Oferty dnia

Włochy - przewodnik na wakacje Włochy


Włochy położone są w południowej części Europy, na Półwyspie Apenińskim. Graniczą z Francją, Austrią, Szwajcarią i Słowenią. Terytorium Włoch obejmuje także dwa oddzielne państwa-enklawy: Watykan i Republikę San Marino. Kraj ten otaczają wody 4 mórz: Liguryjskiego, Tyrreńskiego, Jońskiego i Adriatyckiego. Do Włoch należą także jedne z większych wysp basenu Morza Śródziemnego: Sycylia i Sardynia. Na Północy kraju wznoszą się najwyższe góry Europy - Alpy, których najważniejszy masyw - Mont Blanc rozciąga się wzdłuż granicy włosko - francuskiej.

Na terenie dzisiejszych Włoch miały miejsce wydarzenia, które ukształtowały historię Europy. Ogromny wpływ na gospodarkę Włoch ma branża turystyczna. Widoki, doskonałe plaże, bogactwo zabytków, a także świetne warunki narciarskie z roku na rok przyciągają tutaj rzesze turystów. Niezależnie od preferencji wypoczynkowych, oraz od pory roku, we Włoszech każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie spędzić wakacje we Włoszech?


Dzięki swojemu ukształtowaniu geograficznemu, Włochy mają wiele do zaoferowania turystom. Znajdziemy tu kurorty z pięknymi, piaszczystymi plażami, doskonałe na letni wypoczynek. Większość z tych miejsc usytuowało się wzdłuż wybrzeża Adriatyku (Rimini, Cervia, Lido, Lido di Jesolo). Ostatnimi czasy bardzo modną destynacją stała się Sycylia. Turystów przyciągają także plaże położone na Sardynii.

Jednak Włochy to nie tylko letni wypoczynek w słońcu, ale także świetne miejsce do uprawiania sportów zimowych. Włoskie Alpy są nie lada gratką dla narciarzy z całej Europy. Popularnymi wśród nich regionami są położone w Tyrolu Południowym: Valle Isarco, Sterzing, Trentino, Valli di Tures e Aurina, Plan de Corones w których powstało wiele ośrodków z wyciągami i całą infrastrukturą potrzebną do aktywnego wypoczynku.

Co warto zwiedzić we Włoszech?


Włochy od zawsze odgrywały ogromną rolę w dziejach Europy. Rzym był wielką potęgą starożytną, która podporządkowała sobie większość ówczesnego świata. Warto zatem zwiedzić dzisiejszą stolicę państwa, gdyż znajduje się tam wiele zabytków z tamtych czasów. Pozostałości po czasach starożytnych możemy także podziwiać w Pompejach. Włochy od dawna były także stolicą sztuki i kultury europejskiej. Tu tworzyli najwięksi artyści renesansu i kolejnych epok. Ich dzieła możemy podziwiać we Florencji, w Wenecji, w Mediolanie, Pizie i innych miastach. Ciekawymi miejscami są także dwie enklawy leżące na obszarze Włoch: San Marino, oraz Stolica Apostolska - Watykan. Dla polskich turystów ważnym punktem na trasie wycieczek po Włoszech jest także polski cmentarz na Monte Cassino.

To tylko niektóre z miejsc godnych odwiedzenia. Warto tutaj także udać się do innych większych miast, jak Turyn i Neapol. Można także wybrać się w dłuższą podróż po malowniczej Toskanii, gdzie znajdziemy wiele twierdz, zamków, pałaców i zabytkowych kościołów, a także liczne winiarnie. Należy także udać się w Dolomity, aby móc podziwiać piękne, górskie widoki.
Więcej informacji o miejscach, które warto zwiedzić

Czas lokalny:
GMT + 1 godzina, w okresie letnim GMT + 2 godziny.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Rzym - ok. 2 godz. 20 min.

Zdjęcia z Włoch

Glowny kanal - Zdjęcie Glowny kanal
Capo Vaticano - Zdjęcie Capo Vaticano
Chioggia - Zdjęcie Chioggia
Weneckie kanaly - Zdjęcie Weneckie kanaly - nadchodzi burza
Wspomnien czar - Zdjęcie Wspomnien czar - I kiedy to bylo?
Jeden z kraterów Etny. - Zdjęcie Jeden z kraterów Etny.

Relecje z wakacji z Włoch

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy