Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne z Taby

Wycieczki fakultatywne z Taby

Taba i wycieczki fakultatywne w praktyce. Którą wybrać i ile kosztuje dana wycieczka? Położona na granicy z Izraelem Taba staje się coraz poważniejszym konkurentem największych egipskich kurortów. Oprócz krystalicznie czystego morza, bogactwa raf koralowych i atmosfery relaksu, region ten jest świetną bazą wypadową! Oto możliwości wycieczek fakultatywnych dostępnych właśnie z Taby!
 

Góra Mojżesza i klasztor św. Katarzyny - nocna wyprawa na Górę Synaj - 2285 m. n.p.m., gdzie Mojżesz otrzymał od Boga Tablicę Dziesięciorga Przykazań. Powitanie niepowtarzalnego wschodu słońca i zejście zboczem góry do klasztoru św. Katarzyny wzniesionego ok. 530 r. p.n.e., który należy do prawosławnego kościoła greckiego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki z VI w., zbiór ikon św. Jana Chrzciciela, Matki Boskiej, Jezusa i św. Katarzyny. Cena około 52 USD.

Kair - wycieczka do największego miasta Egiptu, politycznego i kulturalnego centrum świata arabskiego. Wyjazd w nocy. Zwiedzanie: Muzeum Egipskie - unikatowa skarbnica jednej z najstarszych i najpotężniejszych cywilizacji na ziemi; piramidy w Gizie - Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz tajemniczy Sfinks; z zewnątrz XII-wieczna Cytadela i Meczet Alabastrowy. Wizyta na słynnym bazarze Khan El- Khalili, gdzie w plątaninie uliczek można targować się o złoto, srebro, perfumy, przyprawa, piękne tkaniny i wyroby ze skóry. Cena około 130 USD (obejmuje obiad w Gizie).

Kolorowy Kanion - wycieczka jeepami po bezdrożach pustyni, podziwianie kształtów i barw przepięknego kanionu podczas pieszej wędrówki; obiad, zakupy i odpoczynek na plaży w miejscowości Nuweiba. Cena około 65 USD (zawiera obiad).

Jerozolima - całodzienna wycieczka do Izraela. Trasa prowadzi przez pustynię Negew i Morze Martwe do świętego miasta - Jerozolimy. Zwiedzanie: Świątynia Grobu Pańskiego, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) Golgota, Góra Oliwna, Getsemani - kościół upamiętniający Ogrójec. Cena około 135 USD + 25 USD opłaty graniczne.

Petra w Jordanii - całodzienna wycieczka do miasta wykutego w skale, przejście wąskim wąwozem Siq do miejsca zapierającego dech w piersiach - Wielkiego Skarbca, który „grał” w filmie o przygodach Indiany Jonesa. W programie również: Katakumby Królewskie, Teatr Rzymski, Brama Themenos, Lwia Fontanna, Skała Dżinów, Pomnik Niszy, Ulica Fasad, Miejsce składania Ofiar. Cena około 255 USD + 15 USD taksy lokalne w Jordanii.

Obserwacja gwiazd na pustyni - niezapomniany wieczór na pustyni Synaj. Kolacja i obserwacja planet i gwiazd przez teleskop o dużej mocy. Cena około 60 USD (zawiera kolację).

Jeep safari - wyprawa off-road w głąb pustyni Synaj, wizyta w obozie beduińskim, relaks na plaży w Nuweiba. Cena około 60 USD (zawiera kolację).

Rejs po Morzu Czerwonym - rejs w kierunku starej Cytadeli, nurkowanie z maską na rafach koralowych i obserwacja życia morskiego. Na pokładzie obiad i napoje bezalkoholowe. Cena około 60 USD.

Sharm Rock & Shop - całodzienny wyjazd do Sharm El Sheikh, w programie: wizyta w starej i nowej części kurortu, obiad w słynnej Hard Rock Cafe, spacer i zakupy w dzielnicy Naama Bay. Cena około 65 USD (zawiera obiad).

Kolacja u Beduinów - niezapomniany wieczór na pustyni Synaj. Kolacja pod namiotami Beduinów, muzyka na żywo oraz pokaz folklorystyczny. Cena około 50 USD (kolacja w cenie).

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Kasia6555
2011-06-16


oprocz tego,że Taba jest idealna bazą wypadową do Kairu,Jordani czy Izraela jest to kurort z najlepszymi hotelami w całym Egipcie.....Jedyny minus to taki,że oprócz tych luxusowych hoteli i mozliwości wycieczkowych w Tabie nie ma niczego.....cisza i spokój to dewiza tego miejsca...

maciekart
2011-06-15


Taba to super kurort dla ludzi którzy lubią zwiedzać ! ponieważ z tąd jest blisko do ciekawych i pięknych miejsc na zwiedzanie ! muszę sie tam wybrać :D

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: