Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne z Sharm El Sheikh

Wycieczki fakultatywne z Sharm El Sheikh

Które wycieczki fakultatywne z Sharm El Sheikh w Egipcie warto kupić? Ile kosztują i co warto zwiedzić? Sharm El Sheikh co roku ściąga tysiące polskich turystów spragnionych słońca i relaksu. Aby wakacje uczynić nie tylko czasem wypoczynku, ale i niezapomnianych wrażeń warto skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych. Oto wycieczki fakultatywne, które możemy wykupić w Sharm El Sheikh.
 

Kair (1 dzień) - Wyjazd z hotelu w godzinach nocnych. Około godz. 8:30 wycieczka dociera do stolicy Egiptu - Kairu. Zwiedzanie miasta rozpoczyna się od Muzeum Starożytności. Niewątpliwą perełką zbiorów jest wyposażenie grobowca Tutanchamona (złota maska, tron itp.). Następnie przejeżdża się do Gizy, gdzie podziwiać można monumentalne piramidy (możliwość przejażdżki na wielbłądach) oraz Sifnksa. Kolejnym punktem programu jest wizyta na bazarze Khan El Khalili. Podczas pobytu w Kairze odwiedza się również wytwornię oryginalnych perfum oraz przewidziany jest czas na obiad. Powrót planowany jest w okolicach północy. Cena około 85 USD (Istnieje również możliwość przelotu do Kairu, program pozostaje bez zmian. Cena około 255 USD).

Petra (1 dzień) - Petra to zapierające dech w piersiach miasto w Jordanii, wykute w skałach przez Nabatejczyków w III w. p.n.e. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO stała się kultowym zabytkiem. Okalająca to niezwykłe miejsce pustynia tworzy nastrój tajemnicy i mistycyzmu. W programie wycieczki znajduje się przejście wąskim wąwozem As-Siq, Ulicą Fasad, zwiedzanie rzymskiego teatru, grobowców królewskich oraz sztandarowego zabytku - Skarbca. Cena około 315 USD + 12 USD opłaty na granicy Egiptu z Jordanią.

Góra Mojżesza i Klasztor św. Katarzyny - Wyjazd z hotelu odbywa się w godzinach wieczornych, po trwającej ok. 2,5 godziny podróży dojeżdża się do Klasztoru Św. Katarzyny. Pod osłoną nocy rozpoczyna się wspinaczkę na szczyt Góry Synaj (2285 m. n.p.m., ok. 750 schodów), która była miejscem otrzymania przez Mojżesza tablicy z dziesięciorgiem przykazań. Z wierzchołka podziwiać można niesamowity wschód słońca. Po zejściu, czas na odpoczynek aż do otwarcia klasztoru (godz. 9:00) wzniesionego ok. 530 r. p.n.e. Należy on do kościoła prawosławnego i mieści cenne zbiory: bizantyjskie mozaiki, zbiór ikon Św. Jana Chrzciciela i Matki Boskiej. Na wycieczkę należy zabrać wygodne obuwie sportowe oraz ciepłe ubranie. Cena około 47 USD.

Park Narodowy Ras Mohammad - Wyjazd z hotelu rano oraz transfer do portu. Wycieczka statkiem do Parku Narodowego Ras Mohammad, na terenie którego znajdują się jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Relaks na pokładzie statku, możliwość kąpieli, snurkowania i nurkowania, podczas których możemy obserwować uroki podwodnego świata. Możliwość wypożyczenia sprzętu do snurkowania: maska - ok. 4 USD, płetwy - ok. 4 USD. Cena wycieczki - około 55 USD.

Kościół Narodów u stóp Góry OliwnejJerozolima (1 dzień) - całodzienna wycieczka do Izraela. Trasa prowadzi przez Pustynię Negew i Morze Martwe do Świętego Miasta - Jerozolimy. Zwiedzanie: świątynia Grobu Pańskiego, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Golgota, Góra Oliwna, przejazd do Betlejem - bazylika Narodzenia Pańskiego. Kąpiel w Morzu Martwym. Cena około 140 USD.

Wyspa Tiran - wycieczka statkiem w kierunku wyspy Tiran, położonej między Egiptem a Arabią Saudyjską. Czas spędzimy na wygrzewaniu się na pokładzie statku, kąpielach morskich oraz snurkowaniu lub nurkowaniu, odkrywając piękno raf koralowych. Podczas rejsu podany jest lunch w formie bufetu oraz nieograniczona ilość napoi. Maski i rurki za dodatkową opłatą. Cena około 50 USD.

Sea Scope (łódź ze szklanymi ścianami bocznymi) - godzinna wyprawa łodzią z pokładem częściowo zanurzającym się pod wodę, który stwarza możliwość podziwiania najpiękniejszych raf koralowych bez wchodzenia do morza! Cena około 50 USD.

Super Safari i Kolorowy Kanion - Wyjazd z hotelu jeepami w godzinach porannych. Po trwającej 2,5 godziny podróży wycieczka dociera do Kolorowego Kanionu. W czasie pieszej wędrówki przez kanion można podziwiać niezwykłe kolory skał oraz cuda natury. Następnie przejeżdża się do Nuweiby, gdzie jest czas na lunch w restauracji przy plaży. Kolejnym punktem programu jest Dahab, gdzie istnieje możliwość uprawiania snorkellingu w prawdziwej mekce nurków - Blue Hole. Po chwilach spędzonych pod wodą czas na zakupy w centrum miasta. Możliwość wypożyczenia maski, rurki i płetw. Cena około 70 USD.

Dahab Adventure - Niezapomniana wyprawa jeepami w kierunku miejscowości Dahab. Po drodze przejazd między wioskami beduińskimi położonymi w Dolinie Mandar, charakteryzującej się ciekawymi formami skalnymi. Przejażdżka na wielbłądach, kąpiel w jednym z najpopularniejszych miejsc nurkowych na świecie - Blue Hole. Czas na obiad. Na zakończenie przewiduje się czas na zakupy i odpoczynek w centrum Dahab. Cena około 65 USD.

Camel Trip - W czasie wycieczki możemy zaznać przejażdżki na wielbłądach, a także posmakować prawdziwej beduińskiej herbaty oraz chleba. Po zachodzie słońca odbywa się orientalna kolacja z muzyką na żywo. Cena około 55 USD.

Pokaz delfinów - 45-minutowy pokaz w delfinarium „Dolphinella Show” z udziałem delfinów. Cena około 45 USD.

Pływanie delfinami - Przez 30 minut można pływać z delfinami w kostiumie kąpielowym lub w piance. Cena około 160 USD.

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: