Oferty dnia

Hiszpania - przewodnik na wakacje Hiszpania


Hiszpania jest krajem położonym za Półwyspie Iberyjskim. Graniczy z Portugalią, Francją, Andorą, brytyjskim Gibraltarem, oraz Marokiem. Do Królestwa Hiszpanii należą także położone na Morzu Śródziemnym Baleary (m.in. Majorka, Minorka i Ibiza), Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, oraz terytoria suwerenne w Afryce Północnej - 2 miasta: Ceuta i Melilla. Do Katalonii należy Llivia - miasteczko otoczone przez terytorium francuskie. W skład Hiszpanii wchodzą także liczne niezamieszkałe wysepki Cieśniny Gibraltarskiej.

Ciekawa historia, niesamowite widoki, oraz bogactwo kulturowe przyciągają tu rzesze turystów. Hiszpania słynie z licznych festiwali i świąt. Spotkamy tu świetnych ludzi, wspaniałe zabytki, doskonałe miejsca do wypoczynku oraz oryginalne imprezy. Każdy zakątek tego pięknego kraju wart jest odwiedzenia. Hiszpania jest turystycznym rajem, gdzie nie można się nudzić i gdzie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Gdzie spędzić wakacje w Hiszpanii?


Hiszpania oferuje turystom doskonale warunki do wypoczynku. Tutejsze wybrzeże Morza Śródziemnego, wraz ze swoimi regionami turystycznymi, jak Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca i Costa del Azahar zapewniają piękne plaże, dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i wspaniałe widoki.

Pozostałe ośrodki wypoczynkowe skupiają się głównie na Balearach. Baleary to archipelag wysp położonych na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Hiszpanii. W skład Balearów wchodzi ok. 200 wysp, ale największe i najbardziej popularne wśród turystów są trzy: Majorka, Minorka i Ibiza.

Na wakacyjny wypoczynek można także wybrać się na Wyspy Kanaryjskie. Wyspy Kanaryjskie to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Atlantyckim. Wyspy należą do Hiszpanii. Ich historia sięga wielu wieków przed nasza erą, były sławne już wśród starożytnych Greków i rzymian. Dziś są turystycznym rajem. Co roku przybywają tu rzesze turystów, aby móc korzystać ze świetnych warunków do wypoczynku. Najbardziej popularnymi z wysp są: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Fuertaventura.

Dzięki swojemu klimatowi i położeniu geograficznemu wyspy są turystycznym rajem przez cały rok.

Co warto zwiedzić w Hiszpanii?


Bogata historia i kultura Hiszpanii sprawia, że wszędzie, gdzie byśmy nie pojechali napotkamy na coś godnego uwagi. Znajdziemy tu przede wszystkim piękne miasta, które szczycą się wspaniałymi zabytkami. Warto odwiedzić stolicę kraju - Madryt, a także jedno z najładniejszych w całej Europie miejsc, którym jest Barcelona. Godnym uwagi miastem jest także Walencja. Hiszpania jako kraj w większości katolicki stała się także popularną destylacją pielgrzymkową, do takich miejsc, jak np. Montserrat czy Santiago de Compostela przybywa co roku wielu chrześcijan. Jednym z najładniejszych regionów w Hiszpanii jest Andaluzja i jej największe atrakcje: Grenada, Sewilla, Malaga i Kordoba. Warto także odwiedzić takie miejscowości jak Saragossa, Girona i Toledo. Piękne widoki zapewnia, co prawda należący do Wielkiej Brytanii, ale położony na Półwyspie Iberyjskim Gibraltar. Hiszpania to także kraj festiwali, z których najsłynniejsze to gonitwa byków w Pampelunie i bitwa na pomidory w Bunol.
Czas lokalny:
GMT + 1 godzina, w okresie letnim GMT + 2 godziny.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Madryt - ok. 3,5 godziny.

Zdjęcia z Hiszpanii

 - Zdjęcie
Plac Hiszpański- palac - Zdjęcie Plac Hiszpański- palac
 - Zdjęcie
Nowa Katedra  - Zdjęcie Nowa Katedra  - Catedral Nueva w Kadyksie
Slonce zachodzi  - Zdjęcie Slonce zachodzi  - nad Sierra Bermeja
Widok z okien naszego - Zdjęcie Widok z okien naszego - hotelu El Paraiso

Relecje z wakacji z Hiszpanii

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy

Porady