Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Egipt
Egipt

Egipt - przewodnik

Państwo położone w północno - wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji, otoczone przez Morze Śródziemne oraz Morze Czerwone. Charakteryzuje się przewagą klimatu skrajnie suchego zwrotnikowego co sprawia, że większość ludności zamieszkuje tereny w delcie i dolinie Nilu.
Egipt to prawdziwy raj dla turystów. Zapewnia wspaniałe wspomnienia wszystkim tym, którzy pragną wypocząć aktywnie, poznać kulturę i zabytki, jak również miłośnikom opalania się na złotych piaskach. Posiada bogatą, bardzo dobrze rozbudowaną bazę hotelową i gastronomiczną.

Gdzie spędzić wakacje?

Większość miejscowości, które przyciągają do Egiptu niezliczoną rzeszę turystów jeszcze do niedawna była małymi wioskami rybackimi. Dziś do najbardziej znanych i największych kurortów wypoczynkowych należy Hurghada, która łączy w sobie atmosferę „prawdziwego Egiptu” z nowoczesnością życia ówczesnego oraz Sharm El Sheikh - Perła Egiptu, położony na półwyspie Synaj, do którego w poszukiwaniu zarówno wytchnienia, jak i aktywnego wypoczynku zjeżdżają turyści z całego świata. Coraz większą popularność zyskują sobie także mniejsze miejscowości takie jak El Gouna - prywatny, luksusowy kurort, Makkadi - wręcz idealne miejsce na wakacje z rodziną, Safaga - cicha i spokojna okolica z rafami koralowymi tuż na wyciągnięcie ręki, Dahab - raj dla nurków, a także Taba, urzekająca widokiem niewielkich lagun, wysepek i zatok kontrastujących z surowością dziewiczych krajobrazów górskich.

Co warto zwiedzić

Egipt stanowi kolebkę starożytnej cywilizacji dlatego ciężko jest przybliżyć historię wszystkich, tak licznych zabytków, które warto zwiedzić. Z pewnością na największą uwagę zasługują: Piramidy i Sfinks w Gizie będące znaną na całym świecie wizytówką tego kraju, Luksor - centrum kulturalne starożytnego Egiptu, Karnak - skarbnica dziedzictwa przodków, Aleksandria szerząca arabską kulturę i sztukę, Dolina Królów - miejsce, które na wieczny spoczynek wybrało sobie wielu faraonów, Świątynia Królowej Hatszepsut, słynąca ze swego ogromu i przepychu, Teby - miasto boga wiatru i płodności Amona oraz bóstwa słonecznego Re oraz Góra Mojżesza wraz z klasztorem św. Katarzyny.

Czas lokalny: Czas polski plus 1 godz.
Czas przelotu: Warszawa - Sharm El Sheikh - 4 godz.
Warszawa - Hurghada - ok. 4,5 godz.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 3984)
Egipt - Zdjęcie Karawana wzdłuż Nilu
Egipt - Zdjęcie Rybacy na Nilu
Egipt - Zdjęcie
Egipt - Zdjęcie :)
Egipt - Zdjęcie
Relacje z wakacji
Egipt - objazd cz. II
Egipt - objazd cz. II   (Maj 2015)
Egipt - objazd cz. I
Egipt - objazd cz. I   (Maj 2015)
Egipt - cz. 1 - Dolina Nilu
Egipt - cz. 1 - Dolina Nilu   (Styczeń 2015)
Egipt - Sharm el Sheikh
Egipt - Sharm el Sheikh   (Wrzesień 2012)
Egipt - Sharm el Sheikh
Egipt - Sharm el Sheikh   (Sierpień 2012)
Egipt - Kair
Egipt - Kair   (Sierpień 2012)

Zobacz wszystkie >>

Porady
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.