Oferty dnia

Egipt - przewodnik na wakacje Egipt


Państwo położone w północno - wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji, otoczone przez Morze Śródziemne oraz Morze Czerwone. Charakteryzuje się przewagą klimatu skrajnie suchego zwrotnikowego co sprawia, że większość ludności zamieszkuje tereny w delcie i dolinie Nilu.

Egipt to prawdziwy raj dla turystów. Zapewnia wspaniałe wspomnienia wszystkim tym, którzy pragną wypocząć aktywnie, poznać kulturę i zabytki, jak również miłośnikom opalania się na złotych piaskach.
Posiada bogatą, bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową i gastronomiczną.

Gdzie spędzić wakacje w Egipcie?


Większość miejscowości, które przyciągają do Egiptu niezliczoną rzeszę turystów jeszcze do niedawna była małymi wioskami rybackimi. Dziś do najbardziej znanych i największych kurortów wypoczynkowych należy Hurghada, która łączy w sobie atmosferę „prawdziwego Egiptu” z nowoczesnością życia ówczesnego oraz Sharm El Sheikh - Perła Egiptu, położony na półwyspie Synaj, do którego w poszukiwaniu zarówno wytchnienia, jak i aktywnego wypoczynku zjeżdżają turyści z całego świata. Coraz większą popularność zyskują sobie także mniejsze miejscowości takie jak El Gouna - prywatny, luksusowy kurort, Makkadi - wręcz idealne miejsce na wakacje z rodziną, Safaga - cicha i spokojna okolica z rafami koralowymi tuż na wyciągnięcie ręki, Dahab - raj dla nurków, a także Taba, urzekająca widokiem niewielkich lagun, wysepek i zatok kontrastujących z surowością dziewiczych krajobrazów górskich.
Więcej informacji o miescach, do których warto wyjechać na wakacje:

Co warto zwiedzić w Egipcie?


Egipt stanowi kolebkę starożytnej cywilizacji dlatego ciężko jest przybliżyć historię wszystkich, tak licznych zabytków, które warto zwiedzić. Z pewnością na największą uwagę zasługują: Piramidy i Sfinks w Gizie będące znaną na całym świecie wizytówką tego kraju, Luksor - centrum kulturalne starożytnego Egiptu, Karnak - skarbnica dziedzictwa przodków, Aleksandria szerząca arabską kulturę i sztukę, Dolina Królów - miejsce, które na wieczny spoczynek wybrało sobie wielu faraonów, Świątynia Królowej Hatszepsut, słynąca ze swego ogromu i przepychu, Teby - miasto boga wiatru i płodności Amona oraz bóstwa słonecznego Re oraz Góra Mojżesza wraz z klasztorem św. Katarzyny.
Czas lokalny:
Czas polski plus 1 godz.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Sharm El Sheikh - 4 godz.
Warszawa - Hurghada - ok. 4,5 godz.

Zdjęcia z Egiptu

Karawana wzdłuż Nilu - Zdjęcie Karawana wzdłuż Nilu
Rybacy na Nilu - Zdjęcie Rybacy na Nilu
 - Zdjęcie
:) - Zdjęcie :)
 - Zdjęcie
Rybacy na Nilu - Zdjęcie Rybacy na Nilu

Relecje z wakacji z Egiptu

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy