Oferty dnia

Costa del Sol w Hiszpanii

Costa del Sol - region turystyczny w Andaluzji rozciągający się na długości ok. 300 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od Gibraltaru aż do przylądka Cabo de Gata. Znajdziemy tu wiele miejscowości wypoczynkowych z hotelami i całą infrastrukturą turystyczną. Plaże Costa del Sol są zróżnicowane, zarówno kamieniste, jak i piaszczyste. Część wybrzeża jest skalista.

Popularnym kurortem jest tu Torremolinos. Jest on chętnie wybierany przez Brytyjczyków, Niemców i turystów ze Skandynawii. Jest to typowe miejsce wypoczynkowe z pięknymi, ale zatłoczonymi plażami. Znajdziemy tu liczne hotele w różnym przedziale cenowym, bary, restauracje i sklepy. W szczycie sezony miasto jest bardzo zatłoczone.

Marbella jest ekskluzywnym ośrodkiem turystycznym, gdzie stawia się głównie na jakość. Zarówno hotele, restauracje, jak i bary mają wysoki standard, są też znacznie droższe niż w innych miejscowościach. Marbella to spokojne, urokliwe miasto z dobrze zachowaną starówką.

Fuengirda - miejscowość turystyczna położona nieopodal Torremolinos, ale znacznie mniejsza i spokojniejsza. Plaża jest tu szeroka, podzielona na odcinki - każdy z własną infrastrukturą (wypożyczalnie sprzętu wodnego, restauracje, itp.). Znajdziemy tu wiele hoteli i restauracji. Jest tu także szkoła windsurfingu.

Estepona - jeden z najładniejszych kurortów Costa del Sol. Znajdziemy tu długą, szeroką i piaszczystą plażę oraz świetnie rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Wzdłuż plaży rozciąga się promenada z palmami. Znajduje się tu także malownicza starówka z ładnymi placami. Warto odwiedzić tutejszy targ rybny. Jest tu także wiele muzeów. W ciągu roku odbywa się tu wiele imprez, w maju rozpoczyna się sezon corridy, a lipcu atrakcją jest Fiesta y Feria.