Podróże, wakacje
Wakacje
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Maroko, Agadir - porady, zwiedzanie i opis wakacji użytkownika maciekart.

Sierpień 2009, hotel: Kenzi


Od paru lat marzyłem żeby jechać gdzieś na wczasy. W końcu to marzenie się spełniło :)
Wracam w zimowy wieczór ze szkoły i mama mówi że jedziemy na wakacje do Maroka i na dodatek na moje urodziny. Byłem bardzo szczęśliwy! W końcu nadszedł 25 sierpnia i czekał nas lot do Maroka.

Gdy już zakwaterowaliśmy się w hotelu Kenzi Europa, poszliśmy na spacer na plażę. Powitał nas wspaniały zachód słońca. Na drugi dzień wstałem szczęśliwy (moje urodziny) . Na leżaku przy stoliczku z Colą, pod palmą, przy basenie ... takie to życie :). Jak nadszedł wieczór, animator poprosił mnie na środek sali hotelowej i śpiewali mi sto lat - po arabsku , francusku i po polsku :). O takich urodzinach nawet nie marzyłem.

Dużym przeżyciem była także przejażdżka na wielbłądach - to było coś! Kiedy zobaczyłem jakie one są wysokie to zacząłem się bać. Super jest jak one wstają i siadają. Fajnie też się jeździ na nich. Przejażdżka na wielbłądach - Super. Jeździliśmy na nich po wydmach, aż docieramy do pięknej bezludnej plaży, gdzie robimy wspaniałe zdjęcia. Po całej wycieczce byliśmy bardzo zakurzeni, cali siwi.

W hotelu poznałem bardzo sympatyczną animatorkę Marokankę o imieniu Aseama (czyt. Asma). Uczyła się ona polskiego i bardzo fajnie mówiła :) Maroko to kraj ze przepiękną roślinnością i bardzo ciekawą kulturą. Obiecuję sobie od dziś, że kiedyś zwiedzę ten kraj, ponieważ nie widziałem za wiele. To były moje pierwsze i ekscytujące zagraniczne wakacje.

Co warto zwiedzić?

  • Agadir;

  • Marrakesz;

  • Casablanca;

  • Fez;

  • Rabat;

  • Essaouira;
Także wiele innych małych wiosek. Warto też pojeździć na wielbłądach i na quadach!!!

Porady i ważne informacje

  • Lot 4,5 godz.

  • Najważniejsza rzecz - targowanie się. Marokańczycy zejdą nawet z połowy ceny.

Komentarze:


Brak komentarzy.


Komentować mogą tylko zalogowani użytkownicy.

Galeria zdjęć (liczba zdjęć: 29)