Podróże, wakacje
Wakacje
Nawigacja: Strona główna » Artykuł
Porada miesiąca: Zobacz jak tanio zarezerwować hotel! >>

Wycieczka objazdowa po Maroku

Wycieczka objazdowa po Maroku

Wycieczki objazdowe po Maroku w praktyce. Którą z nich wybrać, ile kosztują? Wycieczki do Maroka ostatnimi laty zyskały na popularności. Spragnieni słońca turyści chętnie wylegują się na złotych piaskach Agadiru. Ci, którzy zamiast lenistwa wolą zwiedzać lub w ciekawy sposób połączyć obie te czynności mogą sięgnąć po jedną z ofert wycieczek objazdowych po tym wspaniałym kraju.
 

Maroko jest krajem niezwykłym, który pod względem turystycznym ma bardzo wiele do zaoferowania. Polskie biura podróży zauważyły atrakcyjność tego kraju przygotowując ciekawe programy tzw. „objazdów” po Maroku. Chcąc udać się w tak zorganizowaną podróż możemy wybierać spośród wielu ofert.

Wycieczki objazdowe po Maroku przebiegają przeważnie dwoma trasami. Trasa i program wycieczki mogą się różnić pomiędzy poszczególnymi ofertami. Wyprawa taka trwa średnio 7 dni i może być łączona z pobytem wypoczynkowym w Agadirze, jeśli wybierzemy opcje tzw. „7+7”. Ceny obejmują przelot do Maroka, przejazdy pomiędzy poszczególnymi miejscami, zwiedzanie, wyżywienie HB na trasie objazdu oraz zakwaterowanie, przeważnie w hotelach trzygwiazdkowych.

EssaouiraKażda wycieczka rozpoczyna się przylotem na lotnisko w Agadirze, gdzie następuje zakwaterowanie w hotelu lub dalsza podróż do Essaouiry. Essaouira to urokliwe portowe miasteczko. Nazywane jest miastem piratów i dawną mekką hipisów. Oprócz spaceru po mieście w Essaouirze zwiedza się zabytkowe mury obronne Scala oraz działa pochodzące z XVIII i XIX w. Z Essaouiry następuje przejazd w kierunku Safi - miejscowości słynącej z ceramiki. Po drodze zwiedza się Fortece Dar al Bahr i Keszla.

Kolejnym punktem programu jest miejscowość wypoczynkowa El Jadida, gdzie zobaczyć można podziemną, portugalską cysternę z XVI w. Po wizycie w El Jadida turyści udają się do Casablanki. Tu następuje zwiedzanie wielkiego meczetu Hassana II. Meczet ten jest jedną z największych tego typu budowli na świecie. Oprócz swojego położenia nad samym oceanem zachwyca architekturą i stylem wykonania. W Casablance przewidziana jest także wizyta w kawiarni Bogarta nawiązującej do słynnego filmu „Casablanca”.

Dalej droga wiedzie do stolicy Maroka - Rabatu. Tu w programie znajduje się zwiedzanie starożytnego rzymskiego miasta Sala Colonia, nekropolii Chellah, gdzie znajdziemy grobowce Merynidów, oraz tzw. Wieży Hassana. Po wizycie w stolicy następuje przejazd do Meknes, gdzie można zwiedzić Mauzoleum Mulaja Ismaila.

Następnym punktem na trasie wycieczki jest Volubilis - starożytne rzymskie miasto. Po jego zwiedzaniu trasa wiedzie do Fezu - jednego z najciekawszych miejsc w całym Maroku. Fez jest najstarszym miastem w kraju i jednocześnie stanowi jego religijne centrum. Miasto to może się także poszczycić jedną z największych medin w świecie arabskim i to właśnie zwiedzanie tutejszej starówki obejmuje program wycieczki.

Podczas pobytu w Fezie zwiedza się medresy (szkoły koraniczne), fontannę Nejjarryne, dzielnicę żydowską Mallah, oraz liczne warsztaty rzemiosła marokańskiego. Nie może tu zabraknąć także wizyty w tradycyjnej garbarni. W Fezie istnieje także możliwość fakultatywnego uczestniczenia w tzw. „wieczorze berberyjskim”, podczas którego można zapoznać się z kulturą i tradycją ludzi pustyni.

Meczet Kutubijja w MarrakeszuKolejnym miejscem, którego zwiedzanie obejmuje program wycieczki jest niewątpliwie jedno z najsłynniejszych i najbardziej oryginalnych miast Maroka - Marrakesz. W Marrakeszu przewidziana jest wizyta w Pałacach Bahia i El Badi, oraz w ogrodach Majorelle. Najważniejszym punktem na mapie Marrakeszu jest jednak Plac Jemaa El Fna wraz z Meczetem Kutubijja, które podczas standardowej wycieczki objazdowej także można odwiedzić. Po tak zorganizowanym objeździe następuje przejazd do Agadiru i w zależności od wybranej oferty - powrót do Polski lub wypoczynek w jednym z wybranych hoteli.

Inną ciekawą propozycją jest wycieczka objazdowa po południowej części Maroka. Jak każda inna tego typu wyprawa zaczyna się ona od przylotu na lotnisko w Agadirze. Potem następuje przejazd przez Taroudant, Taliouine i Ait Benhaddou do Ouarzazate. Po drodze mamy możliwość zwiedzania kazb oraz piaskowego ksaru.

Kolejnym punktem w programie wycieczki objazdowej po Maroku Południowym jest kazba Taourirt. Po jej zwiedzaniu następuje przejazd przez Amzrou, Tamegroute do Zagory. Następnie program obejmuje wizytę w Erfoud, gdzie można podziwiać skamieliny Amonitów, Belemnitów i Trylobitów sprzed milionów lat.

Dalej trasa wiedzie przez Tineghir i wąwóz Todra do Marrakeszu. Droga prowadząca do jednego z najważniejszych miast Maroka określana jest „Drogą Tysiąca Kazb”. W Marrakeszu następuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków. Stąd przewidziany jest powrót do Agadiru.

Podczas obu wycieczek można zwiedzić znaczną część kraju, poznać tutejszą kulturę oraz napawać się wspaniałymi, unikalnymi widokami. Pierwszy program pozwala dotrzeć do największych i najwspanialszych miast Maroka, drugi zaś umożliwia kontemplację charakterystycznych dla tego państwa widoków. Opisane powyżej trasy mogą się nieznacznie różnić w zależności od oferty danego biura podróży. Nie mniej jednak wybierając właśnie tego typu wycieczkę, możemy być pewni, że zobaczymy wiele ciekawych rzeczy i przeżyjemy prawdziwą przygodę.

/ mzi, fot. wikimedia.org /

Komentarze:


roman_gor
2011-04-14


My wybieramy się do Maroka już 10 czerwca. Mamy nadzieję, że przeżyjemy cudowną przygodę i poznamy ciekawych ludzi, ich zwyczaje, kulturę oraz piękny kraj.

maciekart
2011-04-12


Ja jeszcze zobaczę Maroko !!! tak sobie przyrzekłem po wypoczynku tam ! :)

Aby skomentować musisz być zalogowany.

REKLAMA
Relacje z wakacji: