Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne w Agadirze

Wycieczki fakultatywne w Agadirze

Wycieczki fakultayywne z Agadiru, ile kosztują, którą wybrać i co warto zwiedzić? Urlop spędzony w turystycznych kurortach wcale nie musi oznaczać tylko wylegiwania się na plaży. Biura podróży mają w swych ofertach wiele wycieczek fakultatywnych, dzięki którym odpoczynek możemy zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Zobaczmy jakie wycieczki objazdowe możemy wykupić w Agadirze w Maroku.
 

Agadir City Tour - najciekawsze miejsca Agadiru. Wizyta w porcie - największym ośrodku połowu sardynek i kałamarnic w całym Maroku. Wjazd autokarem na wzgórze, gdzie wznosi się jedyna historyczna pamiątka miasta - XVI-wieczna Kabah, skąd roztacza się wspaniały widok na Agadir i okolicę. Przejazd przez piękną willową dzielnicę City Suisse. Spacer po medinie z niezliczoną ilością sklepików i straganów. Czas wolny na zakupy. Wycieczka 3-godzinna. Cena - ok. 120 MAD.

Marrakesz - wyjazd po wczesnym śniadaniu, przejazd przez rolniczą dolinę Sus i Atlas Wysoki, najwyższy grzbiet górski północnej Afryki. Zwiedzanie Marrakeszu, jednej z dawnych stolic Maroka: Pałac Bahia z XIX w., XVI-wieczne grobowce dynastii Saadytów i XII-wieczny minaret Kutubiyyi. Tradycyjny marokański obiad. Spacer urokliwymi uliczkami medyny z małymi warsztatami, gdzie powstają tradycyjne wyroby marokańskiego rzemiosła i wizyta w berberyjskiej aptece z tajemniczymi miksturami na bazie oliwy arganowej. Późnym wieczorem wizyta na wielkim placu Djemaa el-Fna - najbardziej magicznym miejscu Maghrebu, słynnym z lokalnego kolorytu i spontanicznych występów. Program kończy się wspólną marokańską kolacją. Cena - ok. 780 MAD (zawiera obiad i kolację, napoje do posiłków dodatkowo płatne).

Essaouira w MarokuEssaouira - na początku trasa wiedzie drogą widokową wzdłuż wybrzeża, a następnie nieco w głąb kraju. Częstym widokiem są tu kozy na drzewach, które nie mogąc znaleźć pożywienia na ziemi, wdrapują się w jego poszukiwaniu na drzewa. Essaouira to dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków Mogador. To wspaniała twierdza nad Atlantykiem w biało - niebieskiej tonacji zachwyca wąskimi uliczkami i zaułkami, rybackim portem i sklepikami z wyrobami artystycznymi. Idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła, szczególnie cenione są znane na całym świecie wyroby z drewna tui, cedru i hebanu. Spacer po mieście: port rybacki, okolica murów obronnych z zabytkowymi działami armatnimi, stary Mellach - dzielnica żydowska. Obiad, czas wolny i powrót do Agadiru. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 500 MAD (zawiera obiad, napoje dodatkowo płatne).

Marrakesz & Essaouira - wycieczka do najładniejszych miast Maroka Południowego. Program zwiedzania jak podczas wycieczek jednodniowych do Marrakeszu i Essaouiry. Powrót do Agadiru na kolację. Cena - ok. 1300 MAD (zawiera nocleg w hotelu w Marrakeszu, obiady w Marrakeszu i Esaouirze, napoje do obiadów dodatkowo płatne).

Tafraout - Tiznit - ta malownicza trasa ma 340 km, 1001 zakrętów i wiedzie wokół gór Antyatlasu przez dwie przełęcze: 1700 i 1100 m.n.p.m. Po drodze wspaniałe widoki, krajobrazy z drzewami arganowymi, oliwkowymi i opuncjami. Przyjazd do wioski Tafrout w dolinie Ammeln, w samym sercu Antyatlasu. Tu zobaczyć można, jak wygląda życie w Maroku z dala od dużych miast. Obiad na wzgórzu, skąd rozpościera się piękny widok na miasteczko i góry. Dla porównania życia w gorach i na równinach w drodze powrotnej wizyta w Tiznit - mieście słynącym z unikatowych wyrobów ze srebra. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 500 MAD (zawiera obiad, napoje dodatkowo płatne).

Wieczór berberyjski - kolacja w malowniczej restauracji z elementami architektury marokańskiej. Będzie także można zobaczyć, jak wypieka się tradycyjny chleb i przyrządza tajine z kurczaka i ryb. Wszystko przy dźwiękach berberyjskiej muzyki - próba sił w tańcach marokańskich. Cena - ok. 470 MAD (napoje dodatkowo płatne).

Jazda na wielbłądach - transfer z hotelu ok. pół godziny i przesiadka na wielbłądy: przejażdżka ok. 2 - godziny, po 2 osoby na wielbłądzie. Egzotyczna wyprawa prowadzi przez małe berberyjskie wioski, gaje eukaliptusowe i dolinę rzeki SUS, ulubione miejsce różowych flamingów. Cena - ok. 250 MAD.

Massa Jeep - wycieczka jeepami w okolice Parku Narodowego Sus- Massa, wpadających do Oceanu Atlantyckiego. Rejon jest zróżnicowany krajobrazowo, są tu wydmy, klify, tereny stepowe i lasy. Park słynie z wielu gatunków m.in. flamingów różowych i ibisa łysego. W programie także godzinny wypoczynek na plaży i obiad w berberyjskiej wiosce Lgrara. Przejazd do rybackiej wioski Tifnit i powrót do Agadiru. Wycieczka całodzienna. Cena - ok. 660 MAD (zawiera obiad, napoje dodatkowo płatne).

/ mkn, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


AllMaroko
2016-05-29


Zapraszam do skorzystania z mojej bogatej oferty wycieczek fakultatywnych (dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych) która przybliży Państwu kulturę oraz zwyczaje Maroka.

Jestem licencjonowanym pilotem i przewodnikiem wycieczek zagranicznych. Posiadam legitymację pilota zarówno ze strony polskiej jak i marokańskiej.

Od 1996 roku pracuję w turystyce. Duże doświadczenie zdobyłem jako przewodnik, rezydent oraz jako osoba odpowiedzialna za obsługę polskich turystów. Pracowałem dla największych touroperatorów: Tui, Sun&Fun, Ecco, 7Islands, Triada, Sky Club itd

Moim dodatkowym atutem jest doświadczenie w pilotowaniu wycieczek, znajomość realiów, obyczajów oraz kultury mojego ojczystego kraju jak i również Polski. Znajomość zwyczajów i tradycji daje mi możliwość bycia pomostem miedzy dwoma tak bardzo różniącymi się kulturami. Wieloletnia praca z ludźmi nauczyła mnie zdyscyplinowania, odpowiedzialności i operatywności.

Jestem również właścicielem transportu turystycznego CapSim Tours, który posiada wszelkie pozwolenia do przewozu turystów.

Zachęcam Państwa do odwiedzenia Maroka, które swym niepowtarzalnym urokiem przyciąga coraz więcej turystów.

Nasze promocyjne ceny:

Marakesz 1 dzień - 40 euro
Marakesz 2 dni - 80 euro
Essaouira 1 dzień - 30 euro
Massa - Legzira 1 dzień - 30 euro
Imouzzer pół dnia - 20 euro
Masaż i hammam 3 godz - 35 euro
Wielbłądy - 10 euro
City Tour – GRATIS

Więcej na stronie: www.allmaroko.pl

Kontaktujcie się Państwo z nami:
mail: ilamlih@allmaroko.pl lub na fanpage facebook All Maroko oraz na podane poniżej numery telefonów:
+48 664 350 960 (SMS lub telefon konsultacje)
+48 608 854 560 (SMS)
+212 657 396 049 (telefon lub whats app)
Jeśli potrzebujecie porady dotyczącej wycieczek lub innych prosimy dzwonić pod nr +48 664 350 960.
Chcesz zwiedzić Maroko? Z nami ciekawiej, taniej i w kameralnym gronie!

Zapraszam!!!

maciekart
2011-05-11


Wycieczke Agadir City Tour nie polecam ! ale wielbłądy jak najbardziej :) ja byłem jeszcze na quadach które tez polecam ! :D

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: