Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne na Ibizie

Wycieczki fakultatywne na Ibizie

Wycieczki na Ibizie, którą kupić, co warto zwiedzić na wyspie? Ibiza kojarzona jest głównie z bujnym życiem nocnym. Niewielka wyspa posiada jednak dużo więcej atrakcji niż kluby i dyskoteki. Aby poznać wszystkie ciekawe miejsca warto skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych.
 

Formentera - Formentera znajduje się w południowej części Balearów i stanowi najmniejszą wyspę archipelagu. Plaże o krystalicznej wodzie, spokój i cisza oraz naturalne piękno przyrody są głównymi atrakcjami tego liczącego zaledwie 82 km2 skrawka lądu. Na wyspie mieszka na stałe ok. 7500 osób, z których większość zatrudniona jest w sektorze turystycznym. Podczas tej wycieczki fakultatywnej zwiedzimy wioskę San Francisco, stanowiącą główny punkt widokowy wyspy. Jedna z malowniczych plaż na wyspie Formentera Roztacza się stąd wspaniała panorama całej Formentery. Niezapomniany widok stanowi przylądek Barberia ze znajdującą się tu starą wieżą. W czasie pory obiadowej następuje przystanek w turystycznej miejscowości Es Pujols, gdzie mieszczą się przytulne restauracje i sklepy z pamiątkami. Po południu, w drodze powrotnej na Ibizę, będzie możliwość podziwiania sławnej plaży Illetas, często porównywanej do wybrzeża Morza Karaibskiego. Cena wycieczki z Ibizy na Formanterę, to wydatek około 60 Euro.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Wycieczka dookoła Ibizy - Ibiza jest trzecią co do wielkości wyspą archipelagu Balearów. Doliny, klifowe wybrzeże, liczne jaskinie, zatoczki oraz plaże otoczone drzewami sosnowymi, składają się na monumentalny krajobraz. Wycieczka dookoła wyspy umożliwia poznanie zarówno południowej, jak i północnej części. Rozpoczyna się ona w porcie miasta Ibiza, następnie następuje przejazd do miejscowości Las Salinas znanej przede wszystkim z ładnej piaszczystej plaży. Następnym punktem jest San Jose, najwyżej położona miejscowość na Ibizie. Tutaj można zwiedzić XVIII-wieczny kościół z pięknym złotym ołtarzem. Następną miejscowością na trasie, jest San Antonio Abad, kiedyś romański port, a obecnie główne centrum turystyczne. Dzie kolejne miejscowości, które odwiedzimy, to Santa Eulalia, gdzie podziwiać można typową architekturę Ibizy, oraz Portinatx - małe miasteczko z dwiema urokliwymi plażami. Powrót do hoteli przewidziany jest w godzinach wieczornych. Cena wycieczki - około 40 Euro.

Dalt Vila - stare miasto w mieście IbizaIbiza nocą - Wycieczka rozpoczyna się wieczorem, kiedy to udajemy się do miasta Ibiza. Najpierw będą mogli Państwo pospacerować przez wąskie uliczki starego miasta - Dalt Vila. Spacer zakończy się w najbardziej znanej i imprezowej części miasta, gdzie znajdują się najlepsze i najbardziej znane restauracja oraz kluby. Cena wycieczki - około 27 Euro.

Punta Arabi - Hipisowski Targ - Wycieczka na popularny hipisowski targ Punta Arabi, który odbywa się w miejscowości Es Cana. Można tutaj kupić artykuły produkowane ręcznie przez miejscowych artystów. Jest to idealna okazja by kupić oryginalne pamiątki w atrakcyjnych cenach! Cena tej wycieczki, to około 23 Euro.

Rejs łodzią ze szklanym dnem - Wycieczka rozpoczyna się w porcie w miejscowości Sant Antonio, gdzie cumuje statek „Kapitan Nemo”, który po wypłynięciu z portu kieruje się w stronę Cala Salada. Łódź posiada szklane dno, dzięki czemu można podziwiać podwodne życie. Po dopłynięciu do Cala Salada, kierujemy się w stronę wyspy Es Vedra, która wyrasta z morza niczym ogromna góra. Przewidziana jest przerwa na pięknej plaży, czyli czas wolny na opalanie się i kąpiele. Rejs powrotny odbywa się tą samą drogą, kosztuje około 55 Euro.

Ibiza Monumental - Wycieczka w trakcie której można odkryć najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca na Ibizie, związane z metropolią kartagińską. Transfer z hotelu do centrum ceramiki, gdzie można zobaczyć jak wygląda proces tworzenia małych dzieł sztuki z gliny. Istnieje tutaj także możliwość kupna wyrobów rękodzielniczych. Następnie następuje przejście do miejsca zwanego „Dalt Vila”, gdzie spod katedry turyści udają się w niezwykły spacer po starych, brukowanych ulicach, podziwiając panoramę Ibizy. Wycieczka kosztuje około 32 Euro.

Rejs katamaranem - To idealna okazja by zrelaksować się pośród morskich fal. Nowoczesny katamaran zabierze grupę turystów w fascynujący rejs, podczas którego można podziwiać piękne wybrzeże wyspy. Na katamaranie obowiązuje formuła All Inclusive, dzięki czemu niezwykłe widoki urozmaicają doznania kulinarne. Rejs kosztuje około 55 Euro.

Jeep Safari - Wycieczka przeznaczona dla turystów o mocnych nerwach. Przejazd jeepami z napędem na 4 koła po bezdrożach Ibizy. W cenę (około 68 Euro) wliczony jest obiad, składający się przeważnie z grillowanego mięsa, sałatek i owoców. W trakcie wycieczki przewidziany jest przejazd na jedną z plaż, z możliwością kąpieli.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: