Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wyspy Kanaryjskie - raj na ziemi

Wyspy Kanaryjskie - raj na ziemi

Wyspy Kanaryjskie są jednym z najsłynniejszych archipelagów na świecie. Tworzy go kilkanaście wysepek będących rajem dla fanów sportów wodnych i miłośników wylegiwania się na złocistych plażach.
 


Najsłynniejszymi wyspami archipelagu są: Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura i Lanzarote. Największą i najliczniej odwiedzaną wyspą jest oczywiście Teneryfa, która za sprawą wulkanu El Teide jest najwyższą z Wysp (3718 m n.p.m.). Cechą charakterystyczną Teneryfy jest duża rozbieżność klimatyczna - południe wyspy jest suche i słoneczne, a jej północ charakteryzuje klimat wilgotny. Ponadto w centralnej części wyspy znajduje się pasmo górskie, które powoduje zmiany pogody nawet co kilka godzin. Na wyspie można podziwiać tradycyjne rolnicze wioski, Park Narodowy Canadas del Teide czy park tematyczny Siam Park.

Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą Archipelagu Kanaryjskiego. Jej krajobraz jest dość monotonny - pustynny i półpustynny. Wyspa jest stosunkowo płaska i słabo zalesiona, dlatego przez cały rok silnie na niej wieje. Dzięki temu na Fuerteventurze są doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych np. windsurfingu. Na wyspie można również plażować przez 12 miesięcy oraz kąpać się w ciepłych i płytkich zatoczkach. Fuerteventura jest polecana raczej osobom lubiącym leniwy wypoczynek, jednak osoby bardziej aktywne mogą również zwiedzić jaskinię Cueva del Llano czy Park Krajobrazowy Dunas de Corralejo.

Gran Canaria jest natomiast najgęściej zaludnioną wyspą archipelagu. Określa się ją mianem „miniaturowego kontynentu” ze względu na dużą różnorodność krajobrazów - pustynne wydmy przechodzą w wąwozy i palmowe oazy, by na koniec stać się lasami, nad którymi rozciągają się masywy górskie. Jej ciepły i lekko wilgotny klimat jest uznawany za jeden z najbardziej przyjaznych klimatów na świecie. Na wyspie można zobaczyć słynną plażę Las Canteras oraz spróbować unikalnego sera produkowanego bez dodatku enzymu zwierzęcego.

Turyści, spędzający wakacje na Wyspach Kanaryjskich, często odwiedzają również Lanzarote, czyli wyspę położoną najbliżej Europy. Bliskość ta powoduje, że jej klimat jest podobny do klimatu Hiszpanii, jednak krajobraz Lanzarote jest zupełnie odmienny - usiany licznymi stożkami wulkanicznymi, które porasta mieniąca się pod wpływem słońca roślinność. Na wyspie można zwiedzić m.in.: Park Narodowy Timanfaya, jaskinię Cueva de los Verdes oraz wejść na punkt widokowy Mirador del Rio.

/ next, fot. Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: