Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne na Teneryfie

Wycieczki fakultatywne na Teneryfie

Którą wycieczkę fakultatywną na Teneryfie kupić i co warto zwiedzić? Teneryfa jest jedną z najpopularniejszych wysp archipelagu Kanaryjskiego. Czarne plaże, bujna zieleń oraz górujący nad wyspą wulkan Teide tworzą niezapomniany krajobraz. Aby poznać wszystkie tajemnice wyspy warto wybrać którąś z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych.
 

Loro Park - podwodne akwariumDookoła Teneryfy i Loro Park - Całodniowa wycieczka rozpoczyna się od podziwiania z punktu widokowego, majestatycznych klifów Los Gigantes górujących nad miasteczkiem Puerto de Santiago po zachodniej stronie wyspy. Następnie turyści przechodzą przez górskie serpentyny aby podziwiać malownicze Garachico - zwane kanaryjskimi Pompejami, miasteczko dotkliwie zniszczone przez erupcję wulkanu z 1706 roku. W trakcie tej wycieczki zawitamy także do Icod de los Vinos, pięknego zabytkowego miasteczka aby posmakować przepysznych likierów i win oraz podziwiać kilkusetletnie Smocze Drzewo - największą na wyspie Agawę. Chętni będą mogli zwiedzić kościół św. Marka z zabytkowymi ikonami. Kolejnym etapem jest Puerto de la Luz, miasto po północnej, najbardziej zielonej części wyspy, gdzie znajduje się Loro Park - największy papuzi park na świecie. Zobaczymy tu niesamowite pokazy tresury delfinów, lwów morskich oraz jedynego w swoim rodzaju Orks Show, gdzie doświadczeni treserzy zaprezentują nam akrobacje swoich podopiecznych. Zachwyci nas planeta pingwinów, olbrzymie akwarium z rekinami, dumne goryle i lamparty oraz obecne wszędzie w parku papugi. W drodze powrotnej przewiduje się także przejście przez La Lagunę - zabytkowe miasto uniwersyteckie, wpisane na Listę UNESCO i stolicę wyspy Santa Cruz de Teide, aby wrócić na południowe wybrzeże do kurortów wypoczynkowych na kolację. Cena wycieczki wynosi około 66 Euro (bilet do Loro Parku w cenie).

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Wulkan Pico del Teide Wulkan Teide - Doskonała okazja by poznać księżycowy i egzotyczny krajobraz głównej atrakcji Teneryfy - wulkanu i zarazem najwyższego szczytu Hiszpanii- Pico del Teide (3718 m.n.p.m.). Tutaj zwiedzimy Park Narodowy Teide, przeprawimy się przez góry do punktów widokowych na wysokości 1200 m. n.p.m., gdzie rozpościera się widok na dolinę Orotava. Dla chętnych istnieje możliwość wjazdu kolejką linową bliżej szczytu, na wysokość 3500 m.n.p.m. (dodatkowo płatne, ok. 25 Euro za przejazd w dwie strony). Wycieczka stwarza szanse by zobaczyć stare kratery mniejszych wulkanów na wyspie, a także podziwiać wspaniałą panoramę na sąsiednie wyspy archipelagu. Jej cena, to wydatek około 31 Euro.

Masca i wulkan Teide - Podczas tej wycieczki fakultatywnej odkryjemy bogactwo krajobrazowe Teneryfy i jej lokalną kulturę. Jest to okazja do przyjrzenia się z bliska najwyższej górze Teneryfy i Hiszpanii - Pico del Teide, zobaczenia księżycowego, powulkanicznego krajobrazu. Dalej przeprawimy się przez góry, odwiedzimy niewielkie wioski, w tym najwyżej położoną w Hiszpanii - Vilaflor. Zjedziemy serpentynami do ukrytej wśród masywu Teno wioski Masca, która niegdyś przez swoje położenie była miejscem niemal odludnym, zamieszkiwanym jedynie przez piratów. Wspaniałe widoki gwarantowane! Cena wynosi około 45 Euro.

La Gomera - Jeep Safari - Całodniowa wycieczka, podczas której zwiedzimy Gomerę - „zieloną wyspę”. Wycieczka rozpoczyna się od przeprawy promem z Los Cristianos do San Sebastian. Tu rozpocznie się niezapomniana wyprawa jeepami w głąb wyspy. Daje to możliwość poznania jej urokliwego krajobrazu, który tworzą uśpione wioski i pełna osobliwości przyroda. Zwiedzimy Park Narodowy Garajonay, będący jednym z najstarszych obszarów leśnych na naszej planecie, wpisanym na Listę UNESCO. Zobaczymy także pokaz języka gwizdanego El Silbo, spróbujemy lokalnej kuchni (lunch wliczony w cenę), a także spaceru po San Sebastian, zobaczymy najciekawsze elementy miasta, m.in. Ostatnie fortyfikacje z czasów Krzysztofa Kolumba oraz jego dom - Casa de Colon. Cena safari - ok. 79 Euro.

Plaza de Espana w Santa Cruz de La PalmaLa Palma - Wycieczkę rozpoczyna przelot na La Palmę. Zwiedzanie wyspy otworzy wizyta w sanktuarium Santa Cruz de La Palma. Następnie w programie przejazd przez Buenavistę do punktu widokowego „La Conception”, po czym zatrzymamy się w Parku Narodowym Taburiente. Jadąc na południe wyspy miniemy wulkan San Juan. Przerwa na lunch i dalszy ciąg zwiedzania! Po posiłku trasa wiedzie do Fuencaliente, gdzie zobaczymy wulkan San Antonio. Droga powrotna na lotnisko. Wycieczka kosztuje około 140 Euro.

Lanzarote - Choć na świecie wiele jest wysp wulkanicznych, natura nigdzie nie stworzyła tak artystycznych form jak na Lanzarote. Trasa wycieczki prowadzi w głąb wyspy, przez Yaiza - najpiękniejsze miasteczko wyspy, Nacher i Uga, gdzie proponujemy przerwę na smaczne śniadanie. Następnie w punkcie widokowym na Salinas de Janubio zobaczymy słone pustynie. Stamtąd pojedziemy do Parku Narodowego Timanfaya, w Góry Ogniste, gdzie panuje prawdziwie księżycowy krajobraz. Na przejażdżkę po wulkanicznych polach będzie można wybrać się na grzbiecie wielbłąda (za dodatkową opłatą). Przerwa na lunch. Dalej skierujemy się w stronę winnego zagłębia La Geria, gdzie na czarnej niczym popiół ziemi uprawia się winorośl. W trakcie wycieczki odwiedzimy także Dolinę Tysiąca Palm, podziemne jaskinię, stolicę wyspy Arrecife i miasto Guatiza. Powrót na Teneryfę w godzinach wieczornych. Posiłek w cenie wycieczki. Cena wycieczki fakultatywej po Lanzarote wynosi około 160 Euro.

Royal Delphin - Atrakcja dla poszukiwaczy przygód! Podczas 4,5-godzinnego rejsu katamaranem będziemy mieli okazję zobaczyć delfiny, walenie oraz inne zwierzęta morskie! Cena około 50 Euro.

/ mkn, fot. wikimedia.org, loroparque.com /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: