Oferty dnia

Gran Canaria w Hiszpanii

Gran Canaria - najsłynniejsza wyspa z całego archipelagu, której wizytówką są złote, piaszczyste plaże i wspaniałe widoki. Znajdziemy tu liczne zabytki, oraz świetne widoki. Atrakcja są tu piękne wydmy, które powstają w wyniku nanoszenia przez wiatry z Sahary dużej ilości piasku na teren wyspy.

Playa del Inles - popularny kurort z ogromną ilością hoteli, restauracji i klubów nocnych. Miejsce to tętni życiem przez całą dobę. Wzdłuż wybrzeża ciągną się liczne zabudowania. Plaża jest ładna, ale bardzo zatłoczona. Warto jednak odwiedzić to miejsce ze względu na pobliskie Maspalomas - piękne, złote wydmy, których obszar zajmuje ok. 400 ha.

Las Palmas - miasto o bogatej historii, którego atrakcja są liczne zabytki po wcześniejszych epokach, ale także ładna, 3- kilometrowa, piaszczysta plaża Playa de las Canteras. Przybywają tu turyści z całego świata, ponieważ oprócz leniwego wypoczynku, miasto oferuje znacznie więcej.

Playa Taurito - jest to ciąg hoteli i lokali gastronomicznych wzdłuż wybrzeża. Plaża jest tu ładna, ale naturalne widoki zastąpiono tu betonowymi blokami. Tak samo stało się z miejscowością Puerto Rico, która niegdyś słynęła z pięknego, klifowego wybrzeża. Miejscowości te polecane są w szczególności na rodzinny wypoczynek.

San Augustin - kurort turystyczny, który słynie z bogatego życia nocnego i licznych rozrywek. Znajduje się tu mnóstwo hoteli, restauracji i klubów nocnych. Plaża jest ładna, ale bardzo zatłoczona. Życie tętni tu całą dobę.