Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Parki rozrywki na Majorce

Parki rozrywki na Majorce

Majorka jest największą wyspą Hiszpanii, która co roku przyciąga miliony turystów. Głównymi atutami wyspy są piękne plaże, łagodny klimat oraz wspaniałe zabytki. Turyści znajdą tu również duży wybór tematycznych oraz wodnych parków rozrywki, które nikomu nie pozwolą się nudzić. Które parki wybrać na Majorce, jak dojechać, jakie są ceny?
 

Marineland. Jest to morski park rozrywki położony w miejscowości Costa d’en Blanes, na trasie między Palma de Mallorca a Magaluf. Dojedziemy tu autobusami linii 104,106,107, przystanek Marineland, bądź trasą MA-1 jeśli będziemy poruszać się autem. Marineland powstał w 1970 roku stając się pierwszym delfinarium w Hiszpanii. Park słynie z pokazów delfinów jako jedyne takie miejsce na całej wyspie. Odbywają się tu również pokazy lwów morskich oraz papug. Wszystko odbywa się w specjalnie do tego celu przygotowanych amfiteatrach dającym wszystkim widzom doskonałe możliwości obserwacji. Czas trwania spektakli to około 15 minut każdy, w tym czasie treserzy zwracają się do publiczności na przemian w języku hiszpańskim i angielskim opisując zachowania czy budowę ciała zwierząt. Pokazy odbywają się w następujących godzinach: papugi 10:30, 13:00, 16:30; lwy morskie 11:30, 15:30 oraz delfiny 11:45 i 15:45. Na terenie parku znajdują się również: wybieg dla pingwinów i flamingów, baseny z płaszczkami oraz rekinami, akwaria z licznymi gatunkami ryb z całego świata, terraria oraz ptaszarnia, do której można wejść i spotkać egzotyczne ptaki twarzą w twarz. Wszystko to daje pokaźną liczbę 460 gatunków, które można tam zobaczyć. Marineland jest doskonałą propozycją dla całych rodzin, z jednej strony ze względu na spektakularne show, z drugiej ze względu na walory edukacyjne dające możliwość zwiedzającym zaznajomienia się z zachowaniami, budową ciała oraz miejscem występowania wielu egzotycznych zwierząt.
Park otwarty od maja do końca października, przez cały tydzień w godzinach 09:30-17:30. Bilety wstępu to 24 euro dorosły oraz 14 euro dzieci, dla dzieci poniżej 110 cm wzrostu obowiązuje bilet za 10 euro. Bilety kupione online są tańsze i kosztują odpowiednio 21,5 euro dorosły oraz 12,5 euro dzieci, najtańszy bilet pozostaje niezmienny i kosztuje 10 euro. Można nabyć bilet rodzinny dla 2 dorosłych i 2 dzieci w cenie 62 euro oraz bilet grupowy dla 4 osób w cenie 82 euro.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Aqualand El Arenal. Jest to park wodny położony w miejscowości El Arenal, zaledwie 15 km od stolicy wyspy. Dojedziemy tam autobusami linii 454,455,458,459,500,502, przystanek Aqualand s’Arenal, oraz miejskim autobusem 23, przystanek Parc Aquatic. Samochodem dojedziemy trasą MA-19, następnie PM-19 i drogą PMV-6014 na sam parking parku. Aquapark El Arenal to największy Park wodny na Majorce. Każdy znajdzie tu cos dla siebie. Obiekt został podzielony na 4 części. Pierwsza część to strefa adrenaliny, są tu usytuowane najszybsze i najstraszniejsze zjeżdżalnie, a wśród nich kamikaze, tornado i słynne harakiri składające się z dwóch równoległych ślizgawek umożliwiających wyścigi zjeżdżających. Na najodważniejszych czeka Black hole, zjeżdżalnia w której panuje absolutna ciemność, a zjeżdżający nie wie co go czeka. Na końcu dla czujących niedosyt czeka Anakonda, ślizgawka składająca się z niezliczonej ilości zakrętów. Druga strefa to kidzworld w skład, którego wchodzą baseny z atrakcjami dla najmłodszych. Baseny bazują na motywach przewodnich takich jak świat smoków czy egzotyczny park Polynesia. Kolejna strefa to family fun składająca się z plaży suferów oraz wielkiego kanionu. Na plaży surferów spotka nas basen ze sztuczną falą o wysokości 1 metra, na której można poćwiczyć swoje zdolności pływania na desce. W wielkim kanionie będziemy mogli wspólnie z dziećmi zjechać 4 osobowym pontonem. Ostatnią strefą jest chillout&play, w którego skład wchodzą jacuzzi oraz leniwa rzeka gdzie możemy ze spokojem dać się ponieść powolnemu nurtowi.
Park jest otwarty codziennie od maja do końca września. W lipcu i sierpniu w godzinach 10-17, w lipcu i sierpniu w godzinach 10-18. Koszt biletów to 26 euro osoba dorosła oraz 18,50 euro dzieci. Dzieci do 110 cm wysokości płacą 10 euro. Bilety zakupione online są tańsze i wynoszą odpowiednio: 23,50 euro osoba dorosła, 16,50 euro dzieci, najtańszy bilet pozostaje bez zmian i wynosi 10 euro.

Western Water Park. Jest położony w okolicach miejscowości Magaluf. Dojedziemy tu autobusami linii 104 i 105, przystanek Western Park. Samochodem dojedziemy tu trasa MA-1, zjazd numer 14 na Magaluf. Western Water Park jest to tematyczny Park wodny, utrzymany w klimatach dzikiego zachodu. Jest podobnie zorganizowany jak Aqualand El Arenal dzieląc się na strefy: adrenaline, kidzworld, family fun oraz chillout & play. Western Water Park jest mniejszy niż Aqualand przez co ilość atrakcji jest nieco mniejsza. Znajdziemy tu jednak takie zjeżdżalnie jak kamikaze, tornado czy boomerang. Część Kidzworld to ogromny brodzik składający się z małych zjeżdżalni i wodospadów, a wszystko to w otoczeniu figurek bizonów. Strefa chillout&play tak samo jak w Aqualand El Arenal składa się z jacuzzi oraz leniwej rzeki.
Western Water Park jest otwarty od 19 maja do końca września. W lipcu i sierpniu od godziny 10 do 18, w pozostałych miesiącach od godziny 10 do 17. Koszt biletów to 26 euro dorosły, 18,50 euro dzieci oraz seniorzy powyżej 65 roku życia, 10 euro płacą dzieci poniżej 110 cm wzrostu. Bilety zakupione online są tańsze i przedstawiają się następująco: dorośli 23,50 euro, dzieci i seniorzy 16,50 euro, najtańsze bilety 10 euro pozostają bez zmian.

Hidropark. Jest to Park wodny położony w miejscowości Puerto de Alcudia na północy wyspy. Dojedziemy tu autobusami linii 445,446,447,448,449,458,356A, 832B, przystanek H.Reinas. Poruszając się autem od południa wyspy należy wybrać trasę MA-13, a następnie MA-3460, od strony Can Picafort dojedziemy drogą numer C-712, natomiast od północy od strony Port de Pollenca dojedziemy trasą MA-3460, następnie MA-13 i dalej MA-3460. Hidropark jest to doskonałe miejsce by spędzić czas z najmłodszymi. Do dyspozycji gości przygotowano 15 zjeżdżalni oraz 5 basenów. Możemy tutaj między innymi zjechać z 15 metrowej zjeżdżalni kamikaze, zjeżdżalni z pianą czy zjeżdżalni w kształcie spirali. W skład parku również wchodzi basen ze sztuczną falą gdzie można ćwiczyć swoje umiejętności surferskie. Dla najmłodszych przygotowano brodzik z licznymi mniejszymi zjeżdżalniami. Dodatkowo na miejscu można zagrać w minigolfa składającego się z 53 dołków (koszt 5 euro) bądź z mniejszej wersji 18 dołkowej (3 euro).
Park jest otwarty codziennie od maja do października. W lipcu i sierpniu w godzinach 10-18, w pozostałych miesiącach 10-17. Bilety wstępu kosztują 22,50 euro osoba dorosła oraz 16,50 euro dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Bilety zakupione online są tańsze i ich koszt wynosi odpowiednio 20,90 euro osoby dorosłe oraz 14,90 euro dzieci. Seniorzy (osoby powyżej 65 roku życia) płacą jak dzieci.

Palma Aquarium. Jest to oceanarium położone w miejscowości Can Pastilla, zaledwie 12 km od Palma de Mallorca. Dojedziemy tu autobusami linii 210, 454, 530 oraz miejskimi 15,21,23,25,31, przystanek ses Fontanelles. Samochodem dojedziemy drogą MA-19, zjazd nr 10 na Can Pastilla. Palma Aquarium zostało otwarte w 2007 roku. Składa się łącznie z 55 zbiorników, w których znajduje się ponad 700 gatunków ryb z całego świata. Park jest doskonale wyposażony i interaktywny. Przy każdym akwarium znajduje się dotykowy ekran dzięki, któremu dowiemy się najistotniejszych informacji o oglądanym zwierzęciu. Niestety nie ma opisu w języku polskim. Najbardziej spektakularnym punktem oceanarium jest ogromny zbiornik o nazwie Big Blue, jest to najgłębszy tego typu zbiornik w Europie i mieści 3500000 litrów słonej wody. W trakcie wizyty przewidziane są godziny karmienia zwierząt kiedy są one prezentowane publiczności. Poza części morską w parku znajdują się również część tropikalna z fantastycznym wodospadem i terrariami z gadami, zewnętrzne zbiorniki z płaszczkami i żółwiami, a także strefa zabawy dla dzieci ze statkiem pirackim oraz fontanną. Część zewnętrza oceanarium zajmuje blisko 42 000 m2. Plama Aquarium jest to fantastyczne miejsce dla całej rodziny, wybudowane z rozmachem przez co pozostawia niezapomniane wrażenie na odwiedzających.
Park jest otwarty codziennie, 365 dni w roku w godzinach 9:30-18:30, przy czym ostatnie wejście jest możliwe do godziny 17:00. Koszt biletu to 24 euro dorośli, dzieci 4-12 lat to koszt 14 euro, młodsze dzieci są zwolnione z opłaty.

/ jsa, fot.marineland.es /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: