Oferty dnia

Teneryfa w Hiszpanii

Teneryfa - największa z całego archipelagu, położona 300 km od wybrzeży Afryki. Słynie z różnorodności plaż: znajdziemy tutaj zarówno te z białym piaskiem, jak i także wulkaniczne z czarnym i szarym piaskiem. Teneryfa, choć należy do Hiszpanii, sprawia, że można poczuć się tu jak w egzotycznym miejscu z bujną, tropikalną roślinnością.

Głównym kurortem Teneryfy jest położone na Północy wyspy Puerto de la Cruz, które oprócz świetnie rozwiniętej bazy noclegowej i gastronomicznej szczyci się piękną starówką z licznymi zabytkami. Najsłynniejszą plażą w tym rejonie jest Teresitas - długi i szeroki pas złocistego piasku.

Playa de las Americas - stolica południowej części wyspy i jednocześnie nowoczesny kurort turystyczny. Znajdziemy tu liczne hotele, restauracje, bary i kluby nocne. Wzdłuż wulkanicznej plaży ciągnie się promenada, która łączy miasteczko z miejscami takimi jak Los Cristianos i Playa del Duque. Playa de las Americas słynie z bogatego życia nocnego.

Costa Adeje - miasteczko turystyczne, a właściwie dzielnica Playa de las Americas, która jest szczególnie polecana na rodzinny wypoczynek. Jest to miejsce znacznie spokojniejsze od wspomnianych wcześniej miejscowości. Costa Adeje może poszczycić się dobrze rozwiniętą bazą hotelową, oraz ładną plażą, wzdłuż której rozciąga się promenada z licznymi restauracjami.

Innymi typowo turystycznymi miejscowościami są Puerto Santiago i Los Gigantes, które podobnie jak pozostałe kurorty na wyspie, słyną z ładnych plaż z ciemnym, wulkanicznym piaskiem.