Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Egipt - wycieczki objazdowe

Egipt - wycieczki objazdowe

Wycieczki objazdowe po Egipcie. Którą wybrać, ile kosztują i co warto zwiedzić? Wyjeżdżając do Egiptu najczęściej wybieramy podróż z biurem podróży. Bo jest taniej, bo jest pewniej i łatwiej. Chcąc zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie najlepiej zdecydować się na wycieczkę objazdową po tym pięknym kraju.
 

Wycieczki objazdowe po Egipcie należą do najchętniej wybieranych przez turystów. Biura podróży prześcigają się w ofertach tego typu wycieczek po ziemi faraonów. Jeszcze kilka lat temu w ofercie mogliśmy znaleźć zaledwie jedną standardową ofertę z ramowym planem wyprawy. Dziś możemy przebierać w różnego rodzaju wycieczkach autokarowych, rejsowych, objazdowo-pobytowych (tzw. „7+7”), a także łączących pobyt w Egipcie z innym krajem.

Podstawową opcją jaką możemy wybrać jest wycieczka autokarowa wzdłuż Nilu, podczas której można zwiedzić główne miasta i miejsca związane ze starożytną historią Egiptu. Wyprawa taka zazwyczaj zaczyna się przylotem na lotnisko w Hurghadzie. Hurghada leży bowiem bliżej ważniejszych zabytków niż pozostałe egipskie kurorty.

Wycieczki organizowane przez różne biura podróży różnią się między sobą trasą. Większość z nich jednak skupia się na głównych atrakcjach. Pierwszym miejscem położonym na trasie wycieczki z Hurghady jest Luksor. Luksor, czyli starożytne Teby był niegdyś stolicą Egiptu. Dziś uważany jest za „największe muzeum na otwartym powietrzu”. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie Świątyni w Luksorze, Świątyni w Karnaku, Kolosów Memnona, a także Doliny Królów. Pobyt w Luksorze trwa przeważnie 2 dni.

Rejs do Kom OmboW zależności od biura podróży po zwiedzaniu Luksoru następuje przejazd autokarem lub rejs statkiem do Edfu. Tam następuje zwiedzanie Świątyni poświęconej Horusowi. Jest to jedna z najlepiej zachowanych starożytnych świątyń w całym Egipcie. Z Edfu program wycieczki obejmuje przejazd bądź rejs do Kom Ombo, gdzie można zwiedzać kolejny kompleks świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Haroeirosowi. Główną atrakcją świątyni sa mumie krokodyli.

Po zwiedzaniu Kom Ombo zazwyczaj następuje przejazd do Asuanu. Tam można zobaczyć Wielką Tamę Asuańską oraz tzw. „Niedokończony Obelisk”, który ma pokazać w jaki sposób Egipcjanie wznosili obeliski i inne budowle. Podczas pobytu w Asuanie istnieje także możliwość fakultatywnego zwiedzania świątyni wzniesionej przez faraona Ramzesa II w Abu Simbel.

W zależności od programu, po wizycie w Asuanie turyści udają się do Kairu bądź do Hurghady na zasłużony wypoczynek lub w drogę powrotną do domu. Przejazd z Asuanu do Kairu odbywa się autokarem lub pociągiem. W stolicy Egiptu zwiedza się Piramidy w Gizie i Wielkiego Sfinksa, a także Muzeum Egipskie. Niektóre biura podróży w programie wycieczki przewidziały dłuższy pobyt w Kairze, podczas którego można także zwiedzić inne, ciekawe zakątki miasta wraz z tzw. „Starym Kairem”.

<a href='miejsce,aleksandria,13.html
'>Aleksandria</a> nocąBędąc w Kairze istnieje także możliwość udania się na wycieczkę fakultatywną do Aleksandrii. Po wizycie w stolicy turyści udają się z powrotem do Hurghady, gdzie w zależności od wybranej oferty mogą odpocząć nad Morzem Czerwonym lub udać się na lotnisko i w drogę powrotną do Polski. Niektóre biura podróży oferują taką samą wycieczkę zamieniając kolejność odwiedzanych miejsc. Wycieczka taka zaczyna się autokarowym przejazdem z Hurghady do Kairu, zwiedzaniem stolicy, a następnie z powrotem do południowej części kraju pociągiem relacji Kair - Asuan. Po zwiedzaniu Asuanu zwiedza się Edfu i Kom Ombo, a na końcu Luksor.

Inną ciekawą wycieczką obejmującą zwiedzanie praktycznie całego Egiptu jest dwutygodniowa wyprawa, w której programie oprócz wyżej wymienionych miejsc umieszczono także zwiedzanie Półwyspu Synaj i pobyt w Sharm El Sheikh. Program wycieczki zaczyna się od przylotu do Hurghady, dalej prowadzi przez Luksor, Edfu, Kom Ombo, Asuan i Kair. Ze stolicy następuje przejazd autokarem do portu w Suezie, a następnie do Klasztoru Św. Katarzyny. Istnieje możliwość wspinaczki na Górę Mojżesza. Końcowym etapem podróży jest 2-3-dniowy pobyt w Sharm El Sheikh oraz powrót samolotem do Hurghady, skąd organizowany jest lot powrotny do Polski.

Istnieją także wycieczki łączące zwiedzanie np. Egiptu i Izraela lub Egiptu i Jordanii. Wyprawa taka zaczyna się przylotem na lotnisko w Sharm El Sheikh lub Tabie. Czasem oprócz samego przejazdu przez Półwysep Synaj ku granicy izraelskiej następuje zwiedzanie Klasztoru Św. Katarzyny i Góry Mojżesza. Niektóre biura w programie przewidują także wizytę w Kairze i Aleksandrii.

Ceny wycieczek są różne, zależą od biura podróży, ale także i od samej oferty. Obejmują zwiedzanie, transfery, wyżywienie HB na trasie objazdu oraz zakwaterowanie w 3-gwiazdkowych hotelach.

Inną popularną opcją zwiedzania Egiptu są przygotowane przez biura podróży tygodniowe rejsy po Nilu, podczas których możliwe jest zwiedzanie większości z wyżej wymienionych miejsc. W przypadku rejsu, po przylocie do Hurghady następuje przejazd do Luksoru i tam zaokrętowanie na statku. Cena rejsu oprócz samego zwiedzania obejmuje zakwaterowanie i wyżywienie na statku. W czasie takiego rejsu kolejno zwiedza się Luksor, Edfu, Asuan i Kom Ombo. Wycieczka statkiem kończy się powrotem do Luksoru i przejazdem do Hurghady na lotnisko lub dalszy wypoczynek. Niektóre biura podróży oferują dodatkowo przejazd pociągiem do Kairu i zwiedzanie stolicy.

Niezależnie od tego którą wycieczkę wybierzemy, jej program na pewno będzie ciekawy i umożliwi zwiedzanie wielu kluczowych zabytków na terenie Egiptu. Szeroka gama ofert pozwala wybrać tą, która najbardziej będzie nam odpowiadała, zarówno ze względu na odwiedzane obiekty, jak i sposób ich zwiedzania. Poprzez różnorodność i popularność wyjazdów objazdowych do Egiptu mamy także możliwość porównania cen i wybrania odpowiedniej dla naszego budżetu wycieczki. Kolejną zaletą takiego wyjazdu jest jego wygoda. Nie musimy się martwic o organizację przejazdów, rezerwowanie wycieczek fakultatywnych, itp. Wystarczy tylko wsiąść w Polsce do samolotu by rozpocząć niezapomniana przygodę z Egiptem.

/ mzi, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: