Oferty dnia

Tunezja - przewodnik na wakacje Tunezja


Tunezja, nazywana „krajem zachodzącego słońca”, jest obecnie niezwykle popularnym kurortem, który rokrocznie odwiedzają turyści z całego świata. Leży w północnej Afryce, niemal pośrodku Morza Śródziemnego, granicząc z Libią i Algierią. Sąsiaduje także z Saharą, dzięki czemu posiada niezwykle zróżnicowany krajobraz i to właśnie on przyciąga rzesze podróżników. W południowych oazach Tunezji można spotkać drzewa cytrusowe, palmy daktylowe, banany i figowce. Północ zaś obfituje w tropikalną roślinność. Królują oczywiście wielbłądy, niezwykle oswojone przyjaźnie nastawione do turystów. Stolicą Tunezji jest Tunis.

Gdzie spędzić wakacje w Tunezji?


Najbardziej znanymi kurortami, nadającymi się na letni wypoczynek jest Sousse, miejscowość położona w północnej części kraju, Tabarka, słynąca z przepięknych raf koralowych, Sidi Bou Said, nazywane miasteczkiem z pocztówki, Hammamet oraz wyspa Dżerba, najbardziej popularna wśród turystów.
Więcej informacji o miescach, do których warto wyjechać na wakacje:

Co warto zwiedzić w Tunezji?


Poza safari po Saharze, rejsie statkiem po Morzu Śródziemnym i kursie nurkowania, by podziwiać podwodne skarby, Tunezja oferuje także kilkadziesiąt miejsc, które warto zwiedzić. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje Tunis, czyli stolica Tunezji, Monastyr, nie mylić z nazwą prawosławnego klasztoru, Kartagina, Kairuan oraz Al-Dżamm.
Więcej informacji o miejscach, które warto zwiedzić

Czas lokalny:
- od października do kwietnia - czas lokalny odpowiada czasowi polskiemu

- od maja do września - czas polski plus 1 godzina.

Czas lotu samolotem:
Warszawa - Monastyr - ok. 3 godziny

Warszawa - Dżerba - ok. 3,5 godziny.

Zdjęcia z Tunezji

 - Zdjęcie
 - Zdjęcie  - Chebika  - przepiękna oaza blisko granicy z Algierią
 - Zdjęcie  - urocza oaza ukryta między surowymi masywami Atlasu
Ksar Ghilani - Zdjęcie Ksar Ghilani - 140 km na południe od Douz zaczyna się Grand Erg Oriental, czyli prawdziwa pustynia. Wydmy mniejsze niż w Maroku ale robią wielkie wrażenie. To istne morze piasku. Od tego miejsca do najbliższej osady w Algieri jest ok. 600km.
jezioro Chott El Jerid - Zdjęcie jezioro Chott El Jerid
 - Zdjęcie  - uroczy zakątek zieleni ukryty między surowymi skałami Atlasu

Relecje z wakacji z Tunezji

Ciekawostki

Ciekawe miejsca

Kuchania i potrawy