Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Teneryfa w Lutym

Teneryfa w Lutym

Nie zawsze mamy możliwość wyjechać na wakacje latem, ale dzięki coraz szerszej ofercie turystycznej, można znaleźć lato nawet w środku zimy. Czy warto wyjechać na wakacje na Teneryfie w lutym? Jakiej pogody można oczekiwać? Sprawdźmy, jak wygląda w praktyce wyjazd urlopowy na Teneryfę w tym miesiącu.
 

W większości tzw. ciepłych krajów, które Polacy najczęściej wybierają jako kierunek swoich wakacji, czyli tych położonych w basenie Morza Śródziemnego, sezon letni panuje od maja do października. Jeśli jednak z różnych przyczyn nie możemy lub nie chcemy wyjechać w tych miesiącach, nie oznacza to, że jesteśmy skazani na pobyt w domu lub jedyną alternatywą będzie daleka, egzotyczna i zazwyczaj bardzo droga destynacja. Doskonałym rozwiązaniem jest wyjazd na Wyspy Kanaryjskie, na których sezon turystyczny panuje przez cały rok.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Teneryfa to jedna z najczęściej wybieranych przez turystów wysp archipelagu. Łagodny klimat panuje tutaj przez cały rok, co sprawia, że ulokowane na południu wyspy wakacyjne kurorty tętnią życiem niezależnie od miesiąca, w jakim się tam znajdziemy. Oczywiście szczyt sezonu turystycznego i na Teneryfie przypada w lipcu i sierpniu, czyli w czasie kiedy dzieci w wieku szkolnym mają letnie wakacje.

Temperatury i pogoda
Luty na Teneryfie jest zazwyczaj ciepły i słoneczny, nie ma wielkich upałów, średnia temperatura powietrza w miejscowościach nadmorskich, to około 23 °C, taka pogoda jest doskonała zarówno na spacery, jak i kąpiele słoneczne. Woda w oceanie niestety nie jest w tym okresie zbyt ciepła, średnia temperatura to 17-19 °C, co sprawia, że na dłuższe pluskanie się decydują się jedynie najbardziej wytrwali pływacy, ale na szczęście większość hoteli oferuje swoim klientom baseny z podgrzewaną wodą, a w nich kąpać się można dowoli. Turystów, którzy nie lubią na wakacjach przeciskać się przez tłumy wczasowiczów, ucieszy z pewnością wiadomość, że w lutym na Teneryfie ich nie znajdą. Nie oznacza to jednak, że jest pusto, hotele są dość mocno obłożone, ale raczej nie grożą kolejki w restauracjach czy brak leżaków na tarasach słonecznych. Kolejnym plusem wyjazdu w tym terminie jest z pewnością cena wycieczki, zimą, zwłaszcza w okresie poza feriami szkolnymi, można znaleźć naprawdę atrakcyjne cenowo oferty. Również ceny w restauracjach są nieco niższe niż w szczycie sezonu.

Podobnie, jak latem, tak i zimą nie wolno lekceważyć promieni słońca, pamiętać zatem trzeba o kremach z filtrem i zachowaniu umiaru. Pozornie wydawać się może, że słońce nie świeci zbyt mocno, zwłaszcza jeśli pogoda jest wietrzna, a jednak po kilku godzinach ekspozycji na słońce bez odpowiedniej ochrony skóra robi się intensywnie czerwona i zaogniona i z dalszego opalania nici. Planując pobyt na słońcu, wziąć trzeba pod uwagę fakt, iż w Polsce już od około 5 miesięcy nie ma możliwości opalania, a nieprzyzwyczajona do słońca skóra, którą nagle wystawia się bez ochrony na intensywne promienie słoneczne, reaguje na nie szczególnie mocno.

Wieczory są już chłodniejsze, temperatura spada czasem nawet do 15-17°C, dlatego też pamiętać trzeba, aby zabrać ze sobą na wyjazd także kilka cieplejszych ubrań. Długie spodnie, sweter, bluza czy nawet lekka kurtka, z pewnością nie zajmą dużo miejsca w walizce, a na pewno się przydadzą (zwłaszcza jeśli planuje się wypad na wulkan Teide czy wycieczkę na sąsiednią, z reguły nieco chłodniejszą wyspę, La Gomerę).

W lutym może zdarzyć się także pochmurny i deszczowy dzień. Nie przejmujmy się jednak zbytnio tym faktem, pogoda poprawia się zazwyczaj już następnego dnia, a czasem nawet w tym samym dniu wieczorem, ale należy mieć na uwadze, że opady deszczu mogą mieć miejsce.

Argumentem przemawiającym za odwiedzeniem Teneryfy w lutym jest także odbywający się tutaj w tym miesiącu karnawał, bardzo hucznie obchodzony. To niepowtarzalne widowisko z pewnością zapadnie w pamięć na długi czas.

Podsumowując, wyjazd na Teneryfę w lutym, będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uciec od polskiej zimy i spędzić urlop na przepięknej wyspie za rozsądne pieniądze.

/ kpl, fot.Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: