Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Hurghada - który hotel wybrać na wakacje?

Hurghada - który hotel wybrać na wakacje?

Egipt jest jednym z tych kierunków gdzie należy bardzo dokładnie dobrać hotel. Przede wszystkim dlatego, że większość czasu będziemy w tym hotelu spędzać. Przeważająca część ofert noclegów funkcjonującej na Polskim rynku to obiekty znajdujące się poza ścisłym miastem czego efektem jest pustka w koło hotelu. Dla odmiany hotele, które położone są w centrum miasta były budowane już ładne parę lat temu przez co ich standard jest już niższy i wiele z nich prosi się o remont. W poniższym artykule przedstawimy kilka propozycji sprawdzonych i godnych polecenia hoteli w Egipcie, a konkretnie w okolicach Hurghady.
 

Aquamarine Resort 5*
Jeśli mielibyśmy polecić bardzo dobry hotel w regionie Hurghady to wybór padłby na Aquamarine Resort, lub Jaz Aquamarine Resort, to ten sam obiekt, różnie nazywany w zależności od firmy, która go oferuje. Wybudowany w 2009 roku, położony 18 km od Hurghady, bezpośrednio przy plaży. Leżaki zarówno na plaży jak i przy basenach są bezpłatne, a basenów mamy tu do dyspozycji aż 16, przy jednym z nich znajduje się Aquapark z 11 zjeżdżalniami. Mimo, że obiekt ma 1300 pokoi to nie odczuwa się tego w ogóle. Tym czym może się poszczycić Aquamarine to przede wszystkim standard oraz świetne jedzenie. Wybór jest ogromny: sałatki, słodycze, duży wybór dań, w tym również tzw. show cooking czyli nic innego jak gotowanie na żywo. Na terenie obiektu krążą kelnerzy, których można poprosić o drinka czy jakąś przekąskę, oczywiście wszystko to jest wliczone w All inclusive. W drink barze, który jest otwierany wieczorem można zaopatrzyć się w różnego rodzaju kolorowe drinki. Pokoje nie odstają od reszty i z pewnością klienci wybierający się do tego hotelu będą z nich zadowoleni. 30 m2 do dyspozycji, gustownie wyposażone z bardzo ładnymi łazienkami i dużymi balkonami. Hotel Aquamarine to propozycja dla wymagającego klienta, który zwraca uwagę na standard obiektu i jakość obsługi. Ceny w zależności od terminu i biura podróży zaczynają się od 2500 PLN od osoby za tydzień.

Caribbean World Resort 5*
Kolejna propozycja 5*, jednak tym razem nie jest to tak ekskluzywna oferta jak Aquamarine. W naszym odczuciu obiekt to bardzo dobra 4*,słabsza 5*. Położony 55 km na południe od Hurghady dokładnie w regionie Soma Bay. Caribbean World Resort znajduje się bezpośrednio przy piaszczystej plaży gdzie leżaki są darmowe. Co ważne, przy tym hotelu nie ma rafy koralowej, ma to swoje plusy i minusy. Niezadowoleni będą poszukiwacze morskiej fauny, jednak jest to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi gdzie dno opada łagodnie i można ze spokojem pobawić się z najmłodszymi. Hotel daje do dyspozycji dwa duże baseny oraz jeden oddzielny basen z kilkoma zjeżdżalniami. W hotelu znajduje się 520 pokoi, jednak teren jest duży i każdy znajdzie skrawek miejsca dla siebie. Ogromnym atutem hotelu są pokoje, o bardzo dużej powierzchni z bardzo dużymi balkonami. Wszystko to jest gustownie i porządnie urządzone. Caribbean World Resort zapewnia swoim gościom bardzo rozbudowane animacje. Do tego celu przygotowano sporych rozmiarów amfiteatr gdzie co wieczór odbywają się różnego typu przedstawienia. W ciągu dnia na terenie obiektu organizowane są różne zajęcia dla dzieci jak i dla dorosłych. Jedzenie jest różnorodne, a restauracja jest bardzo mądrze zorganizowana, stoły tworzą dwa okręgi, do których można podejść z obu stron, dzięki czemu nie tworzą się tu kolejki. Reasumując Caribbean World Resort do porządna propozycja dla osób lubiących dobrą zabawę bez wymogu rafy koralowej przy hotelu. Ceny oscylują w okolicach 2200 PLN/tydzień.

Titanic Beach Spa & Aquapark 5*
Mimo, że hotel w prospektach biur podróży posiada 5* należy go rozpatrywać bardziej jako 4* obiekt. Typowa oferta dla osób szukających rozrywki, przede wszystkim ze względu na rozległy Aquapark o powierzchni 4000m2 z 8 dużymi zjeżdżalniami, 2 basenami i statkiem piratów z atrakcjami dla najmłodszych. Sam hotel dysponuje 3 basenami i brodzikiem. Obok Titanic Beach Spa & Aquapark znajduje się bliźniaczy Titanic Palace. Goście mogą korzystać z infrastruktury obu tych obiektów. Hotel położony jest przy plaży, 17 km od Hurghady, leżaki przy plaży jak i przy basenie są darmowe. Rozrywkowy charakter tego miejsca podkreśla opcja All inclusive, która oferuje napoje w dyskotece aż do 2 w nocy, a dla powracających z zabawy gości hotelowych czeka bar Cesar serwujący przekąski aż do 7 rano. Ceny w biurach podróży krążą w okolicach 2000 PLN/tydzień.

Jungle Aquapark 4*
Tutaj już mamy propozycje wybitne dla osób lubiących dobrą zabawę oraz dla rodzin z dziećmi. Jungle Aquapark to hotel posiadający największy Aquapark w całej Hurghadzie, 35 zjeżdżalni oraz 21 basenów, co ważne baseny są podgrzewane zimą. Cały ten ogrom wody i zjeżdżalni jak magnes przyciąga wszystkich fanów ślizgawek i rodzinnej rozrywki. Strefa dla dzieci liczy 3 baseny oraz 11 zjeżdżalni. Sam hotel został otwarty w 2009 roku więc należy do jednych z nowszych w tym rejonie. Nie jest położony przy morzu, od plaży dzieli go 700 metrów, jednak zapewniony jest hotelowy transport, a na samej plaży są darmowe leżaki oraz bar. Teren jest ogromny, a jedzenie bardzo urozmaicone, znajdziemy tu kuchnię śródziemnomorską, marokańską, niemiecką, włoską, azjatycką czy angielską. Ceny kształtują się w okolicach 2300 PLN/tydzień.

Alf Leila Wa Leila 4*
Ten hotel można określić jako tematyczny. Wybudowany został tak aby wprowadzić gości w klimat baśni 1001 nocy. Znajduje się 15 km od centrum Hurghady oraz 500 metrów od plaży. Podobnie jak w przypadku hotelu Jungle Aquapark dowozi do niej hotelowy bus. Jest to dokładnie ta sama plaża ponieważ hotele są położone obok siebie. Na terenie Alf Leila Wa Leila przygotowano dla gości 6 basenów, a dla chcących spędzić czas w Aquaparku istnieje możliwość wykupienia wstępu do Jungle Aquapark. To co wyróżnia Alf Leila Wa Leila to program animacyjny, który jest bardzo rozbudowany, a wieczorne pokazy mają formę profesjonalnych występów, wliczając w to pokazy typu światło i dźwięk. Koszt to około 2000 pln za tydzień.

Empire 3*
Generalnie nie polecamy 3* hoteli w Egipcie ze względu na ich niski standard. Tak jak w Hiszpanii czy Grecji jest wiele naprawdę godnych uwagi 3 * hoteli, zwłaszcza dla osób chcących zwiedzać, tak w Egipcie 3* hotele w wielu przypadkach to po prostu miny przez, które można sobie zepsuć urlop. Niemniej jednak hotel Empire można polecić. Jego zaletą jest położenie w samej Hurghadzie, dokładnie w jego starej części. Hotel o zwartej zabudowie mieszczący 400 pokoi. Obiekt posiada dwie cześć Empire i Empire Beach, Beach znajduje się przy plaży, natomiast standardowy Empire jest oddalony około 250 metrów od niej. Hotel jest schludny i jak na swoje możliwości porządny, nie jest tak rozłożysty jak opisywane wyżej propozycje, jednak na pewno nie jest to żadna mina, a wśród klientów zbiera bardzo dobre opinie. Ceny to około 1700 PLN za wersje 2 posiłki oraz 1900 za All inclusive za tydzień.

/ jsa, fot. Fr /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: