Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Gdzie najlepiej pojechać na Majorkę?

Gdzie najlepiej pojechać na Majorkę?

Majorka - gdzie pojechać na wakacje, którą miejscowość wybrać? Licznie przybywający każdego roku na Majorkę turyści mają do wyboru szeroką ofertę hoteli, położonych w różnych kurortach. Na który z nich się zdecydować? Poniżej krótki przegląd najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na Majorce.
 

Can Pastilla, Playa de Palma i El Arenal.
Can Pastilla, Playa de Palma i El Arenal to trzy miejscowości położone na południowym wybrzeżu Majorki. Trudno określić dokładne granice pomiędzy nimi - połączone są biegnącą wzdłuż plaży, obsadzoną palmami promenadą, z jednej do drugiej miejscowości przejść można spacerem. Tutejsza plaża, o długości około 7 km, zaliczana jest do najpopularniejszych plaż w Europie - jest szeroka, o drobnym, złotym piasku i łagodnym zejściu do czystego morza. Rejon ten szczególnie upodobali sobie Niemcy, w Can Pastilla znajduje się sporo klubów z typową niemiecką muzyką i niemieckim piwem, tłumnie uczęszczanych przez naszych zachodnich sąsiadów. W Arenalu z kolei znaleźć można więcej klubów dla młodych ludzi. Turyści często odwiedzają park wodny Aqualand - największy park wodny na Majorce, z licznymi zjeżdżalniami, sztuczną rzeką i specjalnie wydzieloną strefą dla najmłodszych. Niezmiernie popularne są w tej okolicy sporty wodne, wybierać można pomiędzy szeroką ofertą różnych szkółek i wypożyczalni sprzętu. Dodatkową atrakcją jest bliskość stolicy wyspy, do której dojechać można autobusem.
Plaża w Playa de Palma na Majorce, fot.wikimedia.org/Darkone.

Magalluf i Palma Nova.
Obszar ten, położony na południowo-zachodnim wybrzeżu Majorki, w odległości ok. 13 km na zachód od jej stolicy, potocznie nazywany jest „Maganova&brquo; i stanowi największe centrum turystyczne na wyspie. Kurorty te cieszą się dużą popularnością zwłaszcza wśród młodych Brytyjczyków, mnóstwo tu nocnych klubów i dyskotek, w tym słynna kilkupiętrowa dyskoteka BCM, w której często bywają najbardziej znani DJ-e świata. Magalluf obfituje w atrakcje - miłośnicy zabaw wodnych docenią aquapark oraz Marineland, park rozrywki z delfinarium i dużym akwarium z rekinami i krokodylami, z kolei w Pirate’s Adventure można przeżyć iście piracką przygodę. Tutejsza plaża jest bardzo ładna, aczkolwiek zazwyczaj bardzo zatłoczona.

Cala Vinas.
Cala Vinas położona jest w pobliżu Magalluf, ale reprezentuje zgoła odmienny charakter - jest znacznie spokojniejsza, doskonała na rodzinne wakacje. Olbrzymim atutem miejscowości jest położona w zatoce, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody, gwarantującym bezpieczne kąpiele.

Paguera.
Paguera to urokliwa miejscowość usytuowana na zachodzie wyspy, pomiędzy Magalluf a Andratx. Turystów przyciąga tu nie tylko piękna promenada i otaczające Paguerę lasy piniowe, ale również zabytki - zobaczyć tu można między innymi najstarszą studnię na wyspie. Miejsce to często wybierają na wakacje rodziny z dziećmi i osoby nastawione na spokojny wypoczynek.

Alcudia.
Alcudia, położona na północnym wybrzeżu Majorki, oferuje doskonałe warunki wypoczynku - tutejsza plaża należy do najdłuższych na wyspie, wzdłuż zatoki rozciąga się strefa turystyczna z hotelami skupionymi przy nadmorskiej promenadzie. Wczasowicze mogą korzystać z szerokiej oferty sportów wodnych, kortów tenisowych, 18-dołkowego pola golfowego oraz parku wodnego. Miejscowość ta jednak znacznie wykracza poza wyobrażenia o przeciętnym kurorcie wakacyjnym. To średniowieczne miasto wybudowane na miejscu dawnej rzymskiej stolicy, pełne śladów wielowiekowej historii. Wypoczywający tu turyści, poza plażowaniem, mogą cieszyć się spacerami po otoczonej murami obronnymi zabytkowej starówce.

Cala d’Or.
Niewielka miejscowość Cala d’Or leży na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki i często uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na wyspie. Znaleźć można tu zarówno urokliwie wkomponowane w krajobraz eleganckie wille, niewielkie hotele, jak i duże ośrodki, położone w którejś z licznych zatok. Pomiędzy poszczególnymi zatokami kursuje minikolejka, pływają tu również statki ze szklanym dnem. Cala d’Or to świetne miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i osób aktywnych, zainteresowanych uprawianiem sportów, np. windsurfing, jazda na rowerach, piesze wycieczki.

Marina w Cala d’Or na Majorce, fot.wikimedia.org/Igasspei.

Cala Millor.
To jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych we wschodniej części wyspy. Dzięki piaszczystej plaży o długości prawie 2 km, z łagodnym zejściem do wody, to doskonały wybór do rodzin z dziećmi. W pobliżu Cala Millor znajduje się Reserva Africana, rodzaj safari - ZOO, można również wybrać się na spacer na malowniczy cypel Punta de N’ Amer, a do sąsiednich miejscowości turystycznych dojechać można minikolejką.

Calas de Mallorca.
Popularny kurort Calas de Mallorca mieści się południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki. Okolica ta szczyci się wyjątkowo malowniczym krajobrazem, linia brzegowa jest skalista i urozmaicona: występują tu liczne groty i niewielkie, z reguły ustronne, białe plaże. Z kolei centrum miejscowości tętni życiem, znaleźć tu można wiele barów, restauracji i sklepów, czyli wszystko to, czego szukają żądni wrażeń turyści. Z Calas de Mallorca niedaleko jest do Porto Cristo, dawnego portu rybackiego, obecnie miejscowości wypoczynkowej, warto wybrać się również do słynnych Jaskiń Smoka z podwodnym jeziorem czy odwiedzić pobliskie oceanarium.

Cala Mayor.
Cala Mayor położona jest w pobliżu stolicy wyspy, Palmy de Mallorca. To prestiżowy kurort, należący do najstarszych ośrodków wypoczynkowych na Majorce, ceniony przez sławy z całego świata, znajduje się tutaj między innymi Marivent Palace, stanowiący letnią rezydencję Hiszpańskiej rodziny królewskiej. Tu również mieści się muzeum Fundacio Pilar i Jaon Miro.

Cala Ratjada.
Cala Ratjada to najbardziej wysunięte na wschód miasto na wyspie, to też drugi co do wielkości port rybacki na Majorce. W pobliżu miejscowości znajduje się kilka ładnych plaż, z reguły zatokowych, w dużej mierze uznanych za tereny chronione, oferujących świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Niezwykle popularna jest tutaj również jazda konna i piesze wędrówki.

/ kpl, fot.wikimedia.org/Silar /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: