Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Egipt - telefonowanie

Egipt - telefonowanie

Każde wakacje to chwila w której chcemy odpocząć od życia codziennego, z dala od biur czy komputerów. Nic dziwnego, przeciwż wakacje to czas odpoczynku i błogiego relaksu.
 

Jednak nawet w tym okresie chcemy mieć kontakt ze znajomymi czy rodziną. Wybierając się do Egiptu, warto wiedzieć kilka rzeczy odnośnie korzystania z telefonu, większość z zamieszczonych porad przyda się także podczas pobytu w innych Państwach.

- Pamiętać należy, że aby móc używać telefon komórkowy w Egipcie należy u swojego operatora uaktywnić tzw. ROAMING na teren konkretnego kraju. Jest to operacja, która nie wymaga wiele zachodu, a może nam nawet uratować życie.

- Rozmowa pomiędzy numerem w kraju, a komórką, która nadaje z Egiptu ma status rozmowy międzynarodowej. W związku z czym naliczana jest opłata za rozmowę zagraniczną, bez względu na to kto do kogo dzwoni.

- Jeśli ktoś dzwoni do Was z Polski to opłaca jedynie rozmowę krajową, zaś część opłaty za rozmowę zagraniczną obciążany jest ODBIORCA, czyli WY.

- Jeszcze w kraju powinniście wpisać do telefonu WAŻNE NUMERY, czyli: Tour Operatora, Ambasady Polskiej w Egipcie, Policji Egipskiej, Policji Turystycznej (oby nie musiały się Wam przydać).

- Na miejscu dopiszcie do pamięci telefonu numer rezydenta (znajdziecie go w hotelu na tablicy informacyjnej.

- Telefon komórkowy bez ładowarki długo Wam nie podziała - nie zapomnijcie jej zabrać ze sobą.

- Wybierając się gdziekolwiek na własną rękę na czas dłuższy (lub w bardzo nietypowe miejsca), zostawcie karteczkę z danymi osobowymi, numerem telefonu oraz miejscem docelowym w recepcji lub u innego zaprzyjaźnionego turysty.

- Przed wejściem na pokład samolotu BEZWZGLĘDNIE należy zdezaktywować aparat telefoniczny. Nie jest to widzimisię linii lotniczych, ale względy bezpieczeństwa (pola w samolocie mieć i tak nie będziecie, a możecie swoim telefonem zakłócać wskazania urządzeń precyzyjnych w kabinie pilota, dzięki silnemu polu jakie wydziela telefon).

/ Maciej Moch /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: