Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne na Costa Brava

Wycieczki fakultatywne na Costa Brava

Które wycieczki fakultatywne na Costa Brava warto kupić, co należy zwiedzić? Costa Brava bez wątpienia jest prawdziwym wakacyjnym rajem. Z jednej strony piękne plaże, z drugiej niezwykły krajobraz, a to wszystko dopełnione kulturą katalońską. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych wycieczek fakultatywnych dostępnych w tej części hiszpańskiego wybrzeża.
 

Barcelona - klejnot Katalonii - Wycieczka do tętniącej życiem Katalonii, miasta wybitnego architekta Gaudiego, rozpoczyna się z wybrzeża Costa Brava. Miasto jest wymarzonym miejscem dla turystów, licznie przybywających tu z całego świata. Wycieczka rozpoczyna się od podjazdu pod niesamowitą, budowaną już od ponad stu dwudziestu lat, monumentalną Sagrada Familia, aby podziwiać jej bogato zdobione fasady. Dalej turyści udają się do Parku Guell, również zaprojektowanego przez Antonio Gaudiego. Znajdziemy tam jego dom, najdłuższą ławeczkę świata i porcelanową salamandrę.

Stadion piłkarski Camp Nou w BarcelonieFanów piłki nożnej z pewnością zainteresuje kolejny punkt wycieczki - stadion Camp Nou. Każdy prawdziwy kibic będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na trybunach tego obiektu i obejrzeć pamiątki w klubowym muzeum. Następnie turyści udają się do centrum miasta, aby odbyć krótki spacer po La Rambli. Ten słynny deptak ciągnie się od Placu Katalońskiego, aż po port przy kolumnie Krzysztofa Kolumba i tętni życiem przez całą dobę. Kolejnym punktem programu tej wycieczki fakultatywnej jest przejazd na wzgórze Montjuic. Nieopodal miniemy stadion olimpijski, wzniesiony na igrzyska w 1992 r. Na Placu Hiszpańskim będziemy mogli podziwiać magiczny koncert tańczących fontann. Urzeknie nas gra wody i kolorów. Wieczorem powrót do hoteli. Zwiedzanie Barcelony, to wydatek rzędu 50 Euro.

Port Aventura - Park rozrywki - Całodniowa wycieczka do Portu Aventura w pobliżu miejscowości Salou rozpoczyna się w godzinach porannych. Port Aventura - Universal Studios to największy rodzinny park rozrywki w Hiszpanii. Przez cały dzień gwarantowana świetna zabawa dla całej rodziny. Każdy z zachwytem odkryje niesamowite tematyczne światy, na jakie został podzielony park. Poznamy atrakcje orientalnych Chin, przemierzymy ścieżki niebezpiecznego Dzikiego Zachodu, przejdziemy przez prawdziwą dżunglę Polinezji, poznamy smak potraw dalekiego Meksyku aby zakończyć wędrówkę w barwnej krainie śródziemnomorskiej. Niezapomnianych wrażeń dostarczą kolejki górskie, takie jak Furius czy Dragon Khan. Spragnieni mniej ekstremalnych wrażeń będą mogli odbyć podróż zabytkową kolejką lub wpaść w wiry szalonej, rwącej rzeki. Park przygotował również mnóstwo atrakcji dla dzieci. Po dniu pełnym wrażeń, będzie można posilić się w licznych restauracjach tematycznych i barach. Wieczorem powrót do hoteli. Cena tej wycieczki fakultatywnej, to około 55 Euro.

Klasztor MontserratMontserrat - Klasztor Benedyktynów - Najświętsze miejsce Katalończyków - serce Katalonii, klasztor Benedyktynów, gdzie czczona jest drewniana figurka „Czarnulki” - Czarnej Madonny. Usytuowany jest na osobliwych formacjach skalnych, ok. 1135 m. n.p.m., w pobliżu doliny rzeki Llobregat, zaledwie 40 km na północny zachód od Barcelony. Urzeka pięknem otaczającego górskiego krajobrazu. Po przejeździe wąskimi, górskimi serpentynami, zatrzymamy się na parkingu, skąd roztacza się niesamowity krajobraz na Katalonię. Stąd można podziwiać kościół i klasztor benedyktyński. Każdy będzie miał okazję wejść do środka aby dotknąć cudownej figurki Madonny, odnalezionej w jednej z górskich grot w IX w. Dla chętnych istnieje możliwość (za dodatkową opłatą) wybrania się kolejką zębatą na szczyt masywu. Po odbyciu krótkiego spaceru, można natrafić na pozostałości dawnych pustelni, zamieszkiwanych niegdyś przez mnichów. Jako pamiątkę warto przywieźć z Monserrat oryginalne trunki, likiery czy herbatę. Wieczorem powrót do hoteli. Cena - około 42 Euro.

Andora - Andora to niewielkie państewko w Pirenejach, jedno z sześciu tak małych państw w Europie. Księstwo to leży na granicy między Francją a Hiszpanią i jest przez nie współrządzone. Andora mimo swej niewielkiej powierzchni jest bez wątpienia bardzo urokliwa. Położona w dolinach sąsiadujących z liczącym 3000 m. n.p.m. Masywem urzeka atmosferą. Stanowi strefę wolnocłową, co sprzyja zakupom. Warunkiem odbycia wycieczki jest ważny paszport. Wycieczka do Andory kosztuje około 70 Euro.

Muzeum Salvadora Dali - Wycieczkę rozpoczyna transfer do Figueres, gdzie znajduje się Muzeum Salvadora Dali. To właśnie w tej miejscowości mieszkał i tworzył artysta. Po zwiedzeniu następuje przejazd do Girony - stolicy prowincji o tej samej nazwie. Tutaj można zwiedzić jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w całej Hiszpanii oraz monumentalną katedrę. Podczas dlaszej części wycieczki można zobaczyć m.in. uniwersytet, łaźnie arabskie oraz dzielnicę żydowską. Wieczorem powrót do hoteli. Cena tej wycieczki - około 40 Euro.

Water World - Prawdziwa gratka dla fanów gigantycznych zjeżdżalni i ogromnych basenów. Emocje gwarantowane! Koszt zabawy i relaksu w parku wynosi około 25 Euro.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


emilka8787
2011-11-05


można jeszcze pojechac do Girony

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: