Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Egipt » Dahab
Dahab

Egipt - Dahab

Wschodnio - środkowa część Półwyspu Synaj... wybrzeże zatoki Akaba... 100 km na północ od Skarm El Sheikh... To właśnie tam znajdziemy Dahab.

Chociaż nie jest jeszcze tak popularny jak np. Hurghada to połączenie złotego piasku, wspaniałej błękitnej wody i bujnego pasa palm już przyciągają, oprócz pasjonatów podwodnego świata, globtroterów, windsurferów, rodziny z dziećmi, ludzi młodych i starszych.

Najbardziej rozwiniętą częścią Dahab jest Assalah, położone wzdłuż brzegu Ghazala Bay, które tworzy rozciągniętą konglomerację palm, sklepów, kempingów, hoteli, barów oraz restauracji. Ze względu na piękno podwodnego świata zaistniał na stałe na międzynarodowej mapie nurkowej, na której znajduje się w czołówce jako „kultowe” miejsce miłośników nurkowania. Jego specyficzną cechą, która odróżnia go od pozostałych kurortów jest to, że prawie 99% nurkowań można wykonać z brzegu.

W okolicach Dahabu znajduje się ponad 20 wspaniałych nurkowisk, z których na szczególną uwagę zasługują Canyon, Bells i Blue Hole. Pierwsze z nich robi niesamowite wrażenie, gdyż wypływając z płytkiej laguny dno opada łagodnie na 20 m, gdzie rozciąga się piękny koralowy ogród. W słoneczne dni promienie docierają tu z powierzchni tworząc we wnętrzu kanionu niezwykle świetlny spektakl. Bells z kolei stanowi wąską szczelinę skalną w ścianie rafy, poniżej której otwiera się niewielka grota. Blue Hole natomiast kusi i wabi w głębiny. Ta „Błękitna Dziura” to studnia o średnicy 90 m, połączona z otwartym morzem łukiem, znajdującym się na głębokości nieco poniżej 50 m.

Poza nurkowaniem Dahab odkrywa przed nami także swoje niezapomniane oblicze w mnogości wszelkiej maści ulokowanych na plaży restauracji i restauracyjek oraz lokalnych sklepów i kramików a także wspaniałej atmosferze, stylu życia i wielkiej ludzkiej życzliwości.

Galeria zdjęć - Egipt (liczba zdjęć: 3984)
Egipt - Zdjęcie Karawana wzdłuż Nilu
Egipt - Zdjęcie Rybacy na Nilu
Egipt - Zdjęcie
Egipt - Zdjęcie :)
Egipt - Zdjęcie
Relacje z wakacji
Egipt - Dahab
Egipt - Dahab (Maj 2010)
Egipt - Dahab
Egipt - Dahab (Sierpień 2007)
Egipt - Dahab
Egipt - Dahab (Styczeń 2007)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.