Oferty dnia

Lanzarote w Hiszpanii

Lanzarote - najmniejsza z wysp, nazywana jest wyspą wulkanów. Jej tereny w większości ukształtowała gorąca lawa. Znajduje się tu wiele nieczynnych wulkanów, które tworzą niesamowity krajobraz tego miejsca. Znajdziemy tu piękne, piaszczyste plaże i urokliwe zatoczki. Infrastruktura turystyczna na wyspie dopiero się rozwija. Najpiękniejsza plaża znajduje się w miejscowości Papagaya.

Puerto del Carmen - główny kurort Lanzarote. Miasteczko ciągnie się wzdłuż morza na odległość 6 km. Najbardziej popularną plażą jest tu Playa Grande - szeroka, piaszczysta, dobrze zagospodarowana. Wzdłuż niej rozciąga się promenada. Znajdziemy tu wiele hoteli, które malowniczo wkomponowały się w tutejszy krajobraz, liczne bary i kluby nocne.

Puerto Calero - spokojniejsza od Puerto del Carmen miejscowość turystyczna z przystanią jachtową i kilkoma restauracjami. Można się stąd wybrać w rejs łodzią podwodną, by z niej podziwiać piękno podwodnej fauny i flory.

Costa Tequise - kurort turystyczny polecany na rodzinny wypoczynek. Oprócz hoteli i restauracji znajdziemy tu piękne plaże jak Las Cucharas czy Los Charcos. Costa Tequise zapewnia również świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, w szczególności windsurfingu.