Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Gran Canaria w marcu

Gran Canaria w marcu

Gran Canaria to trzecia co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest ona bardzo chętnie odwiedzana przez turystów przez okrągły rok. Z powodu wielkiej różnorodności jest nazywana kontynentem w miniaturze - znajdziecie tutaj i złote plaże, i oszałamiającą zieleń, i góry, i głośne kurorty, i piękną architekturę - wszystko, czego trzeba turyście. Co ciekawego czeka na Was na Gran Canarii w marcu?
 

Zwiedzanie, czyli najciekawsze miejsca

Miejscem zupełnie wyjątkowym na mapie Gran Canarii są wydmy Maspalomas. Jedna teorii mówi, że powstały z wapiennego piasku, pochodzącego z muszli i koralowców naniesionych przez ocean. Inna, że z piasku przyniesionego z wiatrem z Sahary. Tak czy inaczej, wydmy są aktualnie jedną z największych atrakcji wyspy. Wydzielono tutaj rezerwat o nazwie Dunas de Maspalomas. Góry usypane z drobnego, złotego, błyszczącego w słońcu piasku na tle błękitu bezchmurnego nieba i intensywnie niebieskich wód oceanu - to niesamowity krajobraz, na tle którego chętnie fotografują się turyści.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Puerto de Mogan to urocze miasteczko na południowym-zachodzie wyspy, zwane Wenecją Gran Canarii. Faktycznie, spacer brukowanymi uliczkami wśród kanałów i białych domków może przywodzić na myśl właśnie to słynne, włoskie miasto.

Playa del Ingles to najbardziej znany kurort wyspy, który tętni życiem dniem i nocą. Bary, kluby, puby, dyskoteki - tego Wam tutaj na pewno nie braknie. Oprócz tego możecie tu zrobić zakupy i poleżeć na ładnej, piaszczystej plaży.

Miłośników przyrody na pewno zachwyci Wąwóz Guayadeque, który biegnie środkiem wyspy. Warto odwiedzić tą spektakularną dolinę, by móc podziwiać niesamowite krajobrazy, które tworzą wielobarwne skały i bogata roślinność. Poza tym w grotach i jaskiniach oglądać można pozostałości domostw, które zostały utworzone przez miejscową ludność wiele lat temu.

Pogoda w marcu

Wyspy Kanaryjskie są nazywane Wyspami Szczęśliwymi m.in. dzięki klimatowi, który sprawia, że niemal przez cały rok panuje tutaj ciepła, słoneczna pogoda. Na Gran Canarii w marcu średnia temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi 25 stopni Celsjusza. Pamiętajcie jednak, że gdy przyświeci słońce, odczuwalna temperatura może być znacznie wyższa, więc nawet wybierając się tutaj w marcu nie zapomnijcie spakować do walizki kremu z wysokim filtrem i nakrycia głowy. Noce są chłodniejsze, więc przyda się też coś z długim rękawem. Pogoda na Kanarach potrafi być kapryśna, więc nie zdziwcie się jeżeli traficie na przelotne deszcze. Woda w oceanie będzie odpowiednia do kąpieli tylko dla tych, którzy tolerują niskie temperatury.

Karnawał

Karnawał na Gran Canarii jest jednym z najhuczniej obchodzonych na świecie i posiada wielowiekową tradycję - pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą już z XVI wieku. W aktualnej formie obchody karnawału na ulicach stolicy Gran Canarii - Las Palmas, rozpoczęto w 1976 roku. Pod koniec XX i na początku XXI wieku zadbano o to, by wzbogacić i uatrakcyjnić jeszcze bardziej obchody karnawału tak, by przyciągały one jak najwięcej turystów. Dziś jest to jedna z głównych atrakcji turystycznych Gran Canarii. Jest to europejski odpowiednik karnawału w Rio de Janeiro.

Obchody są ruchome - co roku przypadają na inny termin. Czasem jest to koniec stycznia, czasem luty, a czasem marzec. Na szczęście festiwal trwa 3 tygodnie, dzięki czemu łatwiej będzie się „wstrzelić” w odpowiedni termin, by zaliczyć to niesamowite wydarzenie. Oprócz uroczystego rozpoczęcia karnawału, Wielkiej Parady, Wyborów Królowej Karnawału, Gali Drag Queen, warto zobaczyć także Pogrzeb Sardynki - tak Hiszpanie według tradycji kończą obchody karnawału. Za rok kolejny festiwal, fiesta i tłumy turystów...

/ mch /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: