Oferty dnia

Costa Brava w Hiszpanii

Costa Brava - region turystyczny w Katalonii rozciągający się na długości 200 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, pomiędzy miejscowością Blanes a granicą z Francją. Jest to najpopularniejsza część hiszpańskiego wybrzeża. Jest ono tutaj w znacznej mierze skaliste, ale nie brakuje tu także piaszczystych plaż.

Największym i najbardziej popularnym kurortem Costa Brava jest Lloret de Mar. Co roku przeżywa najazd turystów, co sprawia, że zarówno miasto, jak i plaże są bardzo zatłoczone. Znajduje się tu mnóstwo hoteli i restauracji. Lloret de Mar słynie z bogatego życia nocnego, które koncentruje się wokół jednego z największych w Europie skupiska klubów nocnych.

Blanes - miejscowość turystyczna położona nieopodal Barcelony. Kurort podzielony jest na 2 części: po południowo-wschodniej stronie rozciąga się długa, piaszczysta plaża, a nad miastem górują wysokie hotele; po stronie północno-zachodniej znajduje się port oraz niewielka plaża. Hotele w Blanes różnią się standardem oraz ceną. Znajdziemy tu nocleg w każdym p[przedziale cenowym. Są tu liczne restauracje i sklepy. Atrakcją są tutejszy ogrody botaniczne położone na urwisku, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Calella - jedna z najpiękniejszych miejscowości turystycznych na Costa Brava. Położona jest wzdłuż skalistego wybrzeża. Znajdziemy tu kilka małych, piaszczystych plaż. Jest to malownicze, spokojne miasteczko z hotelami i restauracjami. Nad miastem na klifie góruje Catell - zamek oraz ogród botaniczny.

Playa d' Aro - miejscowość turystyczna z licznymi barami i sklepami oraz bogatym życiem nocnym. Plaża jest tu piaszczysta, ale niezbyt urokliwa. Najlepiej wybrać się stąd na pobliskie, położone w niewielkich zatoczkach plaże.

Tossa de Mar - położone w odległości 13 km od Lloret de Mar spokojne miasteczko wypoczynkowe. Najlepszą plażą jest tu Mar Menuda - doskonałe miejsce do nurkowania. Oprócz hoteli i restauracji, znajdziemy tu także liczne pozostałości po minionych epokach, w tym średniowieczne mury i latarnię morską z XIX w.