Oferty dnia

Dominikana - przewodnik na wakacje Dominikana


Wyspa Dominikana to jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Wielkich Antyli, otoczona wodami Atlantyku, a od południa Morzem Karaibskim. Sama wyspa podzielona jest pomiędzy dwa państwa - wschód to Republika Dominikany, zachód natomiast stanowi Republikę Haiti. Dominikana oferuje przyjeżdżającym turystom doskonałe warunki do wypoczynku i spędzenia niezapomnianych wakacji. Do największych atrakcji wyspy można zaliczyć, jej przepiękne plaże, doskonałą bazę hotelową, możliwość uprawiania wielu sportów oraz wybrania się na wyprawę i przygodę po tropikalnych lasach w Dolinie Cibao. Dominikana to przede wszystkim raj dla spragnionych słońca, pełen niekończących się gajów palmowych. Wakacje w tym kraju urzekają bogactwem oraz różnorodnością tropikalnej, dziewiczej roślinności. Niezwykle barwne jest także unikalne ptactwo, papugi, flamingi oraz krokodyle. Znajdują się tu również niespotykane sady bananowe, cytrusowe, plantacje mango, kawy i kakao oraz bajecznie kolorowe i pachnące kwiaty. Drewniane, niebieskie i różowe domki dodają mnóstwa uroku, małym karaibskim wioskom, które pozostawiają nam niezapomniane wrażenia z wakacji na Dominikanie.

Gdzie spędzić wakacje na Dominikanie?


Dominikana to niewątpliwie jedno z piękniejszych państw archipelagu Wielkich Antyli. Zarówno karaibskie, jak i atlantyckie wybrzeże Dominikany oferują przyjeżdżającym turystom doskonałe warunki do wypoczynku i spędzania niezapomnianych wakacji. Jej słynne kurorty Punta Cana, Playa Dorada z wieloma polami golfowymi oraz centrum windsurfingu Cabarete to raj sam w sobie. Czarujące i pełne nieokiełznanej przyrody są także Puerto Plata, Sosua, Juan Dolio oraz Luperon.
Więcej informacji o miescach, do których warto wyjechać na wakacje:

Co warto zwiedzić na Dominikanie?


Odwiedzając Dominikanę nie sposób ominąć jej stolicy Santo Domingo, gdzie warto obejrzeć Stare Miasto, Alkazar oraz Katedrę św. Marii.
Więcej informacji o miejscach, które warto zwiedzić

Czas lokalny:
Lato - czas polski minus 6 godzin
Zima - czas polski minus 5 godzin

Czas lotu samolotem:
ok. 10 godzin

Zdjęcia z Dominikany

 - Zdjęcie
Punta Cana - Zdjęcie Punta Cana
 - Zdjęcie
 - Zdjęcie
 - Zdjęcie  - Saona
 - Zdjęcie

Relecje z wakacji z Dominikany

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy