Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Barcelona - noclegi i atrakcje

Barcelona - noclegi i atrakcje

Barcelona to jedno z tych miejsc, których nie można nie odwiedzić wybierając się do Hiszpanii. Aby jednak móc mówić o udanym wypoczynku, powinniśmy zadbać przede wszystkim o dobre miejsce noclegowe, a tych akurat w Barcelonie nie brakuje. Drugi ważny element staranne zaplanowanie swojego pobytu.
 

Barcelona w pigułce

Barcelona to największe miasto rejonu Morza Śródziemnomorskiego i jednocześnie ważny ośrodek kultury europejskiej. To miasto niezwykle zróżnicowane pod wieloma względami. Znajdziemy tu również wiele pięknych zabytkowych budowli. Nie brakuje tutaj także takich atrakcji jak chociażby kolejka linowa czy tereny rekreacyjne, a także liczne tawerny, bar z muzyką i kawiarnie licznie oblegane w sezonie przez spragnionych dobrej zabawy oraz smacznej kuchni turystów.

Najlepsze noclegi w Barcelonie

Aby móc odpocząć w Barcelonie i nasycić się pięknem jej okolicy, dobrze jest wybrać najlepsze miejsce noclegowe. Oferta noclegów w Barcelonie dostępna jest m.in. na stronie www.edom.pl/noclegi/es/534/barcelona-katalonia-hiszpania. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że niektóre noclegi w Barcelonie oznaczają też atrakcję samą w sobie. Do takich obiektów należy bez wątpienia hotel Oriente, znajdujący się w… dawnym klasztorze franciszkańskim św. Bonawentury. Barcelona daje nam również ogromny wybór hosteli. To miejsca noclegowe, w których nietrudno o ciszę i spokój. Wybierając na nocleg w Barcelonie hotel, warto wiedzieć, że im dalej od centrum miasta, tym cena za pobyt jest niższa. Jak łatwo się domyśleć, najtaniej będzie na samych obrzeżach. Nie musimy jednak martwić o niedogodności takiego wyboru. Po pierwsze takie noclegi, znajdują się w bardzo malowniczych lokalizacjach, a po drugie dzięki doskonale rozwiniętej komunikacji miejskiej, bez problemu dotrzemy do centrum. Nietrudno się domyśleć, że hotele w Barcelonie - bez względu na ich lokalizację, to i tak spory wydatek i nie na każdą kieszeń. Ale bez obaw, gdyż bez problemu dostępne są nieco tańsze warianty. Są to m.in. miejscówki w schroniskach młodzieżowych tzw. albergue, gdzie cena za łóżko rozpoczyna się mniej więcej od 10 euro oraz miejsca na polach namiotowych - tutaj ceny zaczynają się od kilku euro od osoby. Nie trzeba chyba też nikomu uświadamiać, że najdrożej jest zawsze w sezonie czyli mniej więcej do połowy września. Potem ceny noclegów zaczynają spadać. Dobrym rozwiązaniem jest też zainteresowanie się kwaterunkiem w Barcelonie, na co najmniej miesiąc czy dwa przed wyjazdem.

/ next /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: