Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne na Majorce

Wycieczki fakultatywne na Majorce

Którą wycieczkę na Majorce kupić i co warto zwiedzić? Majorka przez wielu turystów uznawana jest za najpiękniejszą wyspę Morza Śródziemnego. Jej uroki doceniają rzesze turystów, zobaczmy więc co warto zwiedzić na Majorce. Wybraliśmy dla Was najpopularniejsze miejsca oferowane w ramach wycieczek fakultatywnych oferowanych przez biura podróży.
 

Wycieczka objazdowa po wyspie - Podczas tej wycieczki mamy okazję poznać zróżnicowany krajobraz wyspy podróżując autobusem, statkiem, tramwajem i zabytkowym pociągiem. Na początku następuje przejazd najstarszym wytyczonym szlakiem drogowym wzdłuż najsłynniejszych winnic aż do miasta Inca - stolicy wyrobów skórzanych. Następnie czeka nas przejazd przez góry wśród tarasowo położonych upraw drzewek oliwnych do Sanktuarium Maryjnego w Lluc. Najbardziej emocjonująca część tej wycieczki to przejazd trasą przez pasmo górskie Sierra de Tramuntana z kilkudziesięcioma zakrętami, w tym najsłynniejszym 270-cio stopniowym.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Plantacja cytrusów w miejscowości SollerDroga przez najwyższe górskie prowadzi do miejscowości Sa Calobra na północnym wybrzeżu wyspy, gdzie możemy zobaczyć najdłuższy na wyspie wąwóz Torrente de Pareis. Po czasie wolnym następuje zmiana środka transportu - przesiadamy się na statek, z pokładu którego będzie można podziwiać klifowe wybrzeże. Po dopłynięciu do miasta Puerto de Soller wsiądziemy do tramwaju, który zawiezie nas do uroczego Soller, miasteczka znanego głównie z plantacji cytrusów. Droga powrotna, to z kolei podróż drewnianym pociągiem pochodzącym z początków XX w. Linia kolejowa prowadzi przez trzynaście wykutych w skałach tuneli oraz nizinną część wyspy. Cena tej wycieczki, to około 65 Euro.

Valldemossa - Śladami Chopina - Romantyczne miasteczko Valldemossa znajduje się w górach, słynie przede wszystkim z charakterystycznej dla Majorki zabudowy. Możemy tu zobaczyć wąskie uliczki, domy ozdobione kwiatami oraz miejscową ceramiką. Miejscowość stała się znana w XIX wieku, kiedy przybył tu Fryderyk Chopin wraz z George Sand. W czasie tej wycieczki fakultatywnej zwiedzimy m.in. zabytkowy Klasztor Kartuzów - zobaczymy cele, w których mieszkała znana para oraz poznamy bliżej życie mnichów zamieszkujących wcześniej klasztor. Pod koniec zwiedzania wysłuchamy koncertu muzyki Chopina w zabytkowych wnętrzach. Po koncercie przewidziany jest czas wolny na indywidualny spacer po Valldemossie. Cena - około 30 Euro.

Wnętrze jaskiniJaskinie Majorki i Els Calderers - Wycieczka rozpoczyna się wyprawą na wschodnie wybrzeże wyspy. Po drodze zatrzymujemy się w mieście Manacor, które słynie z fabryki sztucznych pereł (najstarsza fabryka na wyspie), którą można zwiedzić. Poznamy tu proces produkcji i będziemy mogli dokonać atrakcyjnych zakupów. Następnie następuje przejazd przez rolniczą, nizinną część wyspy w stronę Portocristo, gdzie znajdują się najbardziej znane jaskinie na wyspie, które będziemy zwiedzać. Zachwycają przedziwne formy stalaktytów i stalagmitów, które podświetlone wydają się jeszcze bardziej okazałe. Cuevas Hams to kameralne jaskinie zadziwiające stalagmitami w kształcie haczyków. Wizyta w jaskini zakończona jest koncertem muzyki klasycznej. Kolejny etap tej wycieczki, to posiadłość o nazwie Els Calderers. Tutejszy dwór należał do szlacheckiego rodu Veri, główny budynek pochodzi z 1750 r. Potomkowie rodziny Veri postanowili otworzyć go dla zwiedzających, jako znakomity przykład dworku majorkańskiej równiny. Będziemy tutaj mieli możliwość degustacji win i produktów majorkańskich. Wycieczka kosztuje około 50 Euro.

Wieczór hiszpański El Foguero - Wieczór rozpocznie się od przejazdu do rezydencji Es Foguero, w pobliżu Playa de Palma. Na miejscu, w dużej sali widowiskowej czekają przygotowane stoliki. Na początek każdy otrzymuje lampkę szampana, na stół zostaje podana butelka wina. Po krótkiej degustacji trunków powoli przygasają światła i rozpoczyna się ponad dwugodzinny spektakl oparty na historii Carmen z opery Bizeta. Jest to znana na całym świecie historia o miłości, namiętności i zdradzie. Es Foguero to najwyższej klasy choreografia, doskonale dobrana muzyka, światła oraz typowe hiszpańskie stroje i ognisty temperament tancerzy. Dużą atrakcją są także występy gitarzystów i pokazy sztuki magicznej. Ten niezwykły wieczór z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wieczór hiszpański, to wydatek około 45 Euro.

Magic - rejs katamaranem - Jest to pięciogodzinny rekreacyjny rejs żeglownym katamaranem. Podczas rejsu można podziwiać piękne południowe wybrzeże Majorki korzystając z kąpieli słonecznych i morskich w krystalicznie ciepłej wodzie. Na pokładzie dostępne są maski i rurki do snorkellingu. W cenę wliczony jest także lunch: mięso z grilla, sałatki oraz deser. Podczas lunchu woda i wino (przeważnie Sangria) wliczone są w cenę. Podczas całego rejsu do dyspozycji jest także bar, w którym można zakupić napoje. Cena rejsu katamaranem - około 55 Euro.

Marienland - To miejsce w Magalluf jest rajem dla dzieci. Wspaniałe występy delfinów, różnobarwnych papug oraz popisy innych zwierząt. Znajdują się tu również baseny i zjeżdżalnie przeznaczone dla małych dzieci. Cena - około 21 Euro.

Formentor - Przejazd krętą widokową trasą na plaże półwyspu Formentora, z którego wypływamy w rejs do Zatoki Pollenca. Plaża w Formentor uważana jest za najpiękniejszą ze względu na niezwykły kolor wody morskiej. Cena: ok. 33 Euro.

/ mkn /

Komentarze:


kasik364
2011-12-15


Palma jest przepiekna! szczególnie to stare "ukryte" miasteczko za katedrą ;-)

piea
2011-12-15


Ech! ta Majorka kusi!...Oj! kusi....
pożyjemy, zobaczymy...., ale zdjęcia z Valdemosy, Deia, Soller- powalają na kolana!No i sama Pama!- tez urokliwe miejsce!

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: