Oferty dnia

Fuerteventura w Hiszpanii

Fuertaventura - najstarsza i druga co do wielkości wyspa archipelagu. Położona jest w odległości 115 km od wybrzeża Afryki. Znajdują się tu jedne z największych plaż na świecie - rozległe i piaszczyste. Fuertaventura jest chętnie wybierana na letni wypoczynek przez turystów z całej Europy.

Costa Calma - kurort turystyczny, który szczyci się pięknymi plażami, wraz z najbardziej popularną na wyspie - Playa Barca. Wzdłuż plaży znajdziemy wiele luksusowych hoteli, liczne bary i restauracje. Miejsce to sprzyja także uprawianiu sportów wodnych, odbywają się tu międzynarodowe zawody windsurfingu.

Morr Jable - kurort zbudowany wokół dawnej osady rybackiej i portu. Miejsce to szczyci się długa na 4 km i szeroką plażą Matorral, wzdłuż której rozciąga się promenada z licznymi barami i restauracjami.

Caleta de Fuste (Costa Caleta) - miejscowość wypoczynkowa położona nieopodal stolicy wyspy - Puerto del Rosario. Costa Caleta polecana jest na rodzinny wypoczynek. Plaża jest ładna i piaszczysta, a morze wyjątkowo spokojne. Oprócz licznych hoteli, restauracji, barów i sklepów znajdziemy tu również zabytki, jak XVIII-wieczny El Castillo, a także inne atrakcje, jak np. pole golfowe.

Corralejo - popularna miejscowość wypoczynkowa. Znajdują się tu spokojne i bezpieczne plaże, dzięki czemu jest to świetne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Na południe od miejscowości znajdziemy piękne, szerokie plaże z wydmami. W Corralejo nie zabraknie pełnej infrastruktury turystycznej w postaci hoteli, restauracji, sklepów i barów.