Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Najładniejsze plaże na Teneryfie

Najładniejsze plaże na Teneryfie

Teneryfa to feeria barw rzucona na wody Atlantyku: zielone palmy, czarne, wulkaniczne skały, kolorowe papugi i biały, ośnieżony szczyt wulkanu Teide. Plaże Teneryfy również można by podsumować powiedzeniem: do wyboru do koloru. Jest ich wiele, a prawie każda inna - od białych z saharyjskim, drobnym piaskiem, przez żółte, brązowe, szare aż po czarne, bezlitośnie parzące stopy plażowiczów. Gdzie powinni się udać amatorzy złotych plaż? A gdzie nudyści? Która plaża jest najbardziej popularna wśród windsurfingowców?
 

Biel i złoto
Jeśli poszukujecie typowo białych plaż, zadowoli Was na pewno położona na północy wyspy Las Teresitas. Oryginalnie plaża była pokryta ciemnym, wulkanicznym piachem, ale w latach 70-tych nawieziono tutaj wiele ton piasku z Sahary. Mówi się, że aż 4 miliony worków! Plaża ta jest położona w miasteczku San Andres, 7 km od centrum stolicy wyspy - Santa Cruz de Tenerife. Plaża ma długość 1,5 km i szerokość 80 m i jest uznawana za najładniejszą na wyspie. Miejsce jest bardzo urokliwe, otoczone klifami. Do kąpieli zachęca woda, która przy brzegu ma piękną, turkusową barwę. Plaża jest zabezpieczona falochronem, dzięki czemu woda przy brzegu jest spokojna - odpowiednia dla dzieci. Widok na plażę Teresitas z punktu widokowego znanego jako Mirador de Las Teresitas jest bardzo często wykorzystywany na pocztówkach i w folderach.

Wakacje w Hiszpanii z rabatem do 30% - zobacz ofertę wycieczek Rainbow Tours >>

Jedną z najładniejszych plaż na Teneryfie jest złota plaża El Duque położona w Costa Adeje na południu wyspy. Zlokalizowana w prestiżowej dzielnicy, sąsiaduje z luksusowymi hotelami. Ma długość 700 m i szerokość do 40 m. Wzdłuż plaży biegnie promenada z restauracjami i markowymi sklepami.

Kolejna jasną, piaszczystą plażą jest plaża Las Vistas położona pomiędzy kurortami Los Cristianos i Playa de Las Americas. Pokryta jest złotym piaskiem wydobytym z dna morskiego. Jest to jedna z najdłuższych (ok. 850 m) i najpopularniejszych plaż na południu Teneryfy. Wybudowany tutaj falochron sprawia, że woda przy brzegu jest spokojna. Las Vistas położona jest przy najdłuższej w Europie pieszej promenadzie. Jest to miejsce tętniące życiem - przy promenadzie znajdują się bary i restauracje, a także centrum handlowe. Znakiem rozpoznawczym tej plaży jest wysoka fontanna.

Playa de Las Americas na Teneryfie.

Żółto-brązowo
Playa Torviscas i Playa Fanabe to aktualnie właściwie jedna plaża (oddziela je tylko niski murek z kamieni). Ze względu na liczne atrakcje dla najmłodszych, takie jak place zabaw, mini-kluby czy mini-golf, bliskość Aquaparku Octopus oraz przyjemny piasek o żółto-brązowej barwie, miejsce to jest bardzo popularne wśród rodzin z dziećmi. Ze względu na biegnącą wzdłuż plaży promenadę, obfitującą w bary i restauracje, miejsce to wybierają także młodzi ludzie i osoby poszukujące rozrywki.

Szaro-buro
Playa Jardin, czyli z hiszpańskiego „plaża ogród” - ta nazwa nie jest przypadkowa. Ta plaża pokryta piaskiem o szarej barwie jest jedną z najpiękniej położonych plaż na Teneryfie. Znajduje się ona w Puerto de la Cruz. Plaża jest otoczona bujnymi ogrodami z grotami ze sztucznego kamienia i wodospadem. To miejsce zostało zaprojektowane przez znanego zwłaszcza na Lanzarote architekta - Cesara Manrique. Wzdłuż plaży biegnie promenada.

Czarno-czarni
Playa La Arena zlokalizowana w miejscowości Puerto Santiago na południowym-zachodzie położona jest w zatoce otoczonej skałami. Piasek na tej plaży jest bardzo ciemny, przy wejściu do wody, obmywany przez fale, kolorem przypomina smołę. W słoneczny dzień trudno o przejście bosą stopą przez plażę - w gorącym słońcu czarny piasek nagrzewa się tak bardzo, że aż parzy! Zażywając tutaj kąpieli trzeba zachować bezpieczeństwo - podczas silnego wiatru, gdy ocean jest wzburzony, fale stają się niebezpieczne tym bardziej, że mogą nami rzucić o pobliskie skały. Lepiej nie ignorować ostrzeżeń - radzimy zwracać uwagę na flagę wywieszoną przez ratownika i w przypadku gdy jest to flaga czerwona, powstrzymać się od kąpieli. Plaża ma długość 125 m i szerokość ok. 40 m.

W tej samej okolicy znajduje się Playa Los Guios znana także jako Playa de Argel, z której rozciąga się niesamowity widok na klify Los Gigantem. Ta plaża o długości 180 m i szerokości 35 m pokryta jest czarnym piaskiem.

Dla amatorów deski z żaglem
Stolicą windsurfingu i kitesurfingu na Teneryfie jest plaża El Medano. Położona jest na południu, kilka km od lotniska Reina Sofia. Jest to plaża naturalna, z drobnym, złotym piaskiem, o długości ok. 1,5 km i szerokości 40 m.

Choć El Medano wiedzie prym jako miejsce szaleństw na falach, na wyspie jest także kilka innych plaż, które oferują dobre warunki dla tego typu sportów. Są to: plaża La Fitenia w Playa de Las Americas, a także El Socorro, Almaciga, Martianez i Benijo na północy Teneryfy.

Dla nudystów
Wyspy Kanaryjskie to raj dla nudystów. Na Teneryfie również znajdziecie sporo plaż tego typu. Oto one:

  • Playa de Diego Hernandez w rejonie La Caleta
  • Playa de los Patos w rejonie Puerto de la Cruz
  • Playa de La Pelada - 2 km na południowy-wschód od El Medano
  • Playa de Las Gaviotas w rejonie Santa Cruz - zlokalizowana 6 km na północny-wschód (jadąc drogą) od plaży Las Teresitas
  • Playa de la Tejita (znana także jako Playa de Montana Roha) zlokalizowana na południe od El Medano
  • Playa de Montana Amarilla w rejonie Costa del Silencio
  • Punta del Puerto w rejonie Los Cristianos

Teneryfa posiada linię brzegową o długości 358 kilometrów. Wybrzeże zmienia się dosłownie co kawałek, ale dzięki temu każdy może tu znaleźć plażę odpowiednią dla siebie.

/ mch, fot. mch /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: