Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Maroko
Maroko

Maroko - przewodnik

Maroko jest krajem leżącym w północno - zachodniej Afryce, nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. To położenie geograficzne jest o tyle interesujące, że przez środek kraju przebiega pasmo Atlasu Wysokiego, do którego równolegle biegnie pasmo Atlasu Średniego. Na południu z kolei wznosi się Antyatlas a u wybrzeży Morza Śródziemnego góry Ar - Rif. Wydawać by się mogło, że Maroko to tylko i wyłącznie góry. Nic bardziej mylnego. Znajdziemy tu także piaszczyste i kamieniste pustynie Sahary oraz wybrzeża - kwitnące i zielone oazy, pełne gajów daktylowych, oliwkowych i pomarańczowych, a przede wszystkim pięknych, szerokich i piaszczystych plaż.

Gdzie spędzić wakacje?

Maroko południowe - olbrzymie zielone oazy pełne palm, czerwone piaski, błękitne stroje mieszkańców i karawany wielbłądów. To właśnie tu znajduje się Agadir, najczęściej odwiedzane przez turystów miasto, nowoczesna metropolia pełna hoteli, klubów i restauracji. Przyciąga tu przede wszystkim ponad sześciokilometrowa plaża, promenada i idealne do spacerów kwitnące ogrody.

Wszystko to sprawia, że jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku oraz ziemia niosąca radość życia.

Co warto zwiedzić

Turyści coraz częściej, masowo przybywają na wybrzeża Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego, gdzie właśnie znajduje się Maroko. Istnieje kilka miast, które charakteryzują się wysokimi walorami turystycznymi. Przede wszystkim należy zaliczyć do nich stolicę kraju Rabat, Casablankę, mogącą poszczycić się jednym z cudów współczesnej architektury - wielkim meczetem Hasana II oraz stolicę handlu - Marrakesz z dwoma pięknymi pałacami. Do miejsc godnych odwiedzenia niewątpliwie zaliczyć także trzeba Tanger - międzynarodowy port i zarazem nowoczesne, spokojne miasto, Tarudant, które przyciąga potężnymi murami oraz historyczną stolicę Maroko z jej średniowieczną zabudową, czyli Fez. Jeśli to nam nie wystarczy, swoje podróże po historycznym Maroko możemy kontynuować w prowincjonalnym Meknes, gdzie podziwiać możemy monumentalną bramę Bab El - Mansur, w Tetuan, słynnym z licznych meczetów, świątyń i synagog albo w Volubilis z Pałacem Gordiana czy w wiosce obronnej Ait Banhaddou.

Czas lokalny: Lato - czas polski minus 2 godziny.
Czas przelotu: Warszawa - Agadir - ok. 4,5 godziny.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 3970)
Maroko - Zdjęcie Wydmy Erg Chabbi
Maroko - Zdjęcie Zapora Al Khaili
Maroko - Zdjęcie Sahara
Maroko - Zdjęcie Meczet Hassana II - Casablanca
Maroko - Zdjęcie Sahara
Relacje z wakacji
Maroko - Agadir
Maroko - Agadir   (Październik 2012)
Maroko - Marrakesz
Maroko - Marrakesz   (Maj 2012)
Maroko - Agadir
Maroko - Agadir   (Wrzesień 2011)
Maroko - Marakesz
Maroko - Marakesz   (Kwiecień 2010)
Maroko
Maroko   (Kwiecień 2010)

Zobacz wszystkie >>

Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.