Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Tarragona - hiszpańskie miasto pełne skarbów

Tarragona - hiszpańskie miasto pełne skarbów

Jak połączyć zwiedzanie zabytków z beztroskim wypoczynkiem nad morzem? W Hiszpanii jest to bardzo proste. Wystarczy odwiedzić Tarragonę - nadmorskie miasto, którego zabytki stanowią dość liczną grupę na liście UNESCO.
 

 
Tarragona i jej skarby
Tarragona to katalońskie miasto, które może się pochwalić pięknym wybrzeżem śródziemnomorskim i doskonałymi warunkami do wypoczynku. Jest to zarazem raj dla miłośników pięknych budowli i cennych zabytków. Tutejsza starówka to prawdziwe muzeum pod gołym niebem, które może reklamować się pięknymi przykładami dawnej architektury. Stare miasto zachwyca średniowiecznym charakterem, a romańska katedra swą wyjątkową formą. Zadziwić swym bogactwem może również katedralne muzeum, w którym prezentowane są najwspanialsze zabytki sztuki sakralnej. Najcenniejszymi skarbami Tarragony są jednak te zabytki, które można podziwiać na terenie parku archeologicznego. Rzymski akwedukt, amfiteatr oraz piękne mauzoleum z początków naszej ery to budowle, którym trudno się oprzeć. Dawne rzymskie fora oraz potężny cyrk to kolejne perełki z czasów starożytnych, dzięki którym Tarragona jest miastem atrakcyjnym nie tylko dla szukających wypoczynku turystów, lecz także dla miłośników historycznych niespodzianek. Czekająca w muzeum kolekcja zabytków z okresu rzymskiego jest najlepszym dowodem wielkiego zainteresowania, jakim rzymscy cesarze otaczali to hiszpańskie miasto. Dlatego zaplanuj urlop w Hiszpanii na http://r.pl/hiszpania i zobacz jakie atrakcje oferuje poza pięknymi plażami oraz idealną wakacyjną pogodą.

Wypoczynek w Tarragonie
Tarragona swym pięknem i walorami wypoczynkowymi podbiła serca turystów z całego świata. Wraz z rozwojem turystyki zaczęło się tu pojawiać coraz więcej wakacyjnych domów oraz apartamentów, w których nawet najbardziej wymagający goście znajdą dla siebie odpowiednie warunki. Oferty wakacyjnych mieszkań i domów można znaleźć dzięki stronie edom.pl, na której Hiszpania jest pojawia się jako jeden z najbardziej przyjaznych turystom kierunków. Na gości czeka w tym kraju ponad 30 tysięcy kwater. Sama Tarragona może zaoferować kilkadziesiąt apartamentów w historycznej części miasta, w których można korzystać ze wszelkich udogodnień. Koszt wakacyjnego mieszkania dla czterech osób to około 2 tysiące tygodniowo. Dla bardziej oszczędnych przygotowano wakacyjne domy, w których grupa 6 osób może zamieszkać za niespełna 1300 złotych tygodniowo.

Doskonała baza noclegowa oraz wakacyjne domy dostępne w przystępnej cenie sprawiają, że to piękne miasto cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Jego historyczna zabudowa oraz pobliskie plaże mają niezwykłą moc przyciągania i wprawiają w zachwyt każdego gościa.

/ next, fot.photoxpress.com/Pakmor /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: