Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Parki rozrywki na Teneryfie

Parki rozrywki na Teneryfie

Który park rozrywki na Teneryfie warto odwiedzić, ile kosztuje wstęp - jakie są ceny biletów? Teneryfa co roku przyciąga rzesze turystów z całego świata - łagodny klimat, długie plaże, bujna przyroda i liczne atrakcje są doskonałą zachętą do odwiedzenia wyspy. Miejsca, których nie wolno przegapić podczas urlopu na Teneryfie to z pewnością parki rozrywki, w tym dwa największe: Loro Parque i Siam Park.
 

Loro Parque
Loro Parque znajdujący się w Puerto de la Cruz to niesamowite miejsce stworzone z i dla przyrody. W dosłownym tłumaczeniu nazwa oznacza park papug, ale można tu zobaczyć mnóstwo różnych gatunków zwierząt, mieszkających w warunkach doskonale imitujących ich środowisko naturalne. Loro Parque został założony w roku 1972 przez Wolfganga Kiesslinga i początkowo zajmował 13000 m2. Pierwszą atrakcją było 150 papug, stąd nazwa parku właśnie. Obecnie park zajmuje 135000 m2, a na jego terenie znajdują się m.in. największe w Europie delfinarium, olbrzymie, nowoczesne akwarium zbudowane w formie tunelu, kino, wspaniały ogród orchidei, „Kinderlandia” czyli niesamowity, wielki plac zabaw dla dzieci, liczne restauracje oraz muzeum papug, w którym obejrzeć można kolekcję porcelanowych dzieł sztuki stworzonych w ciągu ostatnich trzech stuleci.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

W Loro Parque mieszkają szympansy, delfiny, aligatory, lwy morskie, tygrysy, żółwie, pingwiny, flamingi, leniwce, orki, wydry, goryle, żurawie, iguany i oczywiście papugi. W ubiegłym roku dołączyły także kapibary i mrówkojady. W akwarium zobaczyć można mnóstwo różnych gatunków ryb, m.in. rekiny i płaszczki. Całość tworzy największy prywatny ogród zoologiczny w Europie, odwiedziło go już ponad 40 milionów turystów z całego świata. Codziennie odbywają się tutaj pokazy tresowanych zwierząt, oglądać można starannie wyreżyserowane, przepiękne show z udziałem papug, lwów morskich, delfinów lub ork. Wielką atrakcją parku jest również planeta pingwinów, miejsce tak doskonale zaaranżowane, że różne gatunki tych ptaków można oglądać w krajobrazie niemalże identycznym z arktycznym.

Właściciele parku założyli również fundację o nazwie Loro Parque Fundación, która zajmuje się rozmaitymi projektami ochrony zwierząt na całym świecie.

Loro Park na <a href='miejsce,teneryfa,244.html
'>Teneryfie</a> - pokaz delfinów

Loro Parque jest czynny każdego dnia od 8:30 do 18:45. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 52 euro, dla dziecka 34 euro. Można nabyć również tzw. bilety podwójne (koszt 69,50 euro/dorosły, 45,50 euro/dziecko), uprawniają one do wstępu nie tylko do Loro Parque, ale również do Siam Parku, który jest największym parkiem wodnym na wyspie i kolejnym, obowiązkowym przystankiem podczas pobytu na Teneryfie.

Siam Park
Siam Park znajduje się w miejscowości Costa Adeje na południu Teneryfy i jest największym tematycznym parkiem wodnym Hiszpanii. Powstał on w 2008 roku i zajmuje powierzchnię 18500m2. Na terenie parku znajduje się mnóstwo basenów, w tym trzy z podgrzewaną wodą, sztuczne rzeki, wodospady, plaża i kilkanaście różnych zjeżdżalni, oferujących różny poziom trudności (największa z nich, tzw. Tower of Power, ma wysokość aż 28m). Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju, nowoczesne i doskonale zaprojektowane.

Wśród atrakcji parku znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy mocnych wrażeń, osoby szukające relaksu, jak i rodziny z dziećmi. Dzięki sztucznym falom można tu również popływać na desce surfingowej. Wysokość fal sięga nawet 3 metrów i są to największe sztuczne fale na świecie. Siam Park oferuje również szeroki wybór lokali gastronomicznych, sklepy z pamiątkami, wypożyczalnie sprzętu wodnego i, co najważniejsze, po prostu świetne warunki wypoczynku wśród bujnej zieleni.

Wstęp do parku to koszt 33 euro dla osoby dorosłej i 22 euro dla dziecka.

Castillo San Miguel
Mniej znanym, ale także wartym wzmianki parkiem rozrywki na Teneryfie jest położony w okolicy Los Christianos Castillo San Miguel. Jest to miejsce, które przeniesie nas w czasy średniowiecza. Zamek San Miguel to imponujący budynek wzniesiony na 6000 m2, jego główne wieże mają ponad 16 m wysokości, wejście udekorowano zbrojami, mieczami i innymi rekwizytami z dawnych epok. Pobyt na zamku rozpoczyna się od turnieju rycerskiego i kolacji w średniowiecznym stylu, następnie goście przenoszą się do sali balowej, która pomieścić może nawet 800 osób. W sali znajduje się scena, na której odbywają się występy orkiestry, hiszpańskiego baletu, akrobatów czy błaznów, pełen wrażeń wieczór kończy występ zespołu The Drifters.

Koszt wstępu to 47 euro/osoba dorosła i 24euro/dziecko.

Pueblo Chico
Zupełnie inne atrakcje oferuje Pueblo Chico w Orotavie. Jest to park tematyczny, w którym znajdują się miniaturowe wersje najbardziej niezwykłych budynków i zabytków przyrody Teneryfy. Każdy może poczuć się tu niczym olbrzym, patrząc z góry na wulkan Teide czy inne znane miejsca wyspy przedstawione w skali 1:25, to miejsce które przypadnie do gustu odwiedzającym w każdym wieku.

Koszt biletu to 12,50 euro/osoba dorosła i 6,50 euro/dziecko.

/ kpł, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


nietop
2013-02-15


ps.drugi link prawidłowy:
http://pokazywarka.pl/teneryfadzientrzeciloropark/

nietop
2013-02-15


Moje zdjęcia z Siam Park:
http://pokazywarka.pl/teneryfasiampark
i z Loro Park:
http://pokazywarka.pl/teneryfadzientrzeciloropark/

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: