Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wypożyczenie samochodu na Gran Canarii

Wypożyczenie samochodu na Gran Canarii

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Gran Canarii? Na co zwrócić uwagę w wypożyczalni? Na Gran Canarii znajduje się około 250 wypożyczalni samochodów, każda z nich rządzi się swoimi prawami, podpowiadamy więc co trzeba wiedzieć, zanim udamy się do jednej z nich.
 

Samochody w wypożyczalniach
W wypożyczalniach mamy do wyboru całą gamę aut, od tych najmniejszych (np. Cinquecento bez klimatyzacji) do większych busów zabierających do 9 osób. Koszt wypożyczenia samochodu zależy od grupy w której się znajduje, kategoryzacja zależy od wypożyczalni, ogólnie chodzi o klasę pojazdu. I tak na przykładzie jednej z wypożyczalni:

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

A: Fiat Panda
B: Chevrolet Kalos
C: Renault Clio
D: Citroen C3, Opel Corsa
E: Skoda Fabia
...
I: Suzuki Jimny
J: Peugeot 207 CC
...
L: Citroen Jumpy, Opel Movano (busy na 9 osób)

Samochód do wypożyczenia na <a href='miejsce,gran_canaria,245.html
'>Gran Canarii</a>.Który wybrać?
Wybierając samochód należy zadać sobie pytanie jak daleko chcemy jeździć i czy planujemy wycieczki w głąb wyspy. Jeśli planujemy poruszanie się po wschodnim i południowym wybrzeżu, wystarczy nam nieduży samochód, przez co będzie tańszy. Jeśli chcemy zwiedzić środek wyspy, który jest bardzo górzysty, warto wybrać auto z mocniejszym silnikiem. Oczywiście wybór ten będzie miał wpływ na cenę, o czym poniżej.

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na Gran Canarii?
Ogólnie ostateczne ceny nieznacznie różnią się od wypożyczalni, w folderach mogą się jednak różnić dość znacznie. Wynika to z tego, że niektóre zawierają już ubezpieczenie i podatki, inne nie. Oto średnie ceny (za jeden dzień) wypożyczenia z trzech różnych wypożyczalni (Autos Victoria, Autos Drago i Autos Majonda) podane w euro:

  • Fiat Seicento (bez klimatyzacji) - 10
  • Opel Corsa - 25
  • Seat Ibiza/Cordoba - 33
  • Ford Focus/Seat Leon - 40
  • Suzuki Jimny - 48
  • Citroen Jumpy - 60
  • Opel Movano - 83

Jak wspomnieliśmy ceny nie zawsze są ostateczne. W przypadku wypożyczalni, które mają w ofercie najniższe ceny, przeważnie nie uwzględniają one kilku czynników - podatku (13%), wieku kierowcy (czasem, gdy jest on niższy niż 23 lata, dodatkowo dolicza się aż 15 euro), ubezpieczenia.

W praktyce za samochód średniej klasy zapłacimy ok. 35 euro z ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie - kup koniecznie pełne!
Podstawą przy wypożyczaniu samochodu jest jego ubezpieczenie, które kosztuje od 3 euro w górę. Stawka ubezpieczenie zależy od kilku czynników, m.in.:

  1. Grupy, czyli klasy samochodu - im droższe auto, tym droższe ubezpieczenie
  2. Zakres ubezpieczenia - to jest najważniejsza kwestia na której nie ma co oszczędzać i należy się jej bardzo dokładnie przyjrzeć. Może się bowiem okazać, że nie obejmuje ono np. zawieszenia lub obejmuje tylko naprawy powyżej kilku tysięcy euro (za mniejsze szkody musielibyśmy zapłacić z własnej kieszeni). Zwrócić należy także na udział własny, czyli kwotę bądź procent ewentualnej ceny naprawy, który w przypadku szkody, musimy pokryć ze swojej kieszeni. Uczulamy, aby wybrać takie ubezpieczenie, które obejmie wszystkie elementy samochodu, bez udziału własnego, pokrywające całą szkodę bez względu na jej wycenę.

Podsumowując warto wspomnieć, że w wypożyczalniach koniecznie trzeba się targować, szczególnie jeśli planujemy wypożyczenie samochodu na kilka dni. Podczas odbioru auta warto także zrobić mu zdjęcia, aby podczas jego zwrotu nikt nie wmówił nam widocznych uszkodzeń, które istniały już w momencie wypożyczania.

/ Fr, fot.Fr /

Komentarze:


tripoman
2013-12-31


Szczerze to nie jest za tanio. Myślałem właśnie żeby wypożyczyć jakieś autko bo w lipcu lecimy na wczasy z Itaką, ale jednak zrezygnuję. W sumie to większość czasu i tak spędzimy na plaży to po co nam samochód:)

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: