Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Lanzarote - zwiedzanie i wycieczki fakultatywne

Lanzarote - zwiedzanie i wycieczki fakultatywne

Co warto zwiedzić na wyspie Lanzarote, które wycieczki fakultatywne warto kupić? Największą atrakcją wyspy jest Park Narodowy Timanfaya, w którym mieszka diabeł, w rzeczywistości jest to obszar najbardziej dotknięty wydarzeniami z XVIII wieku, 51 km kwadratowych zastygłej lawy i kraterów. Lanzarote to niezwykła wyspa o unikalnym charakterze, którą na pewno warto pozwiedzać. Poniżej przedstawiamy, które wycieczki fakultatywne warto kupić spędzając wakacje na Lanzarote.
 

Zwiedzanie wyspy - koszt 70 Euro
Wycieczka ta występuje najczęściej pod nazwą Zwiedzanie Wyspy albo Grand Tour Lanzarote. Jest to objazd po najważniejszych miejscach wyspy. Rozpoczyna się od wizyty w największej atrakcji Lanzarote czyli wspomnianym wcześniej Parku Narodowym Timanfaya. W 1730 roku nastąpiła tu potężna erupcja wulkaniczna, która trwała do 1736 roku wylewając na powierzchnie ogromne ilości lawy. Park zwiedza się autokarem przemierzając wąską drogę wykutą w zastygłej magmie. W Timanfaya będziemy również świadkami trzech pokazów, które udowodnią, że miejsce to jest nadal aktywne i tuż pod powierzchnią kryję się gorąca lawa. Moim zdaniem wizyta w Parku Timanfaya jest obowiązkowym punktem dla wszystkich odwiedzających Lanzarote.

Park Narodowy Timanfaya na Lanzarote, fot. Gernot Keller, licencja CC BY-SA 2.5

Następną pozycją w planie wycieczki jest degustacja win produkowanych w regionie La Geria. W praktyce jest to wizyta w malutkiej fabryce wina stojącej po środku pustkowia. Można tu zakupić lokalne wino w cenie 8 euro. Jednak jak się okazuje to samo „niepowtarzalne” wino można kupić w sieciowych marketach na terenie całej wyspy oraz na innych wyspach kanaryjskich, dodatkowo w niższej cenie bo za 6 euro. Po wizycie w fabryce win następuje pora na obiad. Najczęściej odbywa się to w malowniczej miejscowości Haria bądź jednej z okolicznych. Haria jest urokliwym miejscem pełnym małych, wąskich uliczek i białych domów. Po obiedzie następuje wizyta w powulkanicznej jaskini Jameos Del Aqua. Jest to ciekawe miejsce zaaranżowane przez najsłynniejszego artystę działającego na wyspie- Cesara Manrique’a. W tunelu wydrążonym przez lawę zostało stworzone centrum kultury i sztuki z podziemnym jeziorem i basenem. Powyżej tunelu znajduje się muzeum skupiające się na wulkanicznym pochodzeniu wyspy. Po wizycie w Jameos Del Aqua kierujemy się na punk widokowy El Mirador del Rio skąd rozciąga się niesamowity widok na całą wyspę. W tym miejscy wycieczka fakultatywna się kończy. Niektóre firmy dodają również wizytę w miejscowości El Golfo gdzie można zobaczyć krater wulkaniczny z niezwykłym zielonym jeziorkiem o nazwie Charco de los Clicos, również turyści mogą zostać zabrani do fabryki kremu z aloesu, z którego słynie wyspa- podobnie jak w przypadku fabryki win proponowałbym raczej asertywność gdyż te same produkty są ogólnodostępne na całej wyspie więc nie ma potrzeby przepłacać.

Rejs na wyspę La Graciosa - koszt około 50 euro
La Graciosa, malutka wyspa znajdująca się zaledwie 2 km na północ od Lanzarote. Wyspa ta wraz z pięcioma innymi tworzy rezerwat przyrody Archipelagu Chinijo. La Gracioza jest niemal płaska, a jej największy szczyt ma zaledwie 266 metrów wysokości. Największą atrakcją tego miejsca są przepiękne plaże z jasnym piaskiem. Wycieczka fakultatywna rozpoczyna się od rejsu z Lanzarote trwającego około 30 minut. Po dopłynięciu na La Graciozę naszym oczom ukaże się widok jak z westernu, mała wioska rybacka bez asfaltowych dróg z kilkoma zaledwie sklepikami i restauracjami. Populacja całej wyspy to 600 osób i są tu jedynie drogi utwardzone. Program wycieczki nie jest bogaty, zobaczymy Caleta de Sebo jedną z dwóch wiosek na całej wyspie, następnie zostaniemy przewiezieni na plaże La Franceza gdzie będzie można ponurkować, poopalać się, ewentualnie pospacerować. Miejsce jest przepiękne, fantastyczna zatoczkowa plaża z lazurową wodą. W drodze powrotnej czeka nas lunch na statku w postaci paelli. Wycieczka jest przyjemnym urozmaiceniem pobytu na Lanzarote, jednak wielkich emocji tu nie znajdziemy.

Rejs na Fuerteventurę - koszt od 50 do 70 euro
Fuerteventura położona jest na południe od Lanzarote. W odróżnienie od Lanzarote klimat jest mniej wulkaniczny, przypomina raczej sawannę. Przeważają tu piękne, piaszczyste i szerokie plaże, a krajobraz jest łagodny i pełen niskich pagórków. Warto odwiedzić to miejsce aby móc zauważyć jak różne są od siebie obie wyspy mimo, że są położone praktycznie koło siebie. Wycieczka rozpoczyna się od rejsu z Playa Blanca i trwa około 60 minut. Statek posiada przeszklone dno więc jest możliwość obserwowania ryb w trakcie rejsu, atrakcją też są latające ryby, które praktycznie przez cały rejs towarzyszą łodzi. Prom przypływa do Corralejo, najbardziej wysuniętego na północ portu Fuerteventury. W przypadku tej wycieczki występują spore różnice w programach. W wycieczce za 50 euro praktycznie ograniczamy się do okolic Corralejo. Zobaczymy niesamowite wydmy znajdujące się tuż za miastem, istnieje wtedy możliwość opalania się i pływania w oceanie. Następnie zostaniemy przewiezieni na główną ulicę miasta gdzie będzie można porobić zakupy. Wycieczka zawiera lunch i kończy się około godziny 16. W drożnych wersjach tego fakultetu przewidziano dodatkowo zwiedzanie dwóch istotnych historycznie miast Fuertevntury. La Olivy stolicy wyspy z XIX wieku. W chwili obecnej jest to urokliwa miejscowość z populacją na poziomie 25 tyś mieszkańców. Największą atrakcją miasta jest XVIII wieczny kościół Nuestra Senora. Zobaczymy również Betancurię pierwszą stolicę wyspy z XV wieku.

Rejs katamaranem-koszt około 60 euro
Jest to wycieczka, którą w całości spędzamy na pokładzie łodzi i mamy możliwość opalania i kąpania się w oceanie. Fakultet jest półdniowy i zawiera obiad. Co ważne na łodzi obowiązuje nielimitowana ilość napoi zarówno niealkoholowych jak i tych alkoholowych. Świetna propozycja dla osób chcących po prostu dobrze się pobawić na wodzie.

Nurkowanie z instruktorem - koszt około 70 euro
W tym wypadku nazwa wycieczki praktycznie w całości ją opisuje. Jest to kurs nurkowania, przeważnie wybierany przez osoby robiące to po raz pierwszy. Wszystko odbywa się pod okiem instruktora. Wody wokół Lanzarote może nie są spektakularne pod względem fauny i flory jednak można zaobserwować kilka atrakcyjnych gatunków. Pod tym względem jednak bym proponował wybrać Egipt gdzie wrażenia z nurkowania są o wiele większe, a ceny nieco niższe.

/ jsa, fot.wikimedia.org/afrank99 licencja CC BY-SA 2.0 /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: