Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Przewodniki » Maroko » Agadir
Agadir

Maroko - Agadir

Miasto będące niegdyś spokojnym portem handlowym, skąd wywożono bawełnę i trzcinę cukrową, obecnie znany jest jako największy ośrodek turystyczny w Maroku. Po wielkim kataklizmie, jakim było trzęsienie ziemi w 1960 roku został całkowicie odbudowany stając się nowoczesnym, tętniącym życiem kurortem obfitującym w eleganckie hotele i domy mieszkalne, które ciągną się wzdłuż plaży. Życie mieszkańców skupia się wokół turystów, którymi są najczęściej Europejczycy, przybywający w poszukiwaniu słońca. I bez trudu można je tu znaleźć, gdyż usytuowany między Saharą a Atlantykiem Agadir oferuje słoneczny klimat przeciętnie przez 300 dni w roku. Strefa turystyczna rozciąga się od hotelu Kenzi Europa do Riu Tikida Beach. Wzdłuż głównych ulic oraz nadmorskiej promenady znajdziemy niezliczone butiki, bazary, dobre restauracje, kawiarnie oraz bary a także kilka klubów nocnych i dyskotek. Ogólnie rzecz ujmując, strefa hotelowa się świetnie zlokalizowana, gdyż mamy blisko zarówno do centrum, jak i do plaży. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Agadir słynie właśnie z najdłuższych plaż w Afryce. Ta duma mieszkańców rozciąga się nad tutejszą zatoką. Piękna, wspaniała i piaszczysta plaża w kształcie półksiężyca jest długa na ponad 6 kilometrów i szeroka prawie na 100 metrów. W sezonie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy oraz policja konna. Można tu pływać, żeglować, jeździć na nartach wodnych, nurkować, łowić ryby oraz uprawiać windsurfing. Dla miłośników kąpieli słonecznych i amatorów spacerów plaże te są największą atrakcją i urzeczywistnieniem malowniczych krajobrazów.

Kasba położona na północ od portu jest jedyną pozostałością starego miasta. Stąd rozciąga się przepiękny widok na zatokę, północną dzielnicę przemysłową oraz na położony na południu nowy pałac królewski. Mimo dość wysokich cen, Agadir jest dobrą bazą wypadową do podróży na południowy wschód w Antyatlas i na północny wschód w Atlas Wysoki. Możemy też wybrać się dalej na południe, w kierunku Sahary Zachodniej.

To czy pozostaniemy na plaży by rozkoszować się promieniami słońca, czy udamy się w podróż w poszukiwaniu prawdziwych klejnotów południa zależy wyłącznie od nas. Niezależnie od tego co wybierzemy, Agadir i tak zapewni nam niezapomniane wakacje.

Galeria zdjęć - Maroko (liczba zdjęć: 3971)
Maroko - Zdjęcie Wydmy Erg Chabbi
Maroko - Zdjęcie Zapora Al Khaili
Maroko - Zdjęcie Sahara
Maroko - Zdjęcie Meczet Hassana II - Casablanca
Maroko - Zdjęcie Sahara
Relacje z wakacji
Maroko - Agadir
Maroko - Agadir (Październik 2012)
Maroko - Agadir
Maroko - Agadir (Wrzesień 2011)
Maroko - Agadir
Maroko - Agadir (Sierpień 2009)
Maroko - Agadir
Maroko - Agadir (Lipiec 2008)
Logowanie
Login: 
Hasło: 

Zapomniałem hasła

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie.