Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Hiszpania » Costa Blanca
Costa Blanca

Hiszpania - Costa Blanca

Costa Blanca - region turystyczny w Walencji rozciągający się na długości ok. 244 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Znajdziemy tu różne plaże - od skał wchodzących do morza w północnej części, przez małe zatoczki, po rozległe i piaszczyste plaże w części południowej.

Popularnym miejscem jest tu Alicante. Jest to miasto portowe, a zarazem kurort turystyczny położony w prowincji o tej samej nazwie. Szczególnie chętnie Alicante wybierają Francuzi, Niemcy, ale także sami mieszkańcy Hiszpanii. Znajdują się tu bardzo ładne plaże, m.in. pobliska San Juan de Alicante, oraz położona w centrum miasta - Playa del Postiguet. Baza noclegowa i gastronomiczna jest tu bardzo dobrze rozwinięta. Znajdziemy tu także wiele interesujących zabytków, m.in. twierdzę Castillo de Santa Barbara.

Benidorm - popularny kurort turystyczny będący jednocześnie rozrywkowym centrum Costa Blanca. Znajdziemy tu wiele pubów i klubów nocnych. Miasto słynie z długiej, piaszczystej plaży Playa de la Levante. Jest to pięknie położone miejsce, jednak bardzo zatłoczone, z wysokimi, betonowymi hotelami w tle.

Galeria zdjęć - Hiszpania (liczba zdjęć: 11677)
Hiszpania - Zdjęcie
Hiszpania - Zdjęcie Plac Hiszpański- palac
Hiszpania - Zdjęcie
Hiszpania - Zdjęcie Nowa Katedra  - Catedral Nueva w Kadyksie
Hiszpania - Zdjęcie Slonce zachodzi  - nad Sierra Bermeja
Relacje z wakacji
Hiszpania - Costa Blanca
Hiszpania - Costa Blanca (Styczeń 2008)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.