Oferty dnia

Tajlandia - przewodnik na wakacje Tajlandia


Tajlandia jest krajem azjatyckim położonym na Półwyspie Indochińskim i częściowo na Półwyspie Malajskim. Jest to kraina kulturowych i zmysłowych kontrastów. Bogate dziedzictwo, różnorodność zasobów naturalnych oraz czas buddyjskich świątyń przeciwstawiają się gwałtownej urbanizacji ze strony państwa. Ten bajeczny zakątek Dalekiego Wschodu znany jest przede wszystkim ze swojej wspaniałej historii, kultury, architektury oraz kurortów wypoczynkowych nad Morzem Andamańskim i Południowo - Chińskim. Magiczne ruiny, malownicze wyspy, piaszczyste plaże, fauna i flora oraz mieszkańcy, którzy nie narzucają się gościnnością to elementy niezwykłej scenerii, przyciągającej turystów. Tajlandia aż kipi kolorami. Najbardziej urzekną nas barwy przyrody oraz tęczowy świat raf koralowych, pastelowe orchidee i święte białe słonie. Łodzie tonące pod ciężarem kwiatów, blask diamentów, czerwień rubinów, złoto i błękit świątyń. Magia i czar Królestwa Tajlandii sprawiają, że można czuć się tu naprawdę wolnym człowiekiem.

Gdzie spędzić wakacje w Tajlandii?


W Tajlandii turystów fascynuje tropikalna pogoda, piękne plaże oraz wspaniałe świątynie i orientalne zabytki. Dlatego też bogatą paletą barw zaskoczą nas tutejsze miasta, gdzie żółte, czerwone i zielone dachy domów mieszają się ze wszechobecnymi złoceniami wieżyczek. Najczęściej odwiedzanymi przez turystów miejscowościami są między innymi Bangkok - stolica i zarazem największe miasto Tajlandii, Pattaya, będące nadmorskim kurortem z długimi plażami czarującymi białym piaskiem i czystą wodą oraz Koh Chang, gdzie możemy obcować z tropikalną przyrodą.
Więcej informacji o miescach, do których warto wyjechać na wakacje:

Co warto zwiedzić w Tajlandii?


W Tajlandii praktycznie wszystkie godne polecenia i obejrzenia obiekty znajdują się w jednym mieście, co znacznie ułatwia turystom zwiedzanie. Miastem tym jest Bangkok, w którym znajdują się liczne i unikatowe zabytki wliczając w to około czterysta świątyń buddyjskich. Warto tu odwiedzić Wat Phra Kaeo, gdzie skryty jest najważniejszy posąg Szmaragdowego Buddy, Wielki Pałac symbolizujący powstanie nowej stolicy a także Muzeum Narodowe z Wang Na i Kaplicą Buddhaisawan.
Czas lokalny:
Lato - czas polski plus 5 godzin
Zima - czas polski plus 6 godzin.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Bangkok - ok. 11 godzin.

Zdjęcia z Tajlandii

Bond Island- Koh Tapu - Zdjęcie Bond Island- Koh Tapu
z cyklu: - Zdjęcie z cyklu: - latający tygrys, ukryty smok
Slynna Bond Island... - Zdjęcie Slynna Bond Island... - ...a po Tajsku Koh Tapu, czyli Wyspa Gwozdz
Koh Khao Phing Kan ... - Zdjęcie Koh Khao Phing Kan ... - ...czyli wyspa przy ktorej znajduje sie slynna skala Koh Tapu (wyspa gwozdz) znana bardziej jako James Bond Island
swiatynia na wodzie - Zdjęcie swiatynia na wodzie - Jedna za swiatym pieknego komplelsu buddystycznego Wat Plai Laem usytuowanego nieopodal "Wielkiego Buddy"
Rajskie wyspy zatoki... - Zdjęcie Rajskie wyspy zatoki... - ...Ao Phang-nga na morzu Andamanskim

Relecje z wakacji z Tajlandii

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy