Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne w Maroku

Wycieczki fakultatywne w Maroku

Którą wycieczkę fakultatywną w Maroku warto kupić? Co zwiedzić i jakie są ceny wycieczek? Wybierając się na wakacje do Maroka decydujemy się na urlop w pięknym, malowniczym kraju, który zachwyca tutejszą kulturą i niezwykłymi miejscami. Biura podróży przygotowały tu dla turystów szeroką gamę wycieczek fakultatywnych i lokalnych atrakcji.
 

Głównym i właściwie jedynym kurortem Maroka jest Agadir. To tu trafiają turyści, którzy pragną wypocząć na plaży, czy rozkoszować się relaksem w jednym ze słonecznych resortów. Agadir to jednak nie wszystko, co ten piękny kraj ma do zaoferowania. Dlatego też, większość zarówno polskich, jak i lokalnych biur podróży organizuje stąd wycieczki fakultatywne na zwiedzanie ciekawych miejsc.

Plac Jamaa el-Fna w MarrakeszuJednym z najważniejszych punktów wyprawy do Maroka jest wizyta w Marrakeszu. Wszystkie biura podróży realizują zarówno jedno, jak i dwudniowe wycieczki fakultatywne do tego wspaniałego miasta. W programie wycieczki znajduje się zwiedzanie minaretu Meczetu Kutabijja - jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Marrakeszu, Pałacu Bahia z XIX w., grobowców Saadytów. Całodniowa wyprawa obejmuje także spacer po medinie - starej części miasta słynącej z suq’ów, na których można zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju towary, a także wieczorną wizytę na Placu Jamaa el-Fna - jednym z najbardziej oryginalnych i magicznych miejsc tego rejonu świata, gdzie można zakosztować tutejszej kuchni, obejrzeć różnego rodzaju pokazy, itp.

Niektóre biura podróży łączą wycieczkę do Marrakeszu z wyprawą do malowniczego miasteczka Essaouira. W takim przypadku wycieczki są dwudniowe z noclegiem w Marrakeszu. W ofercie touroperatorów znajdziemy także ofertę jednodniowej wycieczki do Essaouira. To urokliwe miasteczko było niegdyś fenickim portem, a także miejscem, do którego przybywali tłumnie hippisi. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie portu rybackiego, murów obronnych, oraz starej dzielnicy żydowskiej- Mellach, a także spacer po mieście.

Kolejną atrakcją dostępną z Agadiru jest wycieczka do Tioute i Taroudant. Tioute jest to berberyjska wioska położona u zbocza gór Antyatlasu. Program obejmuje zwiedzanie tutejszej kazby i oazy, oraz przejażdżkę na osiołkach. Taroudant, zwany „Małym Marrakeszem” był niegdyś jednym z najbogatszych miast Maroka - siedzibą Saadytów. Wycieczka obejmuje spacer po mieście.

Inną ciekawą wycieczką fakultatywną jest ta do Tafraout i Tiznit. Podczas całodniowej wyprawy można tu podziwiać przepiękne widoki na góry Antyatlasu, oraz, prawdziwe, marokańskie życie z dala od dużych miast. Program, oprócz wizyty w górskiej wiosce Tafraout obejmuje pobyt w słynącym ze srebrnych wyrobów miasteczku Tiznit, oraz w jednym z tutejszych warsztatów srebra.

Ait Ben HaddouNiektóre z biur podróży oferują także przejazd na Południe kraju, gdzie można podziwiać typowe dla tego regionu krajobrazy: góry, pustynie i kazby. Program dwudniowej wycieczki obejmuje przejazd przez Taroudant do Ouarzarate, gdzie zwiedza się kazbę, i gdzie oferowany jest nocleg. Wyprawa łączy w sobie także zwiedzanie Ait Ben Haddou - jednej z najlepiej zachowanych kazb, która nie raz stanowiła element scenografii międzynarodowych produkcji filmowych.

Ciekawą atrakcją Maroka jest tutejszy krajobraz, który umożliwia zorganizowanie wycieczek jeepami. Z Agadiru dostępne są przejażdżki samochodami terenowymi nad rzekę Massa do Parku Narodowego, gdzie podziwiać można różne gatunki ptactwa wodnego, w tym flamingi różowe. Oprócz samej przejażdżki, w większości wypadków biura podróży oferują obiad w berberyjskiej wiosce oraz przejazd do rybackiej wioski Tifnit.

Oprócz wyżej wymienionych wycieczek fakultatywnych, biura podróży organizują tzw. City Tour, czyli przejazd po Agadirze z przewodnikiem, uwzględniający ważniejsze obiekty miasta, w tym nowoczesną medinę, a także tzw. wieczory berberyjskie, podczas których można skosztować tradycyjnych dań kuchni marokańskiej, posłuchać berberyjskiej muzyki, oraz obejrzeć pokaz tutejszych tańców. Organizowane są także przejażdżki na wielbłądach oraz wycieczki na dzikie plaże w Legzira.

Niestety, większość biur podróży nie ma w swojej ofercie wycieczek fakultatywnych do Fezu, Meknes, Casablanki, czy Rabatu. Chcąc odwiedzić te niezwykle ciekawe miejsca warto przemyśleć opcje wycieczki objazdowej po Maroku.

Wszystkie miejsca są jednakowo warte zobaczenia. Maroko jest urokliwym i specyficznym miejscem, dlatego będąc w Agadirze, warto wybrać się nie na jedną wycieczkę, ale na kilka. W zależności od zainteresowań, każdy znajdzie tu coś dla siebie i będzie zadowolony z pobytu w tym pięknym kraju.

/ mzi, fot. photoxpress.com /

Komentarze:


Etanah31
2014-02-20


Teraz po polsku można też pojezdzić sobie bezpośrednio z Marakeszu!Jak ktoś chce prywatnego przewodnika albo wycieczkę po polsku zapraszam na strone www.stacja-marakesz.pl. Dla kazdego coś fajnego.

maciekart
2010-11-04


Kraj naprawdę z cudowna kulturą ( którą warto poznać ) i pięknymi krajobrazami :)Lecz wycieczki po Agadirze nie polecam . Była darmowa z Itaki więc byłem ale nie podobało mi się . Bardzo podobało mi się na quadach i na wielbłądach ( naprawdę warto ). Ja do Marrakeszu bardzo chciałem ale nie wyszło ( chciałem jechać tylko ja ) a sam ie pojadę . Lecz na pewno pojadę kiedyś ma wycieczkę objazdowa po Maroku !!!

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: