Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Egipt w grudniu

Egipt w grudniu

Z różnych powodów urlop w pełni lata nie zawsze może dojść do skutku. Co zrobić, jeśli nasze wakacje przypadają na miesiące zimowe? Czy warto wyjechać do Egiptu w grudniu? Jakiej pogody można się spodziewać? Sprawdźmy zatem, jak wygląda w praktyce wyjazd na wakacje do Egiptu w ostatnim miesiącu roku.
 

Większość najpopularniejszych destynacji turystycznych dostępna jest dla osób spragnionych słońca i wypoczynku na plaży tylko w miesiącach od wiosny do jesieni, gdyż dobrą, plażową pogodę znajdziemy tam w okresie od maja do października. Jeśli nasz wyjazd w tym czasie jest niemożliwy, dobrym wyjściem będzie wybór tzw. kierunku całorocznego i niekoniecznie musi być to odległy, egzotyczny kraj. Krótki lot, wysokie temperatury, piękne plaże, przystępne ceny, bogata formuła all inclusive i imponujące hotele sprawiają, że turyści chętnie wybierają się do Egiptu przez cały rok.

Egipskie kurorty od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród urlopowiczów. Podobnie jak w przypadku pozostałych kierunków, tak i tu szczyt sezonu przypada na miesiące wakacyjne, ale tak naprawdę hotele zapełnione są turystami niezależnie od pory roku. Grudzień nie jest tu wyjątkiem, bo któż z nas nie chciałby spędzić Sylwestra pod palmami?

Grudzień w Egipcie jest zwykle słoneczny i ciepły, średnia temperatura powietrza w nadmorskich kurortach to około 24-25 stopni Celsjusza, a więc nie ma wielkich upałów, co gwarantuje przyjemny odpoczynek, bez obaw o zbyt wysokie temperatury i konieczność przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Ze względu na brak dokuczliwego skwaru to świetna pora na zwiedzanie, warto zatem zrezygnować z typowego wypoczynku na rzecz wycieczki objazdowej.

Woda w morzu także jest w tym okresie dość ciepła, jej średnia temperatura wynosi około 22-23 stopnie Celsjusza, a zatem kąpać można się bez ograniczeń, ponadto większość hoteli posiada baseny z podgrzewaną wodą w okresie zimowym, które stanowią doskonałą alternatywę dla osób nie lubiących kąpieli morskich. Plusem grudniowego wyjazdu jest z pewnością także jego cena, ale to dotyczy głównie pierwszej połowy miesiąca. W drugiej połowie grudnia, czyli w czasie świąteczno-noworocznym, ceny wyraźnie wzrastają i bywają wyższe nawet niż w szczycie sezonu. Przed wyjazdem warto upewnić się, czy wykupiony pakiet zawiera kolację wigilijną lub sylwestrową, by uniknąć na miejscu przykrej niespodzianki i konieczności dopłaty.

Wybierając się na wakacje pamiętać należy, aby nie lekceważyć promieni słońca - stosowanie kremów z filtrem to absolutna konieczność, przyda się również nakrycie głowy. Oczywistym jest, że po opuszczeniu naszej grudniowej aury, mamy wielki apetyt na ciepło i słońce, ale należy zachować umiar i zdrowy rozsądek, gdyż poparzenia słoneczne mogą skutecznie popsuć nam cały urlop.

W grudniu w Egipcie można spodziewać się około ośmiu godzin słonecznych dziennie, wieczorami temperatura spada, czasem nawet do 16-18 stopni, dlatego też oprócz lekkich ubrań warto również zabrać ze sobą coś z dłuższym rękawem, np. bluzę czy lekką kurtkę.

Jeśli chodzi o opady deszczu, to ryzyko ich wystąpienia właściwie nie istnieje, a nawet jeśli deszcz się zdarzy, to będzie on krótki, przelotny i absolutnie pozbawiony wpływu na aurę. Czasem jednak, mając pecha, możemy trafić na intensywne i długotrwałe opady deszczu, co jednak zdarza się średnio raz na kilka lat.

Podsumowując, wyjazd do Egiptu w grudniu jest świetną opcją dla osób, które chcą znaleźć słońce i ciepło zimą oraz odpocząć w dobrych warunkach. Wybierając pierwszą połowę grudnia można dodatkowo sporo zaoszczędzić, jako że wycieczki w tym okresie należą do najtańszych w roku.

/ kpl, fot.photoxpress.com/Prole /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: