Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Costa del Sol - wycieczki fakultatywne

Costa del Sol - wycieczki fakultatywne

Co zwiedzić na Costa del Sol, które wycieczki fakultatywne wybrać? Costa del Sol to jeden z popularniejszych regionów turystycznych Hiszpanii, który przyciąga miliony turystów spragnionych ciepłego morza i słonecznej pogody. Jest to także doskonała baza wypadowa do wielu ciekawych miejsc. Aby je zobaczyć, warto skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych.
 

Sewilla - Autokarowy wyjazd do stolicy Andaluzji, w trakcie którego będzie można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie miasta najlepiej zacząć od Fortecy Alcazar, która jest idealnym przykładem mieszanki architektury muzułmańskiej i chrześcijańskiej. W trakcie tej wycieczki odwiedzimy także Katedrę w Sewilli, która uchodzi za jedną z największych w Europie. Co ciekawe, obiekt pełnił początkowo funkcje meczetu, po którym pozostała jedynie wieża - Giralda, wykorzystywana dziś jako dzwonnica. Tutaj będziemy mieli możliwość wejścia na wieżę, z której rozpościera się widok na wszystkie cztery strony świata, dając możliwość oglądania panoramy Sewilli. Dlasza część zwiedzania Sewilli, to dzielnica żydowska Santa Cruz, Archivo General de Indias oraz Los Reales Alcazares. W godzinach popołudniowych zaplanowany jest czas wolny na majestatycznym placu Plaza de Espana. Kolejnym etapem tej wycieczki są obiekty sakralne Sewilli - zobaczymy Muzeum przy Bazylice de la Macarena i klasztor Santa Paula, w którym będziemy mogli skosztować ciast oraz konfitur przygotowywanych (i sprzedawanych) przez siostry zakonne. Cena zwiedzania Sewilli, to wydatek około 76 Euro.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Uliczka w dzielnicy żydowskiej w KordobieKordoba - Całodniowa wycieczka do jednego z najsłynniejszych miast Hiszpanii. Program zwiedzanie obejmuje zwiedzanie meczetu Mezquita, starego miasta, Synagogi oraz dzielnicy żydowskiej. Kordoba jest miastem położonym na brzegu rzeki Gwadalkiwir, urzeka bogactwem historycznym oraz różnorodnością architektoniczną. XI wieków temu kalifat Kordoby był jednym z najbardziej wpływowych jednostek organizacyjnych ówczesnego świata. Miasto liczyło około miliona mieszkańców, co czyniło z niego prawdziwą metropolię. Przepiękny meczet wybudowany przez Arabów zachował się nietknięty głównie dlatego iż został przekształcony w kościół. Dzięki temu połączeniu stanowi unikatowe na skalę światową połączenie stylów architektonicznych islamu oraz chrześcijaństwa. Po wizycie w meczecie, udajemy się do pełnej krętych uliczek oraz zaułków dzielnicy żydowskiej. Cena tej wycieczki fakultatywnej - ok. 70 Euro.

Gibraltar - Jedyna w swoim rodzaju możliwość odwiedzenia miejsca znanego m.in. z powieści „Alchemik”. Zwiedzanie rozpoczyna się od podróży małymi busami na Górę Tarika, stąd udamy się na pas startowy brytyjskiego lotniska, z które w swą ostatnią, tragicznie zakończoną drogę startował Liberator z gen. Sikorskim na pokładzie. Cypel jest obecnie rezerwatem, na terenie którego podziwiać można ciekawe okazy fauny i flory. Właśnie tutaj można spotkać symbol Gibraltaru - małpy. Po zwiedzaniu rezerwatu mamy czas wolny, w trakcie którego możemy kupić pamiątki na jednym z licznych straganów. Wycieczka na Gibraltar kosztuje ok. 51 Euro.

Ronda - most Puente NuevoRonda - miasto uważane za kolebkę korridy, położone w górach po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín. Zwiedzanie rozpoczyna się od spaceru po niezwykle urokliwych uliczkach miasta. Na moście Puente Nuevo warto zrobić zdjęcia na tle doliny Tagu. Następnie odwiedzimy Plaza de Toros - zbudowaną w latach 1783-1785 arenę korridy. W programie wycieczki przewidziano także wizyty w Museo Taurino, Museo del Bandolero i Banos Arabes. Cena - około 51 Euro.

Tanger - Prawdziwa afrykańska przygoda w Maroku! Wyjazd z hotelu w godzinach porannych, przejazd do miejscowości Tarifa skąd na pokładzie statku przepłyniemy Cieśninę Gibraltarską i dopłyniemy do marokańskiego Tangeru. Zwiedzanie rozpoczyna się przejazdem na przylądek Espartel, gdzie Morze Śródziemne spotyka się z Oceanem Atlantyckim. Następnym punktem wycieczki jest zwiedzanie miasta - Kazba, Medina oraz wąskie uliczki starego miasta, dzięki przewodnikowi odkrywają swoje tajemnice. W środku dnia przewidziany jest lunch w marokańskiej restauracji, w której będzie można posmakować wspaniałych dań lokalnej kuchni. Po posiłku czas wolny na zakupy, następnie przejazd do portu i rejs powrotny do Hiszpanii. Cena tej marokańskiej przygody - ok. 87 Euro.

Granada - Całodniowa wycieczka do perły architektury mauretańskiej, olśniewającego pałacu Alhambra - warownego zespołu pałacowego. Wśród miejsc, które znajdują się na trasie wycieczki są m.in.: Capilla Real, Katedra, dzielnica Albaycin, klasztor San Jeronimo oraz grobowiec królów katolickich. Granada jest jednym z najbardziej interesujących miast w całej Europie, której symbol - Alhambra, wpisana została na listę nowych cudów świata. W całym mieście można zobaczyć wpływy kultury islamskiej. Dzisiejsza Granada to miasto słynące z uniwersytetów i społeczności studenckiej liczącej 100 000 uczniów. Bogactwo historyczne dopełnia tutaj witalność młodych ludzi. Granada to niewątpliwie jedno z miejsc, które trzeba zobaczyć. Zwiedzanie Granady, będzie nas kosztowało około 75 Euro.

Gibraltar shopping - Prawdziwa gratka dla osób lubiących zakupy! Przejazd do Gibraltaru i możliwość całodniowych zakupów! Cena: ok. 24 Euro.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: