Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczki fakultatywne - Saidia

Wycieczki fakultatywne - Saidia

Saidia, wycieczki fakultatywne i zwiedzanie w praktyce. Maroko co roku przyciąga coraz szersze rzesze turystów. Magnetyzująca kultura, niesamowite zabytki oraz zapierająca dech w piersiach przyroda tworzą niezwykłą mieszankę. Oto wycieczki fakultatywne z miejscowości Saidia (Saadia), dzięki którym można poznać fascynujące miejsca w okolicy.
 

Oujda - Medina (wycieczka półdniowa) - Okazja aby wraz z przewodnikiem odkryć najważniejsze miejsca miasta Oujda, jakimi są m.in. medina oraz pałac Dar Sebti. Po zwiedzaniu, w jednej z urokliwych kawiarni serwowana będzie herbata. Po odpoczynku każdy będzie miał czas wolny, po czym nastąpi powrót do hotelu. Cena zwiedzania miasta Oujda - ok. 25 Euro.

Rezerwat Flamingów - Jedyna w swoim rodzaju możliwość odwiedzin w unikatowym rezerwacie flamingów, położonym wśród nadmorskich bagien. Rejs malutkimi łódkami wzdłuż laguny Mar Chica. Po południu przejazd do punktu widokowego Cabo de Aqua, z którego rozpościera się malowniczy widok na archipelag Chafarinas. Na miejscu serwowane są drobne przekąski. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Cena wycieczki fakultatywnej - około 75 Euro.

Melilla - stare miasto - Wycieczka rozpoczyna się w godzinach porannych wyjazdem do miasta Melilla, które obok Ceuty jest jedną z dwóch enklaw hiszpańskich na śródziemnomorskim wybrzeżu Afryki. Po przybyciu do starego miasta w programie przewidziane jest zwiedzanie wraz z przewodnikiem rozległej cytadeli, podziemnych tuneli i jaskiń oraz drzwi San Fernando. Po zwiedzaniu czas na lunch, który serwowany jest w jednej z klimatycznych restauracji w centrum miasta. Po południu czas wolny na zakupy oraz przejaz autokarem do nowej części miasteczka. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Cena: ok. 70 Euro.

Wyprawa jeepami - Wyprawa jeepami po północnej części Maroka, w trakcie której przewidziano odwiedzenie rezerwatu flamingów w lagunie Mar Chic Oran górę Gurugu. Krótka przerwa na podziwianie pięknych widoków na miasto Nador i malowniczą okolicę. Ponadto w programie wycieczki jest zwiedzanie kopalni żelaza oraz możliwość zobaczenia wraku statku Johna Hope. W trakcie wycieczki istnieje również niepowtarzalna okazja by przejechać się jeepami na przylądek Tres Forcas, gdzie nastąpi przystanek - czas wolny przeznaczony na kąpiele w morzu i plażowanie. W ceną wycieczki wliczony jest lunch. Cena: ok. 52 Euro.

Casablanca (wycieczka trwająca 2 dni) - Wycieczka do jednego z najpiękniejszych miast Maroka. W planie wizyta w najbogatszej dzielnicy miasta - Ain Diab, następnie wizyta w meczecie Hassana II, który słynie z najwyższego na świecie minaretu. Nocleg w Casablance. Po śniadaniu zwiedzanie medyny, z której odchodzą ulice do malowniczej starówki. Następnie wizyta na bulwarze Anfa, gdzie znajdują się urokliwe kafejki oraz bary. Przejście na Plac Mohammada V, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe. Cena wycieczki - ok. 180 Euro.

/ mkn, fot. virgilio.it /

Komentarze:


Brak komentarzy.


Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: