nasze dziecko znosi tak długi przelot. Samoloty obsługujące te trasę nie należą do największych i wygodnych. Polskie biura opierają się na Boeingach 737 oraz Airbusach A320, czyli po sześć siedzeń w rzędzie z przejściem po środku i praktycznie zero miejsca na jakieś bardziej skomplikowane ruchy. Najlepiej przy check in na lotnisku poprosić o miejsca przy przejściu aby móc ewentualnie łatwo wstać i sięgnąć po rzeczy ze schowka. Jeśli mamy ze sobą wózek zgłośmy to przy odprawie. Jest kilka możliwości rozwiązania kwestii takiego przewozu: albo zostanie on nadany normalnie jak bagaż i będziemy na niego oczekiwać na taśmie tak samo jak na bagaż główny, możemy go podać obsłudze samolotu na płycie lotniska i dostaniemy go z powrotem również na płycie lotniska lub wróci jako bagaż główny jeśli np.: będziemy wysiadać przez rękaw, najrzadziej taki wózek jest przyjmowany do przedniej części przedziału pasażerskiego i jest pod opieką stewardes.

Dojazd z i na lotnisko.
No i tutaj zaczynają się plusy, lotnisko na Fuerteventurze jest położone praktycznie po środku wyspy. Wybierając hotel czy to na północy czy na południu, nie będziemy mieć więcej niż 70 km do przejechania, biorąc pod uwagę że drogi są mało zatłoczone to przejazd nie powinien zając nam więcej niż 1-1,5h. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłby wybór hoteli w miejscowości Caleta de Fueste. W przeciągu 15 min damy radę znaleźć jest w hotelu. Minus to bliskość lotniska, przez co widzimy przelatujące samoloty.

Który hotel wybrać?
No i tutaj jest cała gama możliwości. Bardzo dobrym hotelem dla rodzin z dziećmi jest Elba Carlota. Położony w Caleta de Fueste przez co mamy błyskawiczny transfer z lotniska. Dla dzieci oddzielono cały, szeroki brodzik gdzie znajdują się małe zjeżdżalnie i atrakcje. Co najważniejsze, w tym miejscu jest gwarno i dzieci mogą szaleć do woli, jeśli komuś to nie odpowiada to znaczy, że źle wybrał leżak ponieważ pozostają do dyspozycji jeszcze dwa duże baseny z całą masą miejsc do opalania. Na północy w miejscowości Corralejo znajduje się 3* hotel Club Oasis Village & Splash Resort. Standard ma bardzo podstawowy i na pewno nie jest to propozycja dla wymagających osób, jednak największym plusem jest darmowy wstęp do Aquaparku Acua. W tym hotelu również znajduje się polska animacja dla dzieci.

Plaże na Fuerteventurze.
Największy atut wyspy. Na Fuerteventurze mamy 270 km plaż, szerokich i piaszczystych. Wejście do oceanu jest długie i łagodne. Jednak sam ocean może robić wrażenie niebezpiecznego, warto wybrać plaże z falochronami, taka znajduje się w Caleta de Fueste. Również w Corralejo znajduje się głęboka zatoczka dzięki czemu pływy w tym miejscu są mniejsze. Na południu najlepszym wyborem będzie plaża przy Costa Calma, szeroka z łagodnym zejściem, w okolicy jest wiele hoteli także zawsze jest tu pełno rodzin z dziećmi.

Atrakcje: Park Oasis.
Jedną z największych atrakcji dla dzieci na Fuertevnturze jest Park Oasis. Ogromny park botaniczny zajmujące powierzchnię 780 000 metrów kwadratowych. Na jego terenie znajduje się 3000 zwierząt z 250 różnych gatunków oraz ogromna ilość przeróżnej roślinności. W parku odbywają się pokazy zwierząt: papug, gadów, wilków morskich oraz ptaków. Dla dzieci również zorganizowano mini zoo z kucykami czy młodymi wielbłądami. Jest to fantastyczny pomysł na spędzenie dnia. Zwiedzanie spokojnym krokiem zajmuje czas od 9 do 16 z przerwą na obiad. Ceny to 25 euro dorosły i 16 euro dziecko.

Park wodny Acua.
Położony w Corralejo, wcześniej był znany jako Park wodny Baku. Park zajmuje 160 000 metrów kwadratowych i jest jednym z największych parków na wyspach kanaryjskich. Do dyspozycji gości udostępniono całą masę zjeżdżalni wszelakiego typu jak np.: Black hole, zig-zag czy mini kamikaze. Znawcy tematu od razu będą wiedzieć co się kryje za tymi nazwami, w skrócie Black hole to zjazd w zamkniętej rurze po ciemku, zig-zag czyli mnóstwo zakrętów a kamikadze oznaczają najszybsze zjeżdżalnie. W parku jest również wielkie jacuzzi oraz leniwa rzeka gdzie można się zrelaksować. Na gości czeka również bogate zaplecze gastronomiczne gdzie będzie można zjeść po szaleństwie na ślizgawkach. Park jest otwarty od 10 do 18, koszt wstępu to 20 euro, dzieci 12 euro.

Rejs statkiem ze szklanym dnem.
Jest to popularna wycieczka, którą można zakupić w lokalnych biurach podróży. Rejs jest ciekawą formą na spędzenie poranka i południa. W ramach wycieczki zazwyczaj mamy zapewniony lunch, jeśli nie to koszt hamburgera to około 5 euro. Cała frajda wycieczki polega na możliwości zobaczenia podwodnego życia przez szybki znajdujące się w dolnej części statku. Na górnym pokładzie można się opalać. Znaleźć można również wycieczki łączące w sobie rejs np: na wyspę Lobos i statek z przeszklonym dnem.

/ jsa, fot. Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: