Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Hotele w Agadirze - który wybrać?

Hotele w Agadirze - który wybrać?

Który hotel w Agadirze warto wybrać? Maroko z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Biura podróży w swoich katalogach oferują rozmaite hotele położone w najpiękniejszych zakątkach kraju. Doradzamy, które obiekty warto wybrać, a które omijać z daleka. Oto krótki przegląd hoteli w Agadirze.
 

Berberyjskie impresje
Maroko wciąż dla wielu turystów stanowi zagadkę. Nie jest tak popularne, jak podobne kulturowo Tunezja i Egipt, choć dysponuje zarówno wspaniałym zapleczem turystycznym, jak i znanymi na całym świecie miastami i atrakcjami.

Największym kurortem Maroka jest zlokalizowany nad Oceanem Atlantyckim Agadir. Miasto wyróżnia się długą na 8 km i szeroką na 300 metrów piaszczystą plażą, która wielokrotnie zaliczana była do ścisłej czołówki w zestawieniach najlepszych miejsc wypoczynkowych. Niewielu przybywających do miasta turystów zdaje sobie sprawę, że to sielankowe miejsce około czterdziestu lat temu zostało doszczętnie zniszczone w trakcie katastrofalnego trzęsienia ziemi. Heroiczna walka o przywrócenie do życia każdego ze zrujnowanych miejsc trwa do dzisiaj, czego dowodem może być niedawno zakończona praca nad rekonstrukcją tradycyjnej medyny.

Agadir oprócz funkcji wypoczynkowych jest również ogromnym portem specjalizującym się w przeładunkach ogromnych kontenerów oraz w połowach sardynek. Właśnie owy port bywa prawdziwą zmorą urlopowiczów. Rozwijająca się turystyka wymusiła budowę obiektów na ostatnich wolnych połaciach terenu, co wielokrotnie oznaczało wznoszenie hoteli w bliskim sąsiedztwie mariny.

Wędrowcy na plaży
Kwestią, która często jest powodem irytacji turystów w Agadirze jest znaczne oddalenie od plaży wielu hoteli. Marokańskie obiekty są na ogół dość rozległe - niska, podłużna zabudowa połączona jest z ogromnymi ogrodami, co powoduje, że w pierwszej linii brzegowej nie ma miejsca dla wielu hoteli.

Większość z obiektów jest usytuowana w centrum dość hałaśliwego miasta, sprawiając, że nie tylko dostanie się na plażę jest nie lada problemem, ale również próby zaśnięcia w pokoju, którego okna wychodzą na pełne zgiełku ulice, często kończą się fiaskiem.

Hotel Iberostar Founty Beach w AgadirzeBlisko króla
Za jedne z najlepszych hoteli w Agadirze uchodzą te najbardziej oddalone od portu. Pięciogwiazdkowe Palais des Roses, Iberostar Founty Beach oraz Riu Tikida Dunas położone są z daleka od mariny, za to blisko terenów należących do marokańskiej rodziny królewskiej, która ma tam swoją rezydencję. Obiekty oddalone są od centrum miasta, do którego dojście zabiera ok. 20 minut. Wszystkie dysponują własnymi fragmentami plaż przeznaczonymi wyłącznie dla hotelowych gości.

W tej samej okolicy, choć w drugiej linii brzegowej znajduje się czterogwiazdkowy Le Tivoli. Aby dojść do plaży należy przejść przez dość ruchliwą drogę oraz pokonać ścieżkę przy ogrodzeniu Riu Tikida.

Sąsiedztwo cheeseburgerów
Niemal w centrum miasta, tuż przy nadmorskiej promenadzie znajdują się trzy- i czterogwiazdkowe hotele najchętniej wybierane przez Polaków. Są nimi: Al Moggar Garden Beach, Kenzi Europa oraz Anezi. Goście tych obiektów chcąc skorzystać z uroków plaży muszą przejść przez główną ulicę oraz pokonać długą i zatłoczoną promenadę. Brak wydzielonych hotelowych części powoduje, iż turyści zmuszeni są wypoczywać na plaży publicznej, która zwłaszcza w trakcie weekendów zapełniana jest śmieciami oraz opakowaniami po jedzeniu z pobliskiego McDonaldsa. Za szczególnie frustrujące, wielu urlopowiczów wskazuje właśnie przeładowanie plaży oraz brak miejsca potrzebnego do wypoczynku.

Hotele położone w tej okolicy są również narażone na nieprzyjemne wyziewy dochodzące z portu. Wielokrotnie wiatr wiejący od strony mariny, przynosi ze sobą ropno- rybne zapachy, które potrafią zepsuć cały urlop. Niestety, biura podróży nie ostrzegają w katalogach przed tymi wątpliwymi atrakcjami. Ze wszystkich przeglądanych broszur, tylko w jednej zwrócono uwagę na ryzyko wystąpienia problemu.

Tuż za hotelami położonymi przy promenadzie znajduje się Odyssee Park oraz Caribbean Village & El Pueblo Tamlelt, których goście powinni przygotować się na wyczerpujące spacery w kierunku plaży oraz sąsiedztwo hałaśliwych klubów.

Do zakochania jeden krok
Maroko jest niewątpliwie jedną z ciekawszych destynacji dostępnych w ofercie polskich biur podróży. Łączące w sobie elementy kultury berberyjskiej, islamskiej oraz europejskiego szyku działa na turystów jak magnez. Aby móc cieszyć się pięknem Agadiru, należy wybrać odpowiedni hotel i pamiętać nie tylko o atrakcjach, ale i ograniczeniach tego niezwykłego miasta.

/ mkn /

Komentarze:


plorenc
2011-06-28


nie polecam Al Moggar, powiem więcej - stanowczo odradzam. połowa pokoi przypomina chyba raczej ziemianki - prawie bez okien, a żeby dostać coś lepszego trzeba "posmarować" - niestety, nic nie uchroni przed wspomnianymi ewentualnymi zapachami (nie zawsze) a na pewno już nie przed muzyką w trakcie festiwalu Timitar - nagłośnienie jak z puszczonego na full zestawu HiFi we własnym pokoju - pierwszego dnia rozleciała mi się z tego powodu szklanka duraleksowa - bez komentarza.

maciekart
2011-06-28


Ja byłem w hotelu Kenzi Europa i jestem bardzo zadowolony ! jak jakieś pytania to proszę na prv. :D

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: