Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne na Fuerteventurze

Wycieczki fakultatywne na Fuerteventurze

Którą wycieczkę fakultatywną kupić na Fuerteventurze, co warto zwiedzić? Fuerteventura uważana jest za raj dla plażowiczów. Szerokie plaże, turkusowe morze oraz stale wiejące wiatry stwarzają idealne warunki dla wypoczynku. Spędzając wakacje na tej niezwykłej wyspie warto skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych, pozwalających poznać jej wszystkie atrakcje.
 

Fuerteventura norte - Gran Tur - Trwająca cały dzień wycieczka zaczyna się w Coralejo - malowniczej, rybackiej miejscowości położonej w północnej części wyspy. Centrum Turystyczno - Rozrywkowe stanowi tu pełen uroku rynek, tętniący życiem towarzyskim przez cały rok. Następnie przejeżdżając przez miejscowość turystyczną Caleta de Fuste dotrzemy do półwyspu Jandia na południowym zachodzie. To chroniony obszar parku naturalnego, gdzie ciągną się urwiste wzgórza i pozbawione drzew równiny prowadzące do wybrzeża klifowego. Pozostały obszar pokrywają w większości wydmy, zarośla i plaże.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Podczas tej wycieczki odwiedzimy także najpiękniejsze miasteczko na wyspie, Betancurię - dawną stolicę wyspy, zbudowaną na wygasłym wulkanie w 1405 r. przez Jeana Bethencourta. Najważniejszym zabytkiem jest tutaj świątynia - Iglesia de Santa Maria oraz stojący obok kościoła dworek mieszczański - Casa de Santa Maria. Punkt widokowy - Mirador Morro Velosa - to doskonałe miejsce aby z poziomu ok. 650 m. n.p.m. podziwiać północną Fuerteventurę oraz położoną w oddali wulkaniczną wyspę Lazarote. W czasie wycieczki można też zobaczyć Tiscamnitę z fabryką aloesu i słynnym młynem El Molino, gdzie wyrabia się specjalną mąkę Gofio z mielonego i prażonego jęczmienia, kukurydzy lub pszenicy. Cena wycieczki - około 44 Euro.

Rejs katamaranem na wyspę Lobos - Doskonała wycieczka dla wielbicieli podróży morskich. Rozpoczyna się ona w porcie w miejscowości Corralejo, skąd popłyniemy katamaranem na sąsiednią, uroczą wyspę Lobos. W czasie tej krótkiej podróży przy odrobinie szczęścia spotkać można delfiny, wieloryby i żółwie. Na miejscu czeka nas wypoczynek na urokliwej wysepce, gdzie podziwiać można wspaniałe laguny i krystaliczną, błękitną wodę. W czasie pobytu na wyspie można będzie również spróbować snorkelingu - nurkowania z rurką (dodatkowo płatne). Cena rejsu katamaranem - około 47 Euro.

Submarine - Wycieczka, podczas której wybierzemy się na niesamowitą wyprawę łodzią podwodną, która schodzi na głębokość ok. 30 m. Przez jej przeszklony kadłub będzie można podziwiać przepiękną morską faunę i florę Oceanu Atlantyckiego. Jest to doskonała okazja do zrobienia fantastycznych zdjęć dna morskiego. Za taką atrakcję zapłacimy około 59 Euro.

Oasis Park - Fascynująca wycieczka do ogrodu zoologicznego. Można będzie przejechać się na wielbłądzie i zobaczyć pokazy egzotycznych ptaków i lwów morskich. W programie również zwiedzanie ogrodu botanicznego, zwieńczeniem wycieczki jest zaś poczęstunek w bufecie ze specjałami miejscowej kuchni. Cena - ok. 42 Euro.

Lanzarote Grand Tour - Wycieczka, na pobliską wyspę Lanzarote. Przejazd przez miasteczko Yaiza, uznawane za najbardziej ekologiczną i zadbaną miejscowość Hiszpanii, do Wulkanicznego Parku Narodowego Timanfaya, gdzie płynna lawa znajduje się jedynie 3 km pod powierzchnią ziemi, na tyle blisko, że podłoże w niektórych miejscach ma 80°C. Zobaczymy „pola lawy”, gdzie odparowana woda oceaniczna pozostawia świetnej jakości sól. Po obiedzie przejazd do La Geria, gdzie zobaczymy unikatową plantację winogron na piasku wulkanicznym. Przejazd przez Teguise - byłą stolicę wyspy do Los Vales i Haria w Dolinie Tysiąca Palm. Zwiedzanie „Jameos del Agua” - naturalnej, przepięknej jaskini zaadaptowanej przez lokalnego artystę Cesara Manrique. Ta wycieczka na Lanzarote, będzie nas kosztowała około 77 Euro.

Trzy Wyspy - Wypływamy z miejscowoćci Corralejo, kierując się do miejscowości Playa Blanca, położonej na południowym wybrzeżu Lanzarote. Na miejscu mamy czas wolny przeznaczony na zakupy bądz samodzielne zwiedzanie, tej oddalonej zaledwie o kilkanascie kilometrow od Fuerteventury, wyspy. Następnym etapem jest wysepka Lobos, gdzie możemy spędzić czas wolny plażując bądz zwiedzając tą jedyną w swoim rodzaju bezludną wyspę. Wycieczka kończy się w godzinach popołudniowych w Corralejo, skąd wypływaliśmy. Cena - około 49 Euro.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


maciekart
2011-12-23


Z Fuerteventury byłem na Lanzarote i mi się ta wycieczka podobała, gejzery, zaschnięta lawa , wulkany, winnice , uprawy winogron ( polecam jak ktoś się interesuje geografią lub chcę kupić dobre winko ), byłem też w Oasis Park ( polecam z dziećmi ) piękne widoki , zwierzęta , pokazy zwierząt , gaje kaktusowe , piękna roślinność , ładne ścieżki ... Fajnie !

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: