Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne z Hurghady

Wycieczki fakultatywne z Hurghady

Wycieczki fakultatywne z Hurghady w Egipcie w praktyce. Co oferują, którą wybrać i jakie są ceny poszczególnych wycieczek? Wyjazd na wakacje do Hurghady to znakomita okazja do poznania tajemnic królestwa faraonów. Oto jakie wycieczki fakultatywne czekają na turystów w Hurghadzie, które pomogą w jak najlepszym poznaniu Egiptu!
 

Luksor - wizyta w Dolinie Królów, miejscu spoczynku władców Egiptu - zwiedzanie trzech grobowców; świątynia królowej Hatszepsut, znana z prac polskiej misji archeologicznej, manufaktura alabastru, Kolosy Memnona, przeprawa przez Nil (dodatkowo płatna ok. 5 USD), obiad, świątynia w Karnaku - monumentalny zespół świątynny budowany przez tysiąc lat, galeria papirusu. Wycieczka całodzienna - cena około 85 USD (zawiera obiad).

Jerozolima samolotem (1 dzień) - transfer z hotelu na lotnisko. W Jerozolimie - mieście trzech religii zwiedzanie: Świątynia Grobu Pańskiego, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) Golgota, Góra Oliwna, Getsemani - kościół upamiętniający Ogrójec. Cena około 357 USD.

Kair (1 dzień) - wizyta w Muzeum Egipskim, z unikatowymi zbiorami sztuki starożytnej, wśród których podziwiać można skarby z grobowca faraona Tutenchamona. Przejazd przez Kair do Gizy, gdzie znajdują się słynne piramidy i tajemniczy Sfinks. Obiad. Wizyta w wytwórni perfum. Wycieczka całodniowa. Cena około 90 USD (zawiera obiad).

Kair i Aleksandria - po zrealizowaniu programu Kair, kolacja i nocleg w hotelu. Następnego dnia przejazd do Aleksandrii, zwiedzanie: pałac Montaza - oficjalna rezydencja króla Farouka; obiad, teatr rzymski, cytadela, Biblioteka Aleksandryjska. Powrót do Hurghady w godzinach wieczornych. Wycieczka dwudniowa. Cena około 196 USD (zawiera obiad, nocleg w Kairze, suchy prowiant na drogę).

El Gouna sea trip - odbiór spod hotelu w godzinach porannych. Wypłynięcie łodzią z portu przy hotelu Arabia lub Hilton Plaza. Po drodze możliwość wędkowania, później dopłynięcie do El Gouny, a tam przesiadka na małą łódź motorową i przepłynięcie lagunami do centrum El Gouny. Na brzegu zwiedzanie Akwarium w El Gounie. Powrót na łódź, wypłynięcie w morze i snurkowanie z delfinami (przy bezwietrznej pogodzie). Cena około 30 USD.

Katamaran - możliwość podziwiania bajecznie kolorowej rafy koralowej na pokładzie przestronnego katamaranu z przeszklonymi kadłubami zanurzonymi na głębokości 4 metrów. Dwugodzinna penetracja rafy koralowej dająca w pełni cieszyć się widokami fauny i flory podwodnej. Na pokładzie istnieje możliwość robienia zdjęć i używania kamery video. Cena około 40 USD.

Łódź podwodna - idealna wycieczka dla osób pragnących poczuć się jak prawdziwi nurkowie penetrujący morskie głębiny bez bezpośredniego kontaktu z wodą morską. Wyprawa miniaturową łodzią podwodną na głębokość 18 metrów, a karmiący na zewnątrz łodzi płetwonurek to dodatkowa gwarancja niezapomnianych widoków na florę raf koralowych w całej swej obfitości. Cena około 65 USD.

City tour - przejazd przez Hurghadę, wizyta w kościele koptyjskim, meczet, akwarium z najpiękniejszymi okazami ryb Morza Czerwonego, krótki odpoczynek przy kawie i herbacie, dla chętnych fajka wodna - shisha. Czas na zakupy w sklepie wolnocłowym i nowym centrum Hurghady. Wycieczka półdniowa - cena około 20 USD.

Jeep safari - przejazd jeepami (około godziny) przez pustynię do wioski Beduinów, poczęstunek: herbata z hibiskusa i shisha; przejażdżka na wielbłądach, oglądanie zachodu słońca, wczesna kolacja w wiosce. Wycieczka półdniowa. Cena około 60 USD.

Quad safari - przejazd quadami na pustynię ok. 20 km do wioski beduińskiej, poczęstunek herbatą z hibiskusa i shisha, przejażdżka na wielbłądach, oglądanie zachodu słońca, wczesna kolacja BBQ w wiosce. Wycieczka półdniowa. Cena około 60 USD.

Seascope - krótki rejs w kierunku raf łodzią ze szklanym kadłubem, przejście do pomieszczenia znajdującego się ok. 2 m pod wodą, gdzie przez panoramiczne okna można obserwować fascynujący podwodny świat. Wycieczka półdniowa. Cena około 45 USD. (zawiera napój bezalkoholowy i butelkę wody mineralnej).

Sharm El Naga - podwodny park krajobrazowy Sharm El Naga to dziewiczy obszar raf Morza Czerwonego. Całodzienny relaks na lądzie połączony ze snorkelingiem pomiędzy urzekającymi koralowymi ogrodami i lunchem. Cena około 45 USD.

Wyspa Giftun - wspaniała okazja do spróbowania sił w snurkowaniu i podziwianiu wspaniałego pasa podwodnych raf koralowych. W programie dwa postoje na rafach. Obiad na łodzi. Dopłynięcie do wyspy Giftun, czas wolny na odpoczynek i kąpiel. Wycieczka całodniowa. Cena około 40 USD (zawiera sprzęt do snurkowania ABC, obiad).

Aqua Park - wyjazd do parku wodnego w Hurghadzie. Atrakcje: zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, sztuczna fala, animacje. Wycieczka całodzienna. Cena około 35 USD (zawiera wyżywienie All Inclusive: obiad, przekąski, napoje alkoholowe i bezalkoholowe).

/ mkn /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: